Keď je jedlo zážitkom: Slovenské reštaurácie, ktoré ponúkajú gastronómiu na vysokej úrovni

4094
Zážitková gastronómia

Gastronómia je dnes nielen o chuti, ale aj o zážitku, ktorý si hostia so sebou odnášajú domov. Aj to je dôvod, prečo zážitková gastronómia čoraz viac naberá na popularite a vznikajú reštaurácie na vysokej úrovni.

Aj na Slovensku máme množstvo reštaurácií, ktoré vám naservírujú vynikajúce jedlo, z ktorého sa najedia aj oči. Zároveň je dôležité, aby takéto reštaurácie zabezpečili príjemnú atmosféru doplnenú tou správnou hudbou, pohodlným sedením a nevyhnutnosťou je aj kvalifikovaná obsluha či kuchár, ktorý príde svojich hostí osobne pozdraviť.

Tentokrát sme si pre vás pripravili zoznam reštaurácií na Slovensku, v ktorých vám rozhodne naservírujú chutné jedlo spojené so zážitkom.

Gašperov Mlyn

Začneme s reštauráciou, ktorá sa dokonca nedávno dostala do seriálu HBO. Nachádza sa v Batizovciach pri Poprade v krásnom prírodnom prostredí. Je výnimočná najmä tým, že jedlá sú varené z lokálnych surovín s čo najväčším ohľadom na životné prostredie. Môžete si tu rezervovať malé alebo veľké menu, pozostávajúce z 5 alebo 9 a viac chodov. Gašperov Mlyn určite odporúčame, ide o jeden z najlepších gastronomických zážitkov na Slovensku.

Zdroj: Instagram/Gašperov mlyn

UFO watch.taste.groove

Či už si vyberiete basic menu, gurmán menu alebo niečo z à la carte lístka, budete ohromení. V neprehliadnuteľnej bratislavskej reštaurácii UFO watch.taste.groove na vás čaká hviezdy tím na čele s Jozefom Masarovičom, ktorý sa dokonca stal slovenským kuchárom roka.

Palffy restaurant

So svojím sloganom Prémiová gastronómia lákavých chutí je pezinská reštaurácia Palffy skvelou voľbou v prípade, ak chcete dobrým jedlom napríklad osláviť dôležitú udalosť. Menu je vďaka uznávanému slovenskému šéfkuchárovi Martinovi Novákovi vyladené do posledného detailu. Môžete si tak byť istý, že vám tu naservírujú výnimočný zážitok.

Tatami

V prípade, že máte radi skôr exotické chute či áziu, odporúčame vám nitriansky podnik Tatami. Veľkou novinkou je HOT-POT, teda jedlo, ktoré si pripravíte sami. Ide o tradičný čínsky spôsob servírovania jedla, keď hosť pred seba dostane špeciálny hrniec s vývarom a okolo neho množstvo čerstvých ingrediencií. Následne si tieto ingrediencie obvárate v horúcom vývare a tvoríte si tak jedlo dokonale pasujúce vašim chuťovým pohárikom. Či už sem prídete na ramen, poké, sushi alebo hot-pot, čaká vás gastronomické nebo.

Bistronomy

V bratislavskej reštaurácii Bistronomy váš šéfkuchár Martin Miklošík presvedčí o tom, že aj lokálna klasika dokáže prekvapiť. Svoju à la carte ponuku stále aktualizujú a obmieňajú podľa sezónnosti, preto bude každá vaša návšteva iná, no vždy skvelá.

Zdroj: Instagram/Bistronomy

Mlyn 108

Aj malé mesto Modra má na svojom konte reštauráciu, ktorá sa radí k tým najlepším na Slovensku. Šéfkuchármi sú majitelia Otto a Lujza, ktorí v Mlyn 108 dokážu z čerstvých a lokálnych surovín vykúzliť jedlo, ktoré je zároveň pastvou pre oči. Reštaurácia sa nachádza v starej budove zrekonštruovaného vodného mlyna zo 16. storočia.

Irin.

V reštaurácii Irin majú jediný cieľ. Aby ste z ich podniku odchádzali dosýta naplnený emóciami a zážitkami. Ich prístup k vareniu si váži kvalitu a pôvod surovín, no dôležité je pre nich tiež správne kombinovanie a používanie rôznych techník varenia. Ak hľadáte gurmánsku dokonalosť v Bratislave, Irin rozhodne nevynechajte. Navarí vám známy šéfkuchár a zároveň majiteľ reštaurácie Lukáš Hesko.

Sky bar&restaurant

O doplnenie dokonalého miesta s výhľadom na najkrajšie časti Bratislavy sa stará kuchyňa reštaurácie Sky bar&restaurant. Ak sa sem rozhodnete zájsť na večeru, čaká na vás lokálna kuchyňa v modernom prevedení, navyše oživená tajomstvom šéfkuchára Jakuba Rödera. A určite nevynechajte aj niečo z ich vychýreného baru.

Zdroj: Instagram/skybarbratislava

Spirit – by foodies

Jedlo v žilinskej reštaurácii Spirit sme mali možnosť niekoľkokrát vyskúšať a musíme povedať, že to bol vždy zážitok. Všetky pokrmy boli perfektne dochutené aj krásne nastylované. Príjemná atmosféra a milá obsluha boli čerešničkou na torte. Skvelé je, že tu počas pracovných dní nájdete aj super obedové menučko.

Kaštieľ Čereňany – reštaurácia Afrodita

Pár kilometrov od Partizánskeho sa rozprestiera zrekonštruovaný Kaštieľ Čereňany, v ktorom funguje reštaurácia Afrodita už od roku 1994. Pravidelne sa umiestňovala v rebríčku najlepších slovenských reštaurácií, preto ak túžite po nezabudnuteľnom zážitku z dobrého jedla, tu budete na správnom mieste.

Iasai

Pre milovníkov ázijského jedla máme tip, za ktorý sa nám rozhodne poďakujete. V bratislavskom podniku Iasai si vychutnáte veľké polievky a malé jedlá inšpirované Áziou v štýle tapas. Budete tak mať možnosť ochutnať pri jednej návšteve ochutnať rôzne jedlá a vybrať si, čo vo vás vyvolalo najlepší gastro zážitok.

Zdroj: Instagram/Iasai

Doma u nás

Na jednom z najkrajších námestí na Slovensku – v Spišskej Sobote, sa v historickej zrekonštruovanej budove nachádza zážitková reštaurácia Doma u nás. Jeden z najlepších slovenských šéfkuchárov Gabo Kocák vám pripraví degustačné menu, ktoré si užijete v príjemnom a harmonickom prostredí.

Cozy Coza

Jednoduché, farebné, hravé a vždy iné…trochu crazy a úplne iné…aj tak znie popis reštaurácie Cozy Coza, ktorá do centra Bratislavy prináša dokonalé chute Európy aj Ázie. Okrem à la carte ponuky tu každý deň nájdete skvelé obedové menučko a špeciality šéfkuchára.

Zdroj: Instagram/cozy_coza

Pivovar ERB

Do Banskej Štiavnice sa chodí nielen za kultúrou, ale aj za gastro zážitkami. Konkrétne na ne narazíte v rodinnom podniku Pivovar ERB, kde si dokonca produkujú vlastné pivo. Zavolajte priateľov, rezervujte si stôl a príďte si sem užiť skvelý večer plný dobrého jedla, piva a nezabudnuteľnej atmosféry.

Alej Bojnice

Ak sa chystáte na výlet do Bojníc alebo ste z okolia, určite nevynechajte gurmánsku reštauráciu Alej Bojnice. Osobne sa nám tu veľmi páčilo, pochutnali sme si na fantastickom jedle aj príjemnej atmosfére. Taktiež sem počas pracovných dní môžete skočiť na obedové menučko, ktoré je na úrovni a skôr by sme ho zaradili do triedny business menu.

Eck

A opäť sme v Bratislave, tentoraz v časti Devín. Prvým chodom dobrej večere je pohoda a príjemná atmosféra, a tú vám v reštaurácii Eck určite naservírujú. Okrem toho sa môžete tešiť na vyváženosť chutí a vášeň, ktorú šéfkuchár vkladá do každého chodu.

Zdroj: Instagram/Eck

Hotel Elizabeth

Poďte si uchmatnúť svoj zážitok z jedla aj krásneho prostredia do vychýreného Hotela Elizabeth, kde sa snúbi atmosféra luxusu a dobovosti. Šéfkuchár Daniel Marek vám pripraví jedlo, ktoré bude spojením lokálnosti, tradičnosti a inovatívnosti. A pripomíname, že počas pracovných dní tu majú naozaj výborné obedové menučko.

BistroChef

Kvalita, chuť a atmosféra robia z jedla v reštaurácii BistroChef  rituál, ktorý si budete chcieť zopakovať. Tento podnik so skvelým menu nájdete vo Zvolene a pripravia vám tu jedlo zo sezónnych a lokálnych surovín. Ich filozofiou je …využívať všetko to, čo nám príroda ponúka, v tom správnom čase.

zdieľať tento článok na:
FacebooktwitterlinkedinFacebooktwitterlinkedin
reklama