Kam na výborný dezert v Bratislave? Tieto cukrárne rozhodne stoja za návštevu

7344
Cukrárne v Bratislave
Zdroj: Canva / Instagram

Kto z nás raz za čas nedostane chuť na niečo sladké? A povedzme si úprimne, čokoládová tyčinka či keksík z obchodu síce potešia, no nie je nad to dať si kúsok poctivej torty či sladký zákusok z cukrárne. Poďte zistiť, kam v Bratislave sa rozhodne oplatí zájsť na chutný dezert.

Cukrárne či kaviarne s ponukou zákuskov patria medzi naše najobľúbenejšie podniky. Dokážeme si čas v nich užiť či už osamote, alebo v spoločnosti niekoho blízkeho. Aj keď zatiaľ máme ešte množstvo neprebádaných podnikov v Bratislave, rozhodli sme sa vám priniesť tipy na také, s ktorými máme len a len dobrú skúsenosť. Pridali sme sem aj niekoľko reštaurácií, ktoré vo svojom menu ponúkajú aj dezerty či pekárne, v ktorých nájdete hotové poklady.

Fertucha

Vždy, keď máme namierené na Hlavné námestie, zastavíme sa na kávu alebo niečo sladké vo Fertuche. Oceňujeme krásne zladený interiér, v ktorom sa zákazník cíti útulne. Počas leta si môžete posedieť aj na terase, vnútorný priestor je menší, no úplne stačí. Dezerty vo vitríne lákajú už na pohľad, nájdete tu zaujímavé sladké kombinácie v podobe tradičných aj moderných zákuskov. Vyskúšajte čokoľvek s karamelom, mňam!

Remeselná pekáreň Kruh

Na Remeselnú pekáreň Kruh a ich výrobky sme už počuli veľa chváľ. Nájdete tu denne čerstvé pekárenské výrobky, od kváskových chlebov cez croissanty až po chrumkavú rímsku pizzu. V sobotu sem zas môžete zájsť na ich špeciality, napríklad plnený croissant na sladko alebo na slano či maslový denish s príchuťou Blízkeho východu. Ak by sme vám mali odporučiť iba jednu vec, ktorú tu vyskúšať, tak pistáciovú kocku.

Zdroj: Instagram

Štefánka by Pulitzer

Aj keď ide o reštauráciu, pokojne sem môžete zájsť na dezert, poprípade na obedové menučko, po ktorom si objednáte chutnú sladkú bodku. V menu Štefánka by Pulitzer nájdete ten najlepší lávový koláčik široko-ďaleko, no za zmienku určite stojí aj cisársky trhanec s poctivou domácou šľahačkou a čučoriedkami. Prostredie reštaurácie je veľmi príjemné, s výhľadom na Prezidentský palác.

Pollito Cheesecake

Pokiaľ je vaším obľúbeným dezertom cheesecake, jeden z najlepších v Bratislave môžete ochutnať v podniku Pollito Chceesecake. Cukráreň nájdete hneď na začiatku Hlavného námestia, pričom si tu môžete vychutnať aj dobrú kávu. Dokonca sa ich cheesecakes dajú objednať aj na doma, a to rovno v 3 veľkostiach – v košíčku, mini alebo classic. A čo sa týka príchutí, vyskúšali sme makovo-nugátový aj pistáciový, oba boli krémové, hutné a sýte, presne také, ako má pravý cheesecake chutiť.

La Patisserka

Pokiaľ to máte bližšie k Americkému námestiu, zbehnite na niečo sladké do cukrárne La Patisserka. Interiér je malý a útulný, naopak, vitrína so sladkosťami je veľká a lákavá. Pripravte sa na to, že bude veľmi ťažké vybrať si len jeden dezert. Najviac sme si tu pochutnali na pralinkovom tarte a klasickom punčovom reze.

Le Miam

Dobrých francúzskych cukrární je v Bratislave ako maku, no Le Miam je za nás tá najlepšia. Nachádza sa hneď pri Medickej záhrade a interiér tohto podniku je veľmi dizajnový a nápaditý. Okrem krémových francúzskych zákuskov sa tu oplatí dať si ich croissant či pain au chocolat, no po New York roll so slaným karamelom by sme sa sem najradšej vrátili okamžite. Čo sa týka dezertov, ich ponuka je veľmi pestrá, určite si s výberom nechajte poradiť.

Zdroj: Instagram

Pán Cakes

Medzi Michalskou bránou a Prezidentským palácom sídli Pán Cakes, ku ktorému nás to zavialo, pretože sme si mysleli, že Cakes v názve znamenajú torty. No pekne sme sa zmýlili, ide v podstate o palacinkáreň (pancakes). Nevadí, dali sme šancu wafliam a našu túžbu po dezerte absolútne uspokojili. Dokonca sme zistili, že tu okrem palaciniek a waflí majú aj raňajkové menu, na ktoré si už brúsime zuby.

Natacha Pacal

Tí, ktorí sledujete šou Pečie celé Slovensko rozhodne poznáte jednu z najlepších slovenských cukrárok Natachu Pacal. Vedeli ste, že po Bratislave nájdete niekoľko cukrární, ktoré nesú jej meno? Aj keď v ponuke na váš čakajú rôzne dezerty, medzi ich najväčšie skvosty patria jednoznačne mini veterníky v rôznych príchutiach. Osvedčili sa nám aj ako super dezerty na rodinnú oslavu. Ochutnajte napríklad karamelovú klasiku ale tiež gaštanový veterník či veterník s lieskovcami.

Cozy Coza

Cozy Coza je síce reštaurácia, no v ponuke majú dezerty, ktoré určite stoja za zmienku. Celkovo je ich menu vyskladané veľmi moderne a pestro, pričom si tu môžete pochutiť na klasikách aj nezvyčajných kombináciách. No a poďme k tým dezertom. Kokosové créme brulée s višňovým kompótom alebo domáce karamelové guličky s vlašskými orechmi sú za nás povinná bodka po dobrej večeri či chutnom obedovom menučku. Tak nezabudnite na dezert ani vy.

Giraffe Bakery

Mimo centra Bratislavy, v Novej Cvernovke, sme nedávno objavili cukráreň Giraffe Bakery. A viete, ako sme sa k nej vlastne dostali? Bolo to skrz ich knihu, do ktorej spísali recepty na všetky svoje kultové dezerty. A tak sme si povedali, že ich punčový rez chceme nielen vlastnoručne upiecť, ale aj ochutnať v ich prevedení. Interiér cukrárne je zariadený v teplých tónoch, preto sa vám tu bude dobre sedieť aj niekoľko hodín. Aj keď sme tu na punčák napokon nenatrafili, ochutnali sme škoricového slimáka koláč s mrveničkou a odporúčame ochutnať tieto dobroty aj vám.

Zdroj: Instagram

Pasteleria

Kúsok od Čumila sa nachádza Pasteleria, ktorá podľa hodnotení patrí k najobľúbenejším cukrárňam v Bratislave. A preto sme ju, samozrejme, museli vyskúšať aj my. Počas teplejších dní si môžete posedieť vonku, no aktuálne je lepšie sadnúť si do vnútra, kde sa príjemne zohrejete. Veľmi nás potešilo, že v ponuke majú okrem moderných dezertov aj absolútne klasiky, napríklad krémeš, klasický punčový rez s cukrovou polevou či šamrole.

Ufo

A máme tu aj niečo pre náročnejších. UFO síce patrí k drahším reštauráciám, no navštíviť ho aspoň raz za ten zážitok rozhodne stojí. Môžete sem vziať svoju polovičku na výročie alebo na narodeniny a ochutnať niektorý z dezertov, ktorý zjete počas toho, ako budete mať celú Bratislavu priamo na dlani. A čo by sme si z ich ponuky dali my? No predsa tvarohové knedle s makovou penou a marhuľou.

Lucette Patiserie

Jednu z najväčších a najpestrejších bratislavských vitrín so zákuskami nájdete v cukrárni Lucette Patiserie. A vedia o tom aj domáci, keďže podnik býva vo frekventovaných časoch pomerne vyťažený. Ich ponuka je skutočne pestrá, medzi najobľúbenejšie zákusky patria medový krémeš, tartaletky či makronky. No určite vás nesklame krémový cheesecake či mini pavlovej tortička, ktorá je nadýchaná ako obláčik.

Zdroj: Instagram
zdieľať tento článok na:
FacebooktwitterlinkedinFacebooktwitterlinkedin
reklama