Koniec jednorazových obalov na jedlo a pitie – na slovenský trh prichádza REkrabička a REkelímok

352

Na slovenský gastro trh prichádza služba vratných a znovu použiteľných obalov na jedlo a pitie so sebou menom REkrabička a REkelímok, ktorá už niekoľko rokov úspešne pôsobí v Českej republike. Do jej partnerskej siete je zapojených už viac ako 550 podnikov z radov bistier, kaviarní, reštaurácií, jedální, cateringových služieb naprieč celou krajinou, a svoje miesto si tieto ekologické obaly našli aj v školách, nemocniciach a taktiež v súkromných firmách.

Aj keď plánujeme expanziu na viac zahraničných trhov, Slovensko pre nás bolo jasnou prvou voľbou ako srdcová záležitosť a sme veľmi radi, že sa nám to konečne podarilo. Veríme, že sa tu našej službe bude dariť rovnako dobre ako v Českej republike a do konca roka 2023 by sme radi zákazníkom ponúkli aspoň 100 nových partnerských miest,“ hovorí zakladateľ firmy Ondřej Širočka.

Hlavným cieľom REkrabičky a REkelímka je eliminovať vznik zbytočného odpadu, ktorý vzniká používaním jednorazových obalov na jedlo a pitie so sebou. Vďaka fungovaniu tejto služby aktuálne každý mesiac zachránime 8 ton odpadu, ktorý by inak skončil v skládke alebo v spaľovni a s každým ďalším zapojeným partnerom toto číslo úspešne stúpa. Okrem úspory odpadu toho však REkrabička a REkelímok ponúkajú oveľa viac.

Naše obaly dokážu okrem prírody šetriť aj náklady, pretože jedno zabalenie jedla alebo nápoja do REkrabičky či REkelímku vychádza lacnejšie, než do jednorazových obalov. Zvyšujeme tiež kvalitu jedla so sebou, pretože naše produkty udržia jedlo dlhšie teplé a čerstvé a konzumácia z nich je oveľa príjemnejšia. V neposlednom rade používaním našej služby odpadajú administratívne starosti s neustálym objednávaním jednorazových obalov a platenia za ich likvidáciu. Ekológia je pre koncových zákazníkov stále väčšia a dôležitejšia téma a vďaka našim produktom môžu ísť gastro podniky tomuto dopytu naproti,” dodáva Širočka.


ODPORÚČAME VÁM:

Ste zákazník reštaurácií?
Pozrite si denné menu v okolí. Ste majiteľ alebo manažér reštaurácie?
Pridajte sa na portál Menučka
a uverejňujte tu Vaše menu.
Priama registrácia tu.

Z pohľadu zákazníka služba funguje na veľmi jednoduchom princípe. V partnerskom podniku si objedná jedlo alebo pitie so sebou do REkrabičky či REkelímka, zaplatí vratnú zálohu (za krabičku vo výške 3 EUR, za kelímok vo výške 2 EUR), užije si čerstvé jedlo a pitie bez odpadu a vráti obal na ktoromkoľvek partnerskom mieste , pričom mu bude vrátená uhradená záloha. A ak krabičku alebo téglik zákazník náhodou zabudne, nič sa nedeje – jednoducho si požičia ďalšie.

Informácie k produktom:

  • REkrabička je aktuálne k dispozícii v troch variantoch – jednokomorová, dvojkomorová (napr. na hlavné jedlo a prílohu alebo omáčku) a malá krabička (na polievky, šaláty, dezerty).
     
  • REkelímok je k dispozícii v troch objemoch – 200, 300 a 400 ml.

Všetky obaly sú vyrobené v Česku, sú BPA free, 100% recyklovateľné, kompaktné, majú štýlový dizajn a výborne tesnia. Každý z nich je možné použiť až 400-krát a vďaka tomu tak vedia nahradiť rovnaký počet jednorazových obalov.

Partnerské referencie:

Množstvo plastového odpadu a náklady, ktoré sme denne produkovali, nás priviedli k REkrabičkám. Ukázali sa byť perfektnou alternatívou k vyriešeniu našej situácie, a to ako ekologicky, tak aj ekonomicky. Sme veľmi radi, že sme vďaka REkrabičke schopní zaistiť našim viac ako 300 zamestnancom dôstojnú konzumáciu obedov a večerí.” Filip Koffer, manažér nákupu v ACO Industries

“S REkrabičkou máme možnosť spolupracovať prakticky od samotného začiatku. Oceňujem najmä ich ochotu, flexibilitu a to, že sa vždy snažia maximálne vyjsť v ústrety potrebám klientov. Jednou z hlavných hodnôt Zátišie Group je udržateľnosť, a preto naše partnerstvo s REkrabičkou dáva prirodzený zmysel.” Nikola Malá, Director of Business Development v Zátiší Group

© David Mitáš – www.mitty.cz

Na koncept REkrabičky sme vo Forky´s čakali naozaj veľmi dlho, ale stálo to za to. Výrobok dokonale spĺňa náročná kritériá našej filozofie a naši hostia v Prahe aj v Brne sú nadšení z jednoduchosti a kvality systému. REkrabička sa navyše stále vyvíja a zlepšuje, takže verím, že bude dlho naším partnerom.” Luboš Vidlička, Zakladateľ a majiteľ franšízovej siete Forky´s 

“Snažíme sa správať zodpovedne k životnému prostrediu. Vždy sme používali jednorazové ekologické a recyklovateľné obaly, ale aj tak nás trápilo veľké množstvo obalov, ktoré sme produkovali. S REkrabičkou však nepotrebujeme veľké skladovacie priestory a pribudli nám zákazníci, ktorí nás našli vďaka REkrabičkám. Tá navyše dobre tesní a lepšie drží teplo.” Michaela a Martin Streškovi, majitelia Martin’ s Bistro

© David Mitáš – www.mitty.cz
zdieľať tento článok na:
FacebooktwitterlinkedinFacebooktwitterlinkedin