Kačacie a husacie hody 2023: Tu si môžete dať kačacie stehná, lokše aj exotické špeciality

4919
kačacie a husacie hody 2023
foto: Hagarka Restaurant Bratislava

Kto sa z jesene teší podobne ako my? Jedným z dôvodov sú aj kačacie a husacie hody, ktoré si väčšina z nás dopraje len raz ročne. Ponuka reštaurácii po celom Slovensku je aj tento rok mimoriadne pestrá. Pozrite sa s nami, na čo všetko sa môžete tešiť!

Kačacie a husacie hody – to je gastronomický sviatok jesene. Pre mnohých ľudí už tradične patrí k mesiacom október a november a celý rok netrpezlivo čakajú, kým si budú môcť dopriať lahodné kačacie a husacie mäso na rôzne delikátne spôsoby. Aj tento rok sme zozbierali ponuky reštaurácií s menu, ktoré sa určite oplatí ochutnať. Čo takto si urobiť jesenné gastronomickú tour po celom Slovensku?

🍗Bratislavský kraj

Hagarka Restaurant Bratislava – Rača

Projekt Hagarka Restaurant založili majitelia ako podnik s víziou stravovania najmä pre firmy a ich zamestnancov, ale aj pre širokú verejnosť. Ich cieľom je nielen variť tradične, chutne a za prijateľnú cenu, ale aj promptne doručiť jedlo klientovi či zákazníkovi. V spolupráci s teamom odborníkov na gastro segment dbajú na potreby a možnosti každého klienta osobitne a s empatiou. Pozrite si ich kačacie a husacie špeciality z aktuálnej sezóny:

Krone Svätý Jur

Reštaurácia a penzión Krone sa nachádza v centre – na námestí Svätého Jura (Prostredná 160). Budova, ktorá patrí k najstarším vo Svätom Jure prešla rozsiahlou rekonštrukciou, pričom sa zachovala jej historická hodnota. Reštaurácia onedlho plánuje meniť jedálny lístok a veru, máte sa na čo tešiť. Zatiaľ sa potešte vynikajúcou husacinou a kačacinou:

https://www.kronejur.sk

Riverbank Restaurant Bratislava

reklama:

Jeseň si v RIVERBANK Restaurant už nevieme predstaviť bez kačacích a husacích hodov. Šéfkuchár Jaroslav Žídek si pre vás pripravil kompletné jesenné menu. Je už len na vás, či si ich užijete v kruhu rodiny, priateľov či kolegov. Rezervácia je nutná minimálne 2 dni vopred na telefónnom čísle +421 910 872 168 alebo na riverbank@grandriverpark.com. Kompletné menu nájdete na ich stránke. Tešiť sa môžete napríklad na:

 • konfitované stehno z farmárskej kačice s dusenou kapustou a lokšou
 • tradičná polievka kaldoun z drobkov či
 • husacie žalúdky na kyslo
kačacie a husacie hody

Hotel*** & Reštaurácia Rozálka Pezinok

Areál Zdravia Rozálka Pezinok Vám ponúka rozmanité aktivity v krásnom prostredí zelených kopcov Malých Karpát, len na skok od hlavného mesta Bratislava. Vďaka krásnej prírode, dobrej polohe a pekným vychádzkovým trasám je Areál Rozálka perfektným miestom na oddychový víkend alebo dovolenku počas jesene. Skvelým dôvodom môže byť aj ich jesenné sezónne menu:

kačacie a husacie hody

Štefánka by Pulitzer Bratislava

Nepremeškajte príležitosť pochutnať si na fantastických sezónnych špecialitách z kuchyne známej reštaurácie blízko centra Bratislavy. Podnik s viac ako 100-ročnou tradíciou si dáva skutočne záležať na kvalite a prevedení svojich jedál. Ich lásku ku gastronómii aj tento rok pretavili do obdivuhodne chuťovo zladeného menu s ponukou kačaciny a husaciny:

Modrá hviezda Bratislava

Dopyt po kačacích pochúťkach pripravovaných v tejto reštaurácii je podľa ich slov tak silný, že sa rozhodli dopriať vám tento gastronomický zážitok po celý rok. Na kvalitu sa u nich v tomto môžete 100% spoľahnúť. Nezahanbili sa však ani počas najvyššej kačacej a husacej sezóny. Ak teda máte chuť na kačacie hody, neváhajte ich navštíviť:

 • paštéta z kačacej pečienky
 • kačací vývar (6,90 €)
 • vykŕmená kačacia pečienka foie gras (17,90 €)
 • pečená kačka s domácimi lokšami a kapustou (22,90 €)

Cozy Coza Bratislava

Táto bratislavská reštaurácia patrí medzi naše najobľúbenejšie. Vždy tu máme možnosť ochutnať skutočne výnimočné jedlá, vyladené chute aj zaujímavé kombinácie. No a inak to nebude ani počas kačacích hodov v ich podaní. Cozy Coza sídli na Kozej 21 v Bratislave a počas tohto roka môžete ochutnať:

 • kačacie paté podávané s karamelizovanou červenou kapustou, s jablkom, listovým šalátom a domácou bylinkovou focacciou (9,50 €)
 • 1/4 pečenej kačky podávané s dusenou červenou kapustou, lokšami alebo zemiakovou knedľou a jablkovým pyré (17,50 €)
 • Domáca zemiaková lokša s karamelizovanými orieškami (6,50 €)

Husacina u Galika Slovenský Grob

Sezóna husacích a kačacích hodov by jednoznačne nebola kompletná bez ponuky reštaurácie Husacina u Galika. Jedna z najvychytenejších a najoceňovanejších reštaurácií špecializujúcich sa na jesenné menu ani tento rok nesklamala svojich priaznivcov. Ich kompletné tradičné menu si môžete pozrieť na ich webovej stránke.

Piváreň Hron Bratislava

Kačacie dni nechýbajú ani v Pivárni Hron, v ktorej si môžete vychutnať všakovaké špeciality. Vo svojom zariadení 900m2 s kapacitou 200 miest ponúkajú rôzne druhy piva, prevádzkujú kaviareň, varia chutné jedlá a obedové menu, organizujú live športové prenosy. Tiež zabezpečujú aj firemné oslavy, večierky, pracovné stretnutia a iné spoločenské podujatia. Zorganizujte stretnutie s priateľmi alebo kolegami a ochutnajte počas dní 16. 10. – 31. 10. u nich vynikajúce kačacie špeciality:

🍁Žilinský kraj

Marina Restaurant Žilina

Veľmi príjemná reštaurácia so stále rastúcimi skúsenosťami. Jedlá z domácej aj zahraničnej kuchyne pripravené tímom kuchárov pod vedením šéfkuchára Ľubomíra Zuziaka zanechávajú v hosťoch pocit uspokojenia. Čo takto vyskúšať aj ich prepracované jesenné menu?

Trattorka by Foodies Žilina

Podnik s rodinnou atmosférou nájdete priamo v centre severného krajského mesta. K božskému triu káva – jedlo – koláčik, na ktorého doladení k dokonalosti stavia reštaurácia svoj koncept, sa teraz pridávajú aj kačacie a husacie hody. V sezóne 2023 si môžete vybrať spomedzi týchto lahôdok:

Spirit by Foodies Žilina

Božské trio – jedlo, káva, koláč je presne to, čo charakterizuje moderný koncept Spirit by Foodies v Žiline. Počuli sme na tento podnik samé chvály, a tak sme v ňom počas nedávnej pracovnej cesty otestovali obedové menu. Odchádzali sme maximálne spokojné. Teraz si môžete vychutnať niečo viac – kačacie hody s mierne exotickým nádychom. Mňam!

Hotel Bystrička & Reštaurácia Paté

Nechajte sa vtiahnuť do sveta lahodných chutí a gastronomických zážitkov. Kvalitné lokálne suroviny a profesionálny personál reštaurácie Paté rozmaznajú vaše chuťové poháriky. Ešte stále váhate? Ich špeciálne jesenné menu vás možno presvedčí:

 • kačací vývar so zeleninou a širokými rezancami (4,00 €)
 • kačacia roláda s figovým chutney, podávaná s maslovým toastom (6,50 €)
 • trhané kačacie mäso v zemiakovej lokši, s hoisin omáčkou, chrumkavou zeleninou a slivkami (11,80 €)
 • konfitované kačacie stehno, podávané s dusenou červenou kapustou, lokšou a žemľovou knedľou (14,80 €)
 • kačacie prsia na šípkovej omáčke, podávané so zemiakovou kašou a glazúrovanou koreňovou zeleninou na mede (15,80 €)
 • domáci slivkový koláč s pudingom (3,50 €)
 • domáci mrkvovo-tekvicový koláč s orechmi (3,80 €)
kačacie a husacie hody

Reštaurácia Eden Šuja

Eden je príjemná a útulná reštaurácia nachádzajúca sa v prírodnom prostredí Rajeckej doliny. Priestory reštaurácie sú navštevované na dennej báze za bežným účelom občerstvenia a pohostenia, ale taktiež sa zameriavajú na rôzne akcie a spoločenské udalosti ako napríklad svadby, kary, narodeninové oslavy, slávnostné posedenia, firemné akcie a podobne. Odteraz až do 31. 11. si u nich môžete pochutiť na kačacích a husacích chodoch:

Central Park Žilina

Penzión Central Park ponúka nielen jedinečné ubytovanie v Žiline, ale jeho silnou stránkou je i výborná a chutná kuchyňa, kde si môžete vychutnať medzinárodné špeciality, ako i tradičnú slovenskú a českú kuchyňu. Aj tento rok sa sústredili na výnimočne pestré kačacie hody pre všetkých milovníkov tradícií:

Predjedlo:

 • restovaná kačacia pečeň na cibuli a cesnaku, domáci chlieb

Hlavné jedlo:

 • konfitované kačacie stehno, dusená červená kapusta, knedľa, lokša
 • grilované kačacie prsia, kuriatková omáčka, vyprážané zemiakové šúľance
 • domáci burger s trhaným kačacím mäsom, brusnice, zelenina, bylinkový dip, steakové hranolky

Dezert:

 • lokša plnená makom alebo orechmi

🥞Košický kraj

KOLIBA Myslava Košice

Slovenská reštaurácia so širokou ponukou skvelých tradičných jedál slovenskej kuchyne.
Príjemné posedenie v rázovitom interiéri drevenice s krbom a množstvom dekoratívnych prvkov našich predkov. To všetko a ešte oveľa viac je KOLIBA Myslava. Pozrite sa, ako vyzerá ich výnimočná ponuka na kačacie a husacie hody 2023:

Staničný pivovar Košice

Nezmeškajte fantastickú ponuku v Staničnom Pivovare. Tento rok sú ich kačacie hody výnimočne chutné a neodolateľné. Príďte a ochutnajte, aké lahodné dobroty pre vás pripravili:

Predjedlá:

 • chlebové hrianky s  restovanou kačacou pečeňou  na tymiáne s pikantným majonézovým dressingom (5,90 €)
 • domáca kačacia paštéta  s koňakom, podávaná s brusnicami a  drevorubačským chlebom (6,90 €)

Polievky:

 • silný domáci kačací vývar s koreňovou zeleninou a gágorikmi (3,50 €)

Špeciálna ponuka:

 • konfitované kačacie stehno s karamelizovanou červenou kapustou, zemiakové lokše mastené kačacou masťou (14,90 €)
 • pečená  vykostená kačka na mede, tymiáne a pomarančoch, prekladaná s mletými gaštanmi, podávaná s domácim zemiakovým knedlíkom a tekvicovým pyré (14,90 €)
 • burger s trhaným kačacím mäsom dochuteným pomarančami a údeným medom (10,90 €)
  / žemľa, trhané mäso, fritovaná červená kapusta, karamelizovaná cibuľa, majonézový dresing /

Dezerty:

 • jablková štrúdľa so šľahačkou a čokoládovým topingom (4,50 €)
 • makovo-višňová štrúdľa so šľahačkou a čokoládovým topingom (4,50 €)
 • tradičná zemiaková lokša s makom (4,50 €)

Ideálni spoločníci k jesennej ponuke: 

 • Sant Urbano Pinot nero La Cherubina – červené víno z oblasti Trentino Alto Adige, ktorá hraničí s Dolomitami. Odroda Pinot Nero má sýto fialovo červenú farbu. Ovocná aromatika vína sa prelína s korenistou s náznakmi ostružiny a slivky. Víno je ľahké, na jazyku  hladké a zanecháva pocit zrelého červeného ovocia. (1 dl – 2,90 €)
 • Slovenské vinice Dunaj NZ 2016 – víno tmavočervenej farby s výraznou plnou chuťou. V chuti a vôni sú tóny prezretých višní a čerešní, ktoré prechádzajú do čokoládových tónov.Vyvážená chuť ovocia, vanilky a vône dreva. (1 dl – 2,90 €)
 • Kaltenecker Brokát  Dark Lager – je jedným z najoceňovanejších  pív vo svete v našom portfóliu. Vyniká vyváženou horkosťou a jemnou sladovou chuťou. Je vyrobený z jačmenného sladu, špeciálnych karamelových a farebných sladov a dvoch druhov chmeľu. (0,4l – 2,80 €)
kačacie a husacie hody

Villa Regia Košice

Reštaurácia Villa Regia od vzniku v roku 2002 patrí medzi obľúbené košické reštaurácie. Prostredie spríjemňuje vkusne a tradične zariadený interiér. Posedenie v pohodlných boxoch zanecháva pocit útulnosti a súkromia, ktorého atmosféru dokresľuje vidiecky kozub a škripot drevenej podlahy. Čo by ste povedali na to, ak by ste si túto atmosféru prišli vychutnať aj vy, a to rovno s kačacími a husacími špecialitami?

🦆Trnavský kraj

Reštaurácia Apetito Hotela Spectrum *** Trnava

Už tradične na jeseň pripravujú v tejto krásne zariadenej reštaurácii slovenské gurmánske dobroty z kačice. Na kačacie hody je potrebné si rezervovať stôl minimálne 1 deň vopred. V prípade objednania celej pečenej kačice 2 dni vopred. Svoje menu vyskladali pre svojich zákazníkov takto:

 • pečené kačacie stehno, červená kapusta, 3 ks lokša 0,1 dcl červeného vínka
 • konfitované kačacie prsia, pomarančová alebo slivková omáčka, zemiakové knedlíky, 0,1 dcl červeného vínka
 • konfitované kačacie prsia, červená kapusta na víne, zemiakové lokše, 0,1 dcl červeného vínka
 • lokša plnená kačacou pečienkou, lokša plnená makom a slivkovým lekvárom, mastená lokša 2 ks
 • na objednávku: ½ pečená kačica, 1 ks pečená kačica

🥧Trenčiansky kraj

Sabbia Ristorante Prievidza

Od roku 2005 ponúka reštaurácia Sabbia gastronomické a ubytovacie služby. Názov dostala podľa prievidzskej mestskej časti Piesky, v ktorej sa nachádza (sabbia = piesok po taliansky). Nechajte sa zlákať niektorými tradičnými špecialitami z výberu nižšie, ktoré si môžete dopriať vo svojici či počas spoločenskej akcie každého druhu:

Retro Restaurant Trenčín

Pre známu trenčiansku reštauráciu s dlhoročnou tradíciou je takmer každoročnou povinnosťou potešiť svojich hostí husacími a kačacími špecialitami. Hoci vo svojom názve má zakomponované slovo retro (čomu napovedá aj interiér), menu na kačacie a husacie hody 2023 vyskladali v zaujímavom a modernom duchu:

Predjedlá:

 • kačacia pečienka na cibuľke v zemiakovej lokši (7,80 €)
 • foie Gras na jabĺčkovom chutney s domácim chlebíkom (9,90 €)

Hlavné jedlá:

 • pečená domáca hus na bylinkách (17,80 €)
 • pečená domáca kačica na jablkách (13,70 €)
 • konfitované kačacie stehno (11,50 €)
 • kačacie prsia souse-vide (11,90 €)

Prílohy:

 • lokša mastená (1,50 €)
 • variácia knedlí (2,50 €)
 • dusená červená kapusta s jablkami (2,50 €)
 • domáci chlieb v košíku (2,50 €)

Dezert:

 • lokša plnená lekvárom a makom (4,90 €)

Reštaurácia Včielka Pružina

Aj malá obec v objatí Strážovských vrchov môže prekvapiť príjemnou a elegantnou gastronómiou. Ak vaše kroky povedú k poznávaniu krás horného Považia počas víkendu medzi 10. a 12. novembrom, dajte šancu malému lokálnemu podniku a dovoľte im, nech vás príjemne prekvapia. Menu doplníme priebežne.

kačacie a husacie hody

🍷Banskobystrický kraj

Black M Banská Štiavnica

V samotnom srdci krásneho historického centra Banskej Štiavnice nájdete v podniku Black M nielen kvalitnú pizzu a iné dobroty z jedálneho lístka (celoročne), ale aj pestrú jesennú ponuku. Počas víkendov si v útulnej rodinnej reštaurácii s krásnym výhľadom na námestie môžete zamlsať na nasledovných dobrotách:

kačacie a husacie hody

Bistrochef Zvolen

Aj keď v reštaurácii Bistrochef nemajú priamo Kačacie či Husacie hody, určite sem zájdite na ich večerné sezónne menu, v ktorom nájdete aj pochúťky obsahujúce kačicu či hus. Táto ponuka je aktuálna počas celého októbra, preto neváhajte a príďte na špeciality od šéfkuchára Erika Volka. A čo napríklad môžete ochutnať?

 • kačacia pečeň, kvásková hrianka, cibuľa, hruška (8,90 €)
 • kačka, lokša, červená kapusta, slivka, kačací demi glace, portské víno (16,90 €)
 • mrkvový koláč s mascarpone (5,90 €)

🎃Prešovský kraj

Koliba Kamzík Starý Smokovec

Koliba Kamzík je tradičná slovenská reštaurácia, ktorá je známa svojou kvalitnou gastronómiou, prvotriednou obsluhou a krásnym ľudovým zariadením. Či už hľadáte miesto pre rodinný obed, romantickú večeru, súkromnú oslavu či firemné posedenie, počas jesene sa oplatí zájsť do Koliby Kamzík na kačacie hody. Veď pozrite, aké dobroty majú v ponuke:

CinCin Poprad

Príjemné posedenie a výborné jedlo si príďte vychutnať do penziónu a reštaurácie CinCin v Poprade. Ich špeciálna jesenná ponuka je zahrnutá v obedovom menu. Každý deň v ňom nájdete 1/4 pečenej kačky s červenou kapustou, lokšami a viedenskou knedľou. A to všetko za veľmi priaznivú cenu 11,80 €. Takže pokiaľ dostanete chuť hodovať v čase obeda, zbehnite do CinCin.

zdieľať tento článok na:
FacebooktwitterlinkedinFacebooktwitterlinkedin
reklama