Komfortne a štýlovo za jedálenským stolom: Prečo sú plastové stoličky hitom každej kuchyne?

2666
Plastové kuchynské stoličky

S nekonečným výberom nábytku, ktorý dnes trh ponúka, si svoju cestu do popredia vydláždili aj plastové kúsky, najmä plastové stoličky. Pred pár rokmi boli nepopulárne, dnes vládnu rebríčkom trendovosti. Plastové stoličky do kuchyne totiž ponúkajú množstvo benefitov, pričom sú rovnako funkčné ako štýlové.

V dnešnej dobe hrajú moderný dizajnpohodlie kľúčovú úlohu pri zariaďovaní každého domova. Aj preto do popredia vystúpili plastové stoličky z kvalitných materiálov, ktoré vám pri správnej starostlivosti vydržia roky.

Práve kuchyňa, respektíve jedáleň sú miesta, kde stoličky plnia dôležitú úlohu. Sedávame na nich počas jedenia, debatovania s rodinou či pri písaní domácich úloh a riešení pracovných povinností. Aj to sú dôvody, prečo by ste pri kúpe stoličiek do kuchyne mali zvážiť viacero faktorov a na svojom výbere si dali skutočne záležať.

Štýlový dizajn za dostupnú cenu

Trendy idú neustále dopredu, a to platí aj o kuchynských stoličkách. Aj keď mnohí na drevenú klasiku nedajú dopustiť, čím ďalej tým viac ľudí siaha po kúskoch vyrobených z plastu, poprípade po kombinácii plastu a kovu. Takéto stoličky totiž pôsobia minimalisticky, modernenadčasovo. Vybrať si môžete spomedzi množstva farebných prevedení, tvarov a štýlov, pričom na vás čaká vždy priaznivá cena.

Zdroj: Canva

Kuchynské plastové stoličky sú totiž cenovo dostupnejšie v porovnaní s inými materiálmi. A to platí aj o tých stoličkách, ktoré sú kombináciou plastu s kovom. Vôbec nemusíte mať obavy z toho, že takýto typ kuchynskej stoličky by bol menej odolný. Práve naopak, vďaka dnešným vyspelým technológiám vám výrobcovia radi garantujú ich dlhú životnosť a odolnosť.

Údržba o plastové stoličky? Takmer nulová!

Veľkou výhodou, ktorú zaiste ocenia všetci, ktorí sa starajú o čistú domácnosť, je jednoduchá údržba v prípade znečistenia. Len si predstavte tú rozliatu paradajkovú omáčku na drevenej stoličke s krémovým čalúnením… A na plastovej? Jedným ťahom ju očistíte a máte upratané.

Myslite tiež na to, že kuchynské plastové stoličky sú odolné voči slnku, preto sa nemusíte báť vyblednutých farieb ani v prípade, ak bude stolička uložená blízko okna. Keďže sú odolné aj proti poveternostným podmienkam, pokojne ich vytiahnite na záhradu počas letnej oslavy či rodinnej grilovačky.

Množstvo výhod kuchynských plastových stoličiek

Štýlovosť, cenová dostupnosť, jednoduchá údržba a dlhá životnosť sú len niektoré z benefitov, ktoré vám plastové kuchynské stoličky ponúkajú. Veľkou výhodou je aj ich ľahkosť. Niektoré drevené či celokovové stoličky vedia byť poriadne ťažké a je takmer nemožné ich pohodlne preniesť z miestnosti do miestnosti. Naopak, plastovú stoličku s ľahkosťou prenesú aj deti.

Možno sa vám to na prvý pohľad nebude zdať, no plastové stoličky majú aj ekologický aspekt. Mnohé kúsky sú totiž vyrobené z recyklovateľných materiálov a po tom, čo vám doslúžia, sa opäť celé zrecyklujú. Samozrejme, dôležité je, aby ste plastové kusy nábytku správne vytriedili.

Zdroj: Canva

No a ako poslednú výhodu spomenieme ich variabilnosť. Keďže ich nájdete v mnohých krásnych prevedeniach, perfektne zapadnú do akéhokoľvek štýlu kuchyne. Dokonca môžete pre deti vybrať farebné či menšie verzie kuchynských stoličiek. Nemusíte sa báť toho, že plastová stolička bude v kuchyni pôsobiť umelým dojmom. Práve naopak, miestnosti dodá moderný a nadčasový vzhľad.

Aké plastové kuchynské stoličky patria k aktuálnym hitom?

Ako sme už spomenuli, na trhu nájdete množstvo modelov plastových stoličiek. Skvelé je, že pôsobia nadčasovo, preto si môžete byť istý, že po roku ani po dvoch nevyjdú z módy. A ktoré kúsky patria k tým najobľúbenejším?

  • Drevené nohy a plastové sedenie s operadlom –  ide o trendy kúsok, ktorý sa hodí do moderne zariadenej kuchyne či jedálne. Odporúčame staviť na farby ako hnedá, čierna či biela, ktoré pôsobia univerzálne a jemne. Pri výbere sledujte, či je sedačka protišmyková a vyrobená z estetického plastu.
  • Celoplastová stolička s výrezom na operadle – takéto stoličky na prvý pohľad zaujmú, no zároveň pôsobia minimalisticky. Veľmi dobre vyzerajú v nadčasovo zariadenej kuchyni.
  • Kuchynské kreslo – máte vonkajšiu kuchyňu či letnú jedáleň na terase? Jednoznačne si do nich zadovážte plastové kreslá s pohodlnými vankúšmi, v ktorých si príjemne odpočiniete. V tomto prípade zostaňte v prírodných tónoch ako šedá či zelená.
  • Barová stolička s kovovým rámom – máte v kuchyni barový pult? Tak potom si k nemu vyberte barové plastové stoličky, ktoré pôsobia luxusným dojmom. Siahnite po kovovej konštrukcii a výrazne profilovanom sedadle. Ideálne spravíte, ak bude sedadlo vo výraznejšej, respektíve kontrastnej farbe ku zvyšku kuchyne.

Teraz už viete, že plastové stoličky sú viac než len módnou vlnou v oblasti nábytku. Ide totiž o praktické, štýlové a udržateľné riešenie pre moderné kuchyne. Ich dizajn, pohodlie a ekologický prístup z nich robia výbornú voľbu pre každého, kto hľadá dokonalý doplnok pre svoj jedálenský kútik.

zdieľať tento článok na:
FacebooktwitterlinkedinFacebooktwitterlinkedin
referencie