Košice Gurmán Fest bude aj tento rok festivalom gurmánov, zábavy a dobrej nálady

4620
Košice Gurmán Fest
Ak ešte nemáte konkrétne plány na letný víkend 8. – 10. júna, zaznačte si do svojho diára ďalšiu skvelú gurmánsku akciu, ktorú by ste si nemali nechať ujsť. V príjemnom prostredí Mestského parku v Košiciach sa totiž opäť uskutoční Košice Gurmán Fest

S gastronomickými festivalmi plnými chutného jedla sa v poslednej dobe akoby vrece roztrhlo. Ich kvalita a počet návštevníkov z roka na rok priamoúmerne stúpajú a tešia sa veľkej popularite. Inak tomu azda nebude ani na Košice Gurmán Feste, ktorý si pre svojich návštevníkov pripravil bohatý a voňavý program.

Tri dni plné dobrého jedla a zábavy

Verte, že ak sa rozhodnete stráviť tento víkend v spoločnosti skvelých slovenských reštaurácií a vystavovateľov (okrem iného aj našej :)), určite neoľutujete. Čaká na vás dobré jedlo, zábava i kultúrne vystúpenia.

Laser Aréna Košice ponúkne návštevníkom festivalu virtuálnu realitu s najnovším headsetom HTC VIVE PRO, kde si budete môcť na vlastnej koži vyskúšať, aké je to skočiť z mrakodrapu či zajazdiť si na húsenkovej dráhe. Nebude chýbať ani pretekárske sedadlo s volantom a pedálmi s hrou Project Cars 2, ktorú testovali profesionálni hráči.

Dospelých môže očariť aj možnosť vyskúšať si svoje schopnosti na lezeckej stene či foto stena s okamžitým prepojením na sociálne siete. Každý deň budete môcť hlasovať o najlepšieho vystavovateľa a TOP reštauráciu. Hlasovaním budete automaticky zaradení do žrebovania o atraktívne ceny ako vstupy do Aquacity Poprad, letenky do Mníchova, Dusseldorfu alebo od Turkish Airlines!

Košice Gurmán Fest

Nebude chýbať ani tombola, ktorej výhercovia získajú darčekové poukážky od vystavujúcich reštaurácií, darčekové balíčky od vystavovateľov či auto od MORIS SLOVAKIA na celý víkend.

Postarané bude aj o milovníkov zvieratiek, špeciálne psíkov, ktorí sa môžu tešiť na tzv. Dog friendly zónu. Jej program poteší každého návštevníka svojou originalitou a pestrosťou. Okrem krásneho programu sa môžete tešiť na to, že aj medzi vystavovateľmi nájdete Pekáreň pre psíkov, ktorá sa postará o plné brušká vašich štvornohých miláčikov.

Kompletný program festivalu nájdete TU

Program si užijú aj najmenší

Organizátori nezabudli ani na rodiny s deťmi a program pre drobcov, ktorí z festivalu nebudú chcieť odísť. Lákadlom pre detičky je napríklad súťaž detský gurmán, detské varenie s Little Master Chef, akčná zóna, ktorej súčasťou bude už vyššie menovaná virtuálna realita, ako aj detská lezecká stena.

Košice Gurmán Fest: Najmenších potešia napríklad sladké a chrumkavé jablkové chipsy
Najmenších potešia napríklad sladké a chrumkavé jablkové chipsy

Zoznam reštaurácií a vystavovateľov nesklame

Počas blúdenia medzi jednotlivými stánkami určite narazíte na desiatky kvalitných a veľmi chutných produktov, ako aj na stánky viac či menej známych košických a slovenských reštaurácií.

Jednými z nich budú napríklad reštaurácia Little India ponúkajúca tradičné indické lahôdky, vychýrená talianska Pizzeria a bistro Zazza, úžasný a trochu orientálny podnik Staré dobré Mexiko, neodolateľný Steak House Preshow, útulný podnik Naše Bistro, veľmi dobré známa košická Primi, stredomorsky voňajúca reštaurácia Pán Ryba či Reštaurácia a penzión Villa Regina.

Košice Gurmán Fest: Jedným z vystavovateľov bude reštaurácia Pán Ryba, foto: FB Pán Ryba
Jedným z vystavovateľov bude reštaurácia Pán Ryba, foto: FB Pán Ryba

Festival sa môže pýšiť aj ďalšími vystavovateľmi a firmami, medzi ktorých patria vinárstvo Villa Casa, výrobcovia panenských bioolejov Karpathia, pekárenska firmička Accom Slovakia, producenti ovocných liehovín FRUCONA, vynikajúce jablkové chrumkavé čipsy, vinárstvo Selaví, šperkárka Cynthia design, modranská vináreň Vinko Klimko, košická Vinotéka Matyšák, pražiareň gurmánskej kávy Bar Zuz, vináreň Chateau Grand Bari, či kaviareň s vinárničkou Porto. 

Košice Gurmán Fest: Pohyblivá vinárnička ViaJur z vinárne Selaví
Pohyblivá vinárnička ViaJur z vinárne Selaví

Presvedčil vás program festivalu, aby ste sa na ňom zúčastnili? Nezabudnite prísť hladní, vyzbrojení úsmevom a dobrou náladou a prečítať si dôležité informácie uverejnené nižšie:

Dôležité informácie pre návštevníkov: 
Časy konania podujatia:
8. 6. 2018 (piatok) 15:00 - 22:00
9. 6. 2018 (sobota) 12:00 - 22:00
10. 6. (nedeľa) 11:00 - 20:00

VSTUPNÉ
Dospelý jednodňový: 2,50 €
Dospelý zľavnený*: 1,50 €
Dospelý permanentka: 5,00 €
Zľavnený permanentka*: 3,00 €
*Zľavnená vstupenka a permanentka platí pre:
Osoby od 6 – 18 rokov
Študentov s ISIC kartou
ZŤP
ZŤP-S
Dôchodca (nad 62 rokov a vyššie)

PLATBA
Platba na samotnom festivale bude prebiehať vo forme žetónov
v hodnotách 1,00 € a 0,50 €. 
Prosíme vás, majte na pamäti, že žetóny sa 
späť na hotovosť nezamieňajú.

Zdroje: Košice Gurmán Fest Facebook, visitkosice.eu

Zdroje fotografií: visitkosice.eu, Košice Gurmán Fest Facebook, Pán Ryba Facebook

Zdroje titulná fotografia: Košice Gurmán Fest Facebook

zdieľať tento článok na:
FacebooktwitterlinkedinFacebooktwitterlinkedin
referencie