Jesenné novinky a zaujímavosti z Gašperovho mlyna

2806
Gašperov Mlyn - Batizovce - Vysoké Tatry

Správa z Gašperovho Mlyna: Od leta sa nám nazbieralo kopec skvelých noviniek, o ktoré by sme sa s Vami radi podelili: najkrajšou novinkou je jednoznačne svadba našich milých kolegov, tešiť sa však môžete aj na naše dve zaujímavé gastronomické akcie, ale dozviete sa aj to, kedy Vás počas sviatkov budeme môcť u nás prívítať.


Ďalší manželský pár v Gašperovom mlyne!

Dobre si prezrite túto krásnu svadobnú fotografiu – spoznávate na nej členov nášho kulinárskeho tímu – Katku a Jožka? Však im to veľmi pristane? :) Dňa 14. októbra 2017 sa rozhodli vymeniť kuchárske rondóny za svadobné gala, povedať si svoje “áno” a stať sa manželmi Brezovcami. Katka a Jožko Vám Vám teraz budú aj naďalej pripravovať tie najchutnejšie jedlá, avšak teraz už pod spoločnočným priezviskom.


Dve gastro-akcie u nás:
jedinečný Rumunsko-slovenský večer a excelentné Nahé vína

November a december budú v našom Mlyne veľmi zaujímavé. Chystáme totiž dve absolútne jedinečné akcie, na ktoré by sme Vás veľmi radi pozvali: dňa 25. novembra 2017 o 18.00 sa u nás bude konať skvelý večer – spojenie rumunskej a slovenskej kuchyne. V tom čase totiž u nás privítame kolegov-kuchárov z Rumunska: kuchárka Andreea Petra Hianu a jej manžel Paul Alexandru Moinea spolu s Jožkom a Katkou Brezovcami pripravia rumunsko-slovenské fusion menu, v ktorom nájdete suroviny, ktoré dôverne poznáte, budú mať však nádych južnej Európy a Balkánu. Tešiť sa teda môžete na pstruha, bravčové, klobásky či chutné úpravy zeleniny. Cena degustačného menu je nezmenená, teda 55 €/osoba.


Takisto by sme Vás veľmi radi pozvali dňa 1. decembra o 18.00 na ochutnávku Nahých vín v symbióze s naším degustačným menu. Podobne ako pri našom klasickom párovaní vín, hostia tiež ochutnajú 6 vzoriek vín, avšak tento raz budú vína pochádzať z Francúzska a Talianska, najmä z oblastí Champagne, údolia Loiry, Veneta a Toskánska a všetky budú z organickej či biodynamickej produkcie. Tešiť sa môžete na excelentné Prosecco či šampanské, ako aj znamenité červené vína s odborným výkladom Mira Lánika zo spoločnosti Nahé Vína. Cena degustačnej večere je 55 €/ osoba a párovanie vín 30 €/osoba.

reklama:


Ak Vás niektorá večera zaujala, rezervujte si svoj stôl ešte dnes mailom alebo telefonicky na 0905 033 462. Nezabúdajte, že pri našej malej kapacite sa miesta rýchlo míňajú!

Darujte pod stromček zážitok v Gašperovom mlyne!

Patríte aj Vy medzi tých, ktorí si vianočné nákupy “odbijú” skôr a potom si už len vychutnávajú vianočnú atmosféru? Ak áno, jednoducho, pohodlne a rýchlo vybavte darčekovú poukážku spoza obrazovky Vášho počítača na večeru alebo pobyt v našom Mlyne už teraz! Darujte svojím blízkym čas pre seba a nezabudnuteľný zážitok v Gašperovom mlyne. Informácie o darčekových poukazoch nájdete tu.


Otváracie hodiny Gašperovho mlyna počas vianočných sviatkov

Radi by sme Vás informovali o možnostiach návštevy nášho Mlyna počas vianočných sviatkov 2017/2018:

22.-27. decembra 2016 – zatvorené
28.-30. decembra 2016 – otvorené / prijímame rezervácie (voľné stoly máme 28. a 30. decembra 2017)
31. decembra 2016 – 7. január 2017 – zatvorené
od 8. januára 2017 – prijímame rezervácie

V čase, kedy je náš mlyn zatvorený, nie je možné prijímať telefonické rezervácie, avšak môžete nám poslať e-mail a my ho vybavíme ihneď, ako to bude možné.


Korok alebo skrutkovací uzáver?

Určite ste sa už niekedy zamýšľali nad tým, či je víno pod skrutkovacím uzáverom rovnako kvalitné ako to, ktoré je uzatvorené korkom. Naša somelierka Slávka Raškovič na túto tému napísala článok pre časopis Inbar & Restaurant. Prečítajte si, ako vznikol skrutkovací uzáver, ako sa vyvíjal, kto ho používa a aké vína sa pod ním ukrývajú! 

Nezabudnite, že od pondelka do soboty si môžete vychutnať naše degustačné menu. Keďže naša reštaurácia funguje iba na objednávky, je potrebné zarezervovať si stôl min. 1 deň vopred e-mailom na info@gasperovmlyn.sk alebo telefonicky na 0905 033 462. Naša kapacita je veľmi malá, a preto Vás prosíme, aby ste si svoju rezerváciu urobili skôr, ideálne hneď, ako sa rozhodte pre Váš pobyt vo Vysokých Tatrách. Tešíme sa na Vás!

Chceli by ste u nás stráviť romantický večer, pobyt, oslavu alebo business obed? Napíšte nám na adresu info@gasperovmlyn.sk a radi odpovieme na Vaše otázky! 

zdieľať tento článok na:
FacebooktwitterlinkedinFacebooktwitterlinkedin
reklama