Kam na chutné cestoviny v Bratislave? Tu je niekoľko nevšedných tipov

4324
cestoviny v Bratislave

Pri príležitosti Svetového dňa cestovín sme sa zamysleli nad tým, kde sme si pochutili na skvelých cestovinách. Tentokrát sme sa neriadili recenziami Google ani TripAdvisorom a pripravili sme pre vás výber podnikov, kam by ste možno prioritne nezašli na cestoviny v Bratislave. Ak sa tak ale rozhodnete, budete veľmi milo prekvapení.

Od roku 1995 si vždy 25. októbra pripomíname, že aj cestoviny si zaslúžia svoj deň. Niet sa čomu čudovať – je to jedno z najuniverzálnejších jedál, ktoré môžeme pripravovať na stovky spôsobov a nikdy sa nám neomrzí. Cestoviny obsahujú vodu, sacharidy, bielkoviny a len nízky podiel tuku. Ak sa rozhodnete pripraviť si ich so zdravými tukmi a ľahkým mäsom, získate vynikajúce jedlo, ktoré môže mať mnoho výživných látok pre váš organizmus.

Pre tých, ktorým sa dnes nechce variť alebo sa jednoducho rozhodnú podporiť miestnu gastronómiu a vyskúšať niečo nové sme spísali nasledovný zoznam miest, kam sa môžete vybrať na vynikajúce cestoviny v Bratislave.

Maranello Ristorante

cestoviny v Bratislave
foto: Maranello Ristorante

Talianska business lounge reštaurácia ponúka posedenie v modernom prostredí, ktoré však dýcha príjemnou atmosférou a vonia pravou talianskou kávou Maranello. Okrem á la carte ponuky majú denne pre vás prichystané vynikajúce obedové menu. Ide o reštauráciu, ktorá je maximálne populárna pre svoje priestory vhodné na svadby a iné eventy (s kapacitou až 130 osôb). Pýši sa mladým dynamickým tímom, ktorý sa snaží vyhovieť požiadavkám aj toho najnáročnejšieho zákazníka. V ponuke cestovín nájdete:

 • 🍝 AGLIO OLIO E PEPERONCINO (7,90 €) – cesnak, feferóny, olivový olej, soľ
 • 🍝 BOLOGNESE (8,90 €) – cestoviny, mletý mix mäsa, karotka, parmezán
 • 🍝 CARBONARA (7,90 €) – cestoviny, slanina, vajíčko, smotana, parmezán
 • 🍝 POLLO (8,90 €) – cestoviny, cuketa, kuracie prsia, smotana, parmezán

Gregory Pizza & Restaurant

cestoviny v Bratislave
foto: Gregory Pizza & Restaurant

Majiteľ tohto štýlovo zariadeného podniku je kuchárom už viac ako 32 rokov. Najdlhšie sa pri sporáku zdržal vo Viedni, kde si zaumienil, že svoje kuchárske skúsenosti raz pretaví do vlastného podniku. V roku 2017 si svoj sen splnil a otvoril reštauráciu s prvkami talianskej, ale aj rakúskej či slovenskej kuchyne. Z týchto cestovín si v jeho reštaurácii môžete vybrať:

 • 🍝 Tagliatelle Bolognese so syrom (8,90 €)
 • 🍝 Krémové tagliatelle s údeným lososom a kôprom (10,90 €)
 • 🍝 Tagliatelle s grilovanou zeleninou na olivovom oleji s parmezánom (8,90 €)
 • 🍝 Tagliatelle Carbonara (8,90 €)

Berg Restaurant & Penzión

cestoviny v Bratislave
foto: Berg Restaurant & Penzión

Útulná reštaurácia v tichej časti Petržalky vás prekvapí príjemným prostredím a skutočne nekompromisnou kvalitou jedla. Tím podniku si zakladá na tom, aby bolo čo najviac surovín na vašom tanieri lokálnych a čerstvých. Následne z nich vyčarujú fantastické jedlo. Okrem iných dobrôt a denného menu majú v stále ponuke aj nasledovný výber do detailu chuťovo zladených cestovín:

 • 🍝 Fettuccine s kuriatkami (12,90 €)
 • 🍝 Fettuccine Ambiente (13,90 €)
 • 🍝 Fettuccine al Basilico (12,90 €)
 • 🍝 Fettuccine aglio, olio e peperoncino (10,90 €)
 • 🍝 Fettuccine aglio, olio e peperoncino + 50g taliansky speck (11,90 €)
 • 🍝 Fettuccine aglio, olio e peperoncino + 80g krevetky (13,90 €)

Štefánka by Pulitzer

cestoviny v Bratislave
foto: Štefánka by Pulitzer

Štefánka by Pulitzer v centre Starého mesta v Bratislave priamo oproti Prezidentskému palácu je obľúbenou modernou reštauráciou. Pred pár rokmi bola znovuotvorená a zrekonštruovaná majiteľmi siete reštaurácií Pulitzer, s odkazom na noblesu a štýl historického obdobia, v ktorom zažívala ešte ako kaviareň Štefánka zlaté časy. Na toto výnimočné obdobie bratislavských dejín nadviazala aj svojím konceptom, ktoré predstavuje kuchyňu bratislavského regiónu doplnenú o medzinárodné špeciality. Medzi nimi napríklad fantastické talianske cestoviny špagety Carbonara s pravou grilovanou pancettou.

Pulitzer®

cestoviny v Bratislave
foto: Pulitzer®

Pôvodne v tomto priestore sídlila predajňa nábytku slovenskej speváckej legendy Zory Kolínskej. Bolo potrebné ho nielen zrekonštruovať a vybudovať úplne novú kuchyňu, ale aj vdýchnuť mu atmosféru a zapracovať originálny prvok, ktorý by bol výpovedný a zapamätateľný pre ich hostí. Tým sa stal motív skladaných novinových hárkov na barovom pulte a zadnej pohľadovej stene. Reštaurácia sa nachádza v útulnom prostredí s výhľadom na Župné námestie, Bratislavský hrad alebo Michalskú vežu a ponúka aj výborné cestovinové špeciality, napríklad ručne robené papardelle s grilovaným nórskym lososom, smotanou, bielym vínom, cesnakom a čerstvým sekaným kôprom.

Pizzeria Lucky

cestoviny v Bratislave
foto: Pizzeria Lucky

Klasická talianska pizzeria sa chváli ponukou vynikajúcich talianskych jedál. Hoci má svoj koncept podniku neďaleko Panónskej cesty v Bratislave založený prevažne na ponuke pizze a cestovín, svoje chuťové poháriky tu môžete potešiť aj vynikajúcimi hamburgermi. Z cestovinovej ponuky sa môžete tešiť na:

 • 🍝 Aglio e Olio – cesnak, olivový olej, bylinky, chilli, parmezán (6,90 €)
 • 🍝 Aglio Olio e Gamberi – cesnak, olivový olej, bylinky, chilli, krevety, parmezán (8,50 €)
 • 🍝 Carbonara – smotana, cesnak, slanina, vajce (7,50 €)
 • 🍝 LUCKY – kuracie mäso, cesnak, smotana, parmezán, kukurica (7,50 €)
 • 🍝 Sára – smotana, cesnak, parmezán, cuketa, cherry paradajky, šampiňóny (7,50 €)

Fragolino Ristorante

cestoviny v Bratislave
foto: Fragolino Ristorante

Ako už z názvu vyplýva, Fragolino je krásna talianska reštaurácia, dokonca spojená s konceptom zábavy v podobe bowlingu. Rodinná pizzéria na okraji mesta s láskou k talianskej domácej kuchyni a dobrému vínu sa zameriava na jednoduché jedlá, ktoré pripravuje z čerstvých kvalitných surovín. Tenká pizza, domáce cestoviny a chutné jedlá z grilu sú ich prioritou. Presvedčte sa o tom na vlastnej koži:

 • 🍝 Spaghetti al burro con parmigiano – domáca cestovina, cesnak, maslo, parmezán, korenie (7,90 €)
 • 🍝 Spaghetti Bolognese – domáca cestovina, omáčka bolognese, parmezán (8,90 €)
 • 🍝 Rigatoni Con Pollo – domáca cestovina, kuracie mäso, sušené paradajky, smotana, cesnak, parmezán (8,90 €)

Presvedčili sme vás k tomu, aby ste sa vybrali ochutnať s láskou pripravené talianskej cestoviny v Bratislave v niektorej z vyššie menovaných reštaurácií? Nebojte sa experimentovať a ochutnajte aj kombinácie, na ktoré ste doteraz neboli zvyknutí. Garantujeme vám, že si doprajete jedinečný gastronomický zážitok!

zdieľať tento článok na:
FacebooktwitterlinkedinFacebooktwitterlinkedin
reklama