Patríte k milovníkom ekológie a bolí vás srdce vždy, keď vidíte plytvanie jedlom? Máte racionálne uvažovanie a radi chránite obsah svojej peňaženky? Potom si určite zamilujete novú aplikáciu Hungry Slovak.

Koncom minulého roka bola do obchodu s aplikáciami pridaná novinka Hungry Slovak, ktorá efektívne bojuje proti plytvaniu jedlom. Umožňuje vám si z pohodlia domova objednať jedlo z kvalitnej reštaurácie, ktoré by inak skončilo v koši a okrem toho neutrpí ani vaša peňaženka. Ako tento geniálny nápad funguje a ktoré reštaurácie sa doň zatiaľ zapojili?

Jednoduché, no pritom brilantné

“Nie je fér, že zatiaľ čo iní hladujú, tony potravín v rámci západných krajín putujú na smetisko. Jedlo je dar a ako k daru by sme sa k nemu mali správať,” hlási základná myšlienka Hungry Slovak, ktorá svieti na hlavnej internetovej stránke aplikácie.

Aplikácia sa tak snaží osloviť všetkých moderných a ekologicky zmýšľajúcich ľudí, ktorým leží na srdci dobro našej planéty. Svoje obľúbené jedlo si budete môcť vychutnať v práci, v škole či v pohodlí domova a okrem toho vás bude hriať pocit, že ste urobili niečo dobré pre našu planétu.

Hungry Slovak: Orientácia v aplikácii je jednoduchá a intuitívna
Orientácia v aplikácii je jednoduchá a intuitívna

Konzumenti nenavštevujú reštaurácie každý deň v rovnakom počte a každý majiteľ reštaurácie dobre vie, že ich počet je občas poriadne rozkolísaný. Napriek tomu musia byť kuchyne pripravené aj na viac zákazníkov a jedlo, ktoré sa v ten deň neskonzumuje, skončí jednoducho v koši.

Práve proti tomuto princípu sa rozhodla bojovať aplikácia Hungry Slovak, ktorá ponúka reštauráciám bezplatnú možnosť zapojiť sa do projektu. Tie môžu upozorniť svojich potenciálnych konzumentov pomocou aplikácie na jedlo, ktoré majú k dispozícii, no nemá ho kto skonzumovať.

“Cena za porciu je max. 50 % z predajnej sumy, avšak maximálna cena jedla môže byť 5€ bez ohľadu na sumu predajnú. Týmto spôsobom získajú reštaurácie späť náklady na suroviny, skončia s plytvaním potravín, pozitívne sa zapoja do ochrany našej planéty a urobia radosť tým, ktorí jedia s rozumom,” vysvetľuje princíp a myšlienku projektu manažérka Dominika Kováčová.

Novinkou zavedenou po novom roku sú notifikácie. Užívateľ si môže ľubovoľne nastaviť, či chce dostávať zvukové upozornenia od reštaurácií, ktoré pridajú do aplikácie Hungry Slovak jedlo. Takýmto spôsobom mu neunikne žiadna porcia v jeho blízkosti.

Portfólio sa postupne rozširuje

Majitelia reštaurácií sa môžu zapojiť do projektu a svoju prevádzku zaregistrovať priamo na stránke aplikácie. Túto možnosť zatiaľ využili hlavne reštaurácie z Bratislavy a blízkeho okolia, no portfólia majiteľov s ekologickým a ekonomickým šetrením sa postupne rozrastá.

Medzi prevádzky, ktoré aktívne prispievajú prebytočným jedlom do aplikácie, patrí napríklad petržalská reštaurácia Mari Kiri. Táto znovuotvorená (a vylepšená) reštaurácia ponúka okrem klasického menu aj raňajky a obedové denné menu, takže existuje veľká pravdepodobnosť, že im nejaká tá porcia naviac zostane. Napríklad taká sviečkovica či bravčové ragú za polovičnú cenu čakajú možno práve na vás.

Hungry Slovak: V Mari Kiri si môžete pochutnať aj na takomto šťavnatom steaku, foto: marikiri.sk
V Mari Kiri si môžete pochutnať aj na takomto šťavnatom steaku, foto: marikiri.sk

K zapojeným podnikom patrí aj Paella Bar nachádzajúci sa v modernom komplexe Fresh Market. Ponúka autentickú španielsku kuchyňu, z ktorej neskonzumované jedlá končia rovnako v aplikácii Hungry Slovak. Inak tomu nie je ani pri reštaurácii a pivárni Bokovka (bratislavská časť Ružinov), kde vás môžu prekvapiť typické pochúťky, no aj menej typické jedlá ako chana masala. Medzi zapojené reštaurácie radíme aj podnik Kontajner Riviéra v časti Karlovka, ktorý je (neprekvapivo) nadšený ekologickou myšlienkou celého projektu.

Pozrite si aj krátke video, v ktorom je prezentácia novej aplikácie jednoduchá a jasná. Máte ju stiahnutú už aj vy?

 Zdroje: www.hungryslovak.sk, flickr.com, marikiri.sk

Pozývame vás na tieto akcie, kde budeme aj my. Radi sa s vami stretneme :)

Vložiť komentár