Vegánske hody 2024 (2)
foto: Vegánske hody

Jarné Vegánske hody, to už je tradícia, ktorou ľudia v Starej tržnici v Bratislave každoročne vítajú teplejšie počasie. Ako inak než skvelým rastlinným jedlom, zaujímavými prednáškami a vegánskym jarmokom s udržateľnými výrobkami!

Vegánske hody sú jedným z najväčších slovenských food festivalov a najväčším festivalom rastlinného stravovania v krajine. Už od roku 2009 prinášajú to najlepšie z udržateľnej a ohľaduplnej rastlinnej kuchyne.

Jarné Vegánske hody 2024 plagát
foto: Vegánske hody

Čo prinesú Jarné Vegánske hody tento raz?

Už klasicky ide o podujatie, ktoré každoročne priláka niekoľko tisícok návštevníkov a návštevníčok. Či už ide o fanúšikov vegánstva, zdravého životného štýlu, ľudí, ktorým záleží na životnom prostredí, ale aj mnohých zvedavcov a okoloidúcich – každý si príde na svoje.

Okrem širokej ponuky rastlinného gastra ponúkli aj tento raz organizátori priestor stánkom s predajom rôznych ďalších produktov. Na podujatí tak nájdete aj balené potraviny, vegánsku kozmetiku, vína a sirupy, knihy či značky etického oblečenia.

Hody tiež doplnili špeciálnou NGO zónou (NGO – z anglického Non-governmental organization, teda mimovládne organizácie, pozn. redakcie). V nej môžete navštíviť rôzne osvetové či edukatívne infostánky. Podujatie bude opäť doplnené celodenným sprievodným programom, ktorý pozostáva z prednášok, diskusií, kuchárskych show či zaujímavých workshopov.

jedlo na Vegánskych hodoch
foto: Vegánske hody

Ako vyzeralo podujatie minulý rok?

Podujatie Jarné Vegánske hody (ale aj tie Jesenné a tento rok možno aj letné – prezradíme vám, že je to v pláne v špeciálnej outdoorovej verzii) sú nám dobre známe. Pokiaľ nám to čas čo i len trochu dovoľuje, do Starej tržnice vždy radi zavítame. Vždy sa necháme zlákať nejakými tými vegánskymi dobrotkami.

Inak tomu nebolo ani počas podujatia Jarné Vegánske hody 2023. Vtedy sme ochutnali niekoľko druhov slaných aj sladkých dobrôt, potešili sa drobnosťami zo stánkov a odniesli si zaujímavé informácie z prednášok.

Ak sa potrebujete na toto víkendové podujatie naladiť alebo ešte nie ste celkom presvedčení, či sa sem oplatí zájsť, máme riešenie. Mrknite sa jedným očkom na reportáž z minulého roka. Tá vás zaručene presvedčí ⬇

zdieľať tento článok na:
FacebooktwitterlinkedinFacebooktwitterlinkedin
referencie