zdieľať tento článok na:
FacebooktwitterlinkedinFacebooktwitterlinkedin

Piešťany sú známe a krásne kúpeľné mesto, kde sa ľudia chodia zregenerovať už dlhé desaťročia. Oddýchnuť si môžete v zelenom Kurparku, odviezť sa vláčikom alebo sa len tak prejsť po Kolonádovom moste. Ak vás však zastihne hlad, nebudete sklamaní, ak si vyberiete jednu z nasledujúcich reštaurácií. 

Piešťany sú dlhodobo známe svojimi kúpeľami s liečivými účinkami. Nielen voda, ale aj liečivé bahno pomáhajú ľuďom už dvesto rokov. Človek po procedúre však poriadne vyhladne, preto ak nemáte vo vašom hoteli objednanú plnú penziu, zablúďte do jednej z týchto reštaurácií v samotnom meste alebo blízkom okolí. Zaručujeme vám, že nebudete sklamaní.

U páva výborné jedlo aj pre tých, čo nie sú pyšní 

Priamo v centre Piešťan nájdete reštauráciu s pivárňou U páva. Ak sa vám nechce chodiť ďaleko a chcete mať výhľad priamo na najkrajšie centrum mesta so symfonickou farebnou fontánou, sadnite si na terasu a nechajte sa obslúžiť naozaj milým personálom. Najedia sa tu všetky vekové kategórie a ceny sú tiež veľmi príjemné – za dobrú pizzu zaplatíte okolo 5€, v ponuke nájdete aj minútky a výborné chladené pivo z pivoplynu. Novinkou je aj tankový Pilsner Urquell, ktorý dobre padne najmä v horúcich letných dňoch. Zákazníci si tiež pochvaľujú možnosť najesť sa tu aj počas sviatkov, kedy je reštaurácia väčšinou otvorená.

Piešťany: Reštaurácia U páva, Sad A. Kmeťa 1806/9, 921 01 Piešťany
Reštaurácia U páva, Sad A. Kmeťa 1806/9, 921 01 Piešťany, foto: autorka

Pre poriadnych hladošov je tu Furman

Len na skok od Piešťan nájdete krásny prírodný komplex Furman zameraný na slovenské gazdovské špeciality. V obci Ratnovce sa môžete tešiť na unikátny výhľad na oboru s danielmi, jeleňmi a muflónmi, čo ocenia najmä najmenší. Veľkým plusom pre rodičov s deťmi, ktorí si sem odskočia z Piešťan, je aj detské ihrisko. Jedálny lístok sa koncentruje na typické slovenské jedlá, ktoré zasýtia, no nechýbajú ani moderné špeciality. Kuchári tiež počas sviatkov či rôznych sezón myslia na všetko – v ponuke nájdete v správnom čase husacie hody, špeciality z diviny alebo pravé furmanské zabíjačkové lahôdky.

Piešťany: Gazdovská reštaurácia Furman, Piešťany 357, 922 31 Ratnovce
Gazdovská reštaurácia Furman, Piešťany 357, 922 31 Ratnovce, foto: furman.sk/galeria

Poseďte si pri jazierku v reštaurácii Muškát

Dominantou príjemnej reštaurácie Muškát je terasa pri jazierku, kde si môžete vychutnať klasické i menej klasické jedlá z ponuky. V širšom centre Piešťan na Sasinkovej ulici si posedíte ako doma. Atmosféru dopĺňa aj koliba so štýlovým grilom a jedlá, ktoré vám skutočný domov pripomenú – štrúdľa od mamy, domáce perky plnené slivkovým lekvárom či klasické kuracie a bravčové rezne. Ak sa tu rozhodnete zastaviť, nemali by ste vynechať ani špecialitu na jedálničku – výborne vás zasýti pravý jelení guláš s tirolskou žemľovou knedľou.

Piešťany: Reštaurácia Muškát, Sasinkova 28, 921 01 Piešťany, foto: restauraciamuskat.sk
Reštaurácia Muškát, Sasinkova 28, 921 01 Piešťany, foto: restauraciamuskat.sk

Z vlaku rovno do Blue*s

Do reštaurácie a pizzérie, ktorá sídli v blízkosti autobusovej aj vlakovej stanice a privíta vás svojím nekonvenčným vzhľadom. Pripomína tak trochu írske krčmy, no namiesto smaragdovozelenej je farbou reštaurácie Blue*s kráľovská modrá. Sídli v starom dome, kde sa aj predtým nachádzal hostinec. Hlavná časť ponúka reštauračné služby, vedľajšia je vhodná na posedenie pri káve, víne či pive. Otvorená kuchyňa a pec na pizzu dodávajú celému podniku akúsi intímnu atmosféru, ktorá vám učaruje hneď, ako vkročíte do krásnych Piešťan.

Piešťany: Blue-s, Staničná 39, Piešťany, foto: visitpiestany.sk
Blue*s, Staničná 39, Piešťany, foto: visitpiestany.sk

Restaurant 70 pre náročných zákazníkov

Oplatí sa zájsť si pár kilometrov za Piešťany, aby ste sa najedli ako králi. Restaurant 70 splní aj to najtajnejšie prianie každého gurmána. Majiteľ dlhé roky pôsobil v rakúskych Alpách a po návrate na Slovensko sa rozhodol pokračovať v tom, čo ho najviac baví, vo varení. Do svojej reštaurácie prenáša kus svojho srdca, ktoré cítiť v každom jedle, čo prejde jeho rukami. Všetky pokrmy na jedálnom lístku znejú lákavo – my by sme chceli vyskúšať napríklad hovädzie líčka na červenom víne, zeleninové gnocchi s kuracím steakom alebo obľúbený steaksandwich z roštenky.

Piešťany: Restaurant 70, č. 70, 922 01 Ostrov, foto: restaurant70.sk/galeria
Restaurant 70, č. 70, 922 01 Ostrov, foto: restaurant70.sk/galeria

Sladká bodka za obedom v zmrzlinárni Monalisa

Po výdatnom obede dobre padne prechádzka centrom mesta. Keď sa vám v bruchách spraví trochu miesta, doprajte si dezert v podobe pravej talianskej zmrzliny v zmrzlinárni Monalisa. Majitelia Marek a Kristína žili a pracovali dlhé roky v Taliansku a Francúzsku. Zmrzlinárskemu remeslu sa učili pod vedením majstra Zerbatto, ktorý v odbore získal mnohé svetové úspechy. Pri výrobe spájajú poznatky tradičnej talianskej gelaterie s tými najmodernejšími technológiami.

Piešťany: Gelateria Monalisa, Námestie Slobody 17, 92101 Piešťany, foto: pic-piestany.sk
Gelateria Monalisa, Námestie Slobody 17, 92101 Piešťany, foto: pic-piestany.sk

Odskočte si z Grape-u

Denné menu niektorých piešťanských reštaurácií si môžete pozrieť pohodlne na stránke menucka.sk/denne-menu/piestany. Dokonca aj počas dlho plánovaného festivalu Grape, ktorý sa uskutoční už najbližší víkend (12.-13.8.2016) v Piešťanoch. Grape patrí k najväčším a najnavštevovanejším festivalom na Slovensku. Hoci ponuka jedál bude poriadne pestrá, možno zatúžite po tichšom a pokojnejšom mieste, kde sa budete môcť dobre najesť.

Piešťany zažívajú v poslednej dobe rozmach nielen v rámci hotelových služieb, ale aj v rámci reštauračných. Náš výber nepokrýva všetky kvalitné podniky, ktoré v tomto okresnom meste na západe Slovenska možno navštíviť. K vynikajúcim reštauráciám rozhodne patrí aj Sedliacka Stodola, Reštaurácia Centrál, Steakpark Piešťany či Chateau Krakovany, vychýrená slovenská reštaurácia. Najbližšie sa pozrieme na to, kde vám najviac chutí v Košiciach

Zdroj titulná fotografia: pixabay.com

zdieľať tento článok na:
FacebooktwitterlinkedinFacebooktwitterlinkedin

sledujte nás na:

FacebooklinkedininstagramFacebooklinkedininstagram