Kniha Jedlo z dielne bistra Žufaňa: Aj vy môžete pomôcť vydať unikátnu kuchárku

546
Kniha Jedlo

“Nejde o typickú kuchárku. Je to zbierka receptov, ľudí a životných príbehov. Kniha Jedlo je o všetkých ľuďoch, ktorí nás ovplyvnili v jedle a jedení. Je výsledkom stretnutí a vzťahov. Dozvieš sa v nej čo-to o nás, ale aj o sebe. Zmapovali sme v nej nielen našu sedemročnú cestu v gastronómii, ale aj úplné začiatky, ktoré nás k vareniu priviedli.”

Tak predstavujú koncept svojej netypickej kuchárskej knihy na začiatku webovej stránky venovanej zbierke na jej vydanie Eva a Kristína z bratislavského bistra Žufaňa. Po rokoch zbierania skúseností sa rozhodli prísť na trh s novinkou. Kniha Jedlo bude vyšperkovanou zbierkou receptov na jesenné a zimné jedlá. Teraz aj vy máte možnosť prispieť k tomu, aby táto publikácia obohatila pulty kníhkupectiev a trh so slovenskými kuchárkami.

Kniha Jedlo – unikátna kuchárka, z ktorej sála láska k vareniu

Na začiatku boli dve nadšené milovníčky kvalitnej gastronómie. “Najviac zo všetkého nás baví variť, piecť, hostiť ľudí a rozprávať sa. Pokojne aj s plnými ústami. Zistili sme to popri varení v našom bistre Žufaňa. V ňom kŕmime ľudí verejne a sýtime tým aj seba. Vieme sa k tebe priblížiť cez jedlo, rozdávame sa ti. Robí nám radosť robiť ti jedlom radosť.”

Teraz sa rozhodli dať dokopy recept, ako správne pripraviť kuchársku knihu. Čítate dobre, Eva s Kristínou sa k celému projektu postavili veľmi kreatívne a svoju jesenno-zimnú kuchárku nazvali receptom. Dospeli k záveru, že na knižku budú potrebovať:

  • 60 receptov
  • za hrsť príbehov
  • 4 básne
  • 5 hrnčekov krásnych fotografií a ilustrácií
  • jednu misku odvahy
  • 20 dkg lásky
  • a veľký hrniec podpory

ODPORÚČAME VÁM:

Ste zákazník reštaurácií?
Pozrite si denné menu v okolí. Ste majiteľ alebo manažér reštaurácie?
Pridajte sa na portál Menučka
a uverejňujte tu Vaše menu.
Priama registrácia tu.

Všetky ingrediencie spolu premiešajú a dostanú 203-stranovú knihu, ktorá mapuje ich sedemročnú prácu v gastronómii.

Ako môžete pomôcť?

Na fundraisingovej stránke EZOPO.sk práve teraz prebieha finančná zbierka na vydanie knihy Jedlo. Tvoriť ju bude 60 hrejivých receptov pripravených z ingrediencií, ktoré poľahky zoženiete na jeseň, Vianoce a vlastne počas celej zimy. Preto je kniha vhodná aj ako tip na vianočný darček s pridanou hodnotou pre všetkých, ktorí milujú plnohodnotne tráviť čas v kuchyni.

“Recepty sme rozdelili podľa kapitol, v ktorých nájdeš jedlá jesenné, vianočné, zimné, ale aj tie z nášho nedávneho bistra zo Žufane. Keď sme knihu dopísali, zistili sme, že väčšina receptov je vhodná aj pre vegánov a bezlepkáčov, či dokonca tých, ktorí mlieko nemusia. Tešíme sa, že sa z nášho Jedla naje naozaj každý.”

Peniaze vyzbierané cez TENTO ODKAZ poputujú aj šikovným ľuďom, ktorí vytvorili krásne fotografie a video. Ale aj tým, ktorí text v knihe skontrolovali a grafiku knihy pripravili. Ide v podstate o predpredaj knihy, ktorá môže u vás doma skončiť ako jeden či dva kusy, ale zakúpiť si ju vopred môžete aj vo verzii s plátennou taškou alebo špeciálne upravenú v limitovanom množstve 10 kusov. Kristína a Eva ti originálny kúsok doslova ochutia ingredienciami a ilustráciami. Mňam!

zdieľať tento článok na:
FacebooktwitterlinkedinFacebooktwitterlinkedin
Sledujte nás na Facebooku