Košická reštaurácia Koshi si vás získa skvelým jedlom aj netradičnou výzdobou

859

V úplnom srdci Košíc, na krok od Dómu svätej Alžbety či spievajúcej fontány, nás zaujala na pohľad výrazná reštaurácia Koshi. Ihneď u nás vzplanula chuť po dobrom ázijskom jedle, najmä po rezancoch a sushi.

Koshi Café and Restaurant (Koshi Sushi) je vo vnútri pomerne rozľahlá reštaurácia, ktorá láka skvelými vôňami aj hipsterskou výzdobou. Mohla som oči nechať na nádherných izbových kvetoch, ktoré boli všade, kam som sa pozrela. Môjho manžela, vášnivého cyklistu, zasa ihneď upútali zavesené bicykle priamo na stene. Z niektorých dokonca viseli cenovky.

Kam sa pozriete, tam nájdete niečo nezvyčajné

Reštaurácia bola pomerne plná, no vďaka 80 miestnej kapacite nám milá čašníčka ihneď našla stôl, za ktorý nás usadila. Po pravej ruke som mala vitrínu s retro rádiom, kúsok od nej sa zas vynímal regál plný kvetov.

Nezvyčajné bolo aj sedenie – stoly a stoličky neboli rovnaké, no pritom to všetko spolu pekne hralo. Pri našom stole sme sedeli na prútených kreslách, hneď pri vedľajšom stole boli čalúnené stoličky s tenkými kovovými nohami a obďaleč zas ratanové kresielka (aspoň tak na prvý pohľad vyzerali).

Zdroj: webová stránka reštaurície

Miestnosti dominovali aj lampy, lustre a iné svietidlá, ktorých štýly a tiene sa medzi sebou miešali, no spolu vytvárali príjemnú atmosféru. Tej na dokonalosti dodávala aj tlmená hudba, ktorá nebola rušivá, no zároveň ste mali chuť začať si podupkávať nohou do rytmu.

Menu, z ktorého si je ťažké vybrať iba jedno jedlo

Ihneď po našom príchode sme dostali menu, na prvý pohľad prehľadné a zrozumiteľné. Keďže sme boli celkom hladní, rozhodli sme sa dať si polievku, predjedlo aj hlavné jedlo. Ako polievku sme si vybrali našu obľúbenú čínsku ostrokyslú, ktorá nesklamala. Bola akurát pikantná, akurát dochutená.

Z predjedál sme sa rozhodovali medzi viacerými druhmi gyózy, napokon zvíťazili zeleninové chilli pirôžky. Predjedlo nám prišlo takmer ihneď po dojedení polievky, krásne naservírované s vôňou ustricovej omáčky a edamame fazuľkami navrchu. Porcia stále 7, 20 € a úplne stačila pre dve osoby.

Musím sa priznať, že gyozy si dávam takmer všade, kde ich ponúkajú. Ale tieto patria medzi TOP 3, aké som ochutnala. Na povrchu boli chrumkavé, vo vnútri vláčne a šťavnaté. Na tanieri po nás nezostala ani omrvinka.

Zdroj: webová stránka reštaurácie

Aj keď sme sa do Koshi s prvotným cieľom vybrali na sushi a rezance, nad menu sme sedeli celkom dlho. Ázijské špeciality ako donburi, massama curry, kao phad či poke bowls boli veľkým lákadlom, napokon sme naozaj skončili pri rezancoch a sushi.

Vyvážené chute v každom súste

Vybrala som si ryžové pad thai rezance s tofu, ktoré mi priniesli s výraznou tamarinovou omáčkou a kúskami vajíčka. Chuť bola naozaj skvelá, omáčka mala slané aj sladké tóny, ktoré sa veľmi dobre dopĺňali. Porcia bola veľká a vôbec nie predražená (8, 90 €).

Ponuka sushi bola pestrá, manžel sa preto poradil s čašníčkou, ktorá mu ihneď odporučila ich špecialitu – crispy california roll. Celá porcia stála 14, 20 €. Sushi rolky boli plnené lososom, avoládom, uhorkou a nátierkou, na povrchu bola badiánová omáčka a tempura vločky. Veľmi svieža kombinácia, ktorú si určite zamiluje každý, kto má rád sushi.

Zdroj: Facebook

Koshi filozofia

„Čerstvosť na prvom mieste“ znie slogan reštaurácie. Všetky jedlá dochucujú výhradne čerstvou zeleninou a ovocím, polotovary či umelé dochucovadlá v ich kuchyni nenájdete. Čo sa týka prípravy sushi, tu stavili na výber tých najlepších dodávateľov čerstvých rýb. „Naši dodávatelia, ktorých sme vybrali dovážajú 5x týždenne čerstvé ryby z niekoľkých trhov nielen v Európe, ale aj z Tichomoria a Atlantiku,“ píšu na svojej webstránke.

Reštaurácia je vhodná pre všetky vekové kategórie, dokonca sa tu nachádza aj veľký poschodový detský kútik. Ak chystáte rodinné posedenie či oslavu, taktiež vám ju tu radi pripravia.

Do Koshi môžete počas pracovných dní prísť (alebo si objednať) aj na obedové menučko. Podávajú ho v čase od 10:30 do 14:00 a výber je pestrý – dva druhy polievok a 6 hlavých jedál. Vždy tu nájdete sushi, wok, šalát či business menu a nechýbajú minimálne 2 vegetariánske jedlá.

Ukážka menu:

Polievky: čínska ostrokyslá / krémová kukuricová

Opekané rezance s hovädzím mäsom / tofu

Shaka poke bowl

Thajské massaman curry s kuracím mäsom

Na záver už len dodáme, že ak máte cestu do Košíc (alebo tu žijete), Koshi Sushi by ste nemali vynechať. Posedenie v tejto reštaurácii vám prinesie skvelý chuťový zážitok, vďaka ktorému sa prenesiete až do ďalekej Ázie.

zdieľať tento článok na:
FacebooktwitterlinkedinFacebooktwitterlinkedin
referencie