Hotel Montfort – Tatry v Tatrách… Pokoj v duši…

6150

V našich veľhorách je hotelov neúrekom, no treba si povedať, že mnohé sú situované viac-menej v centre diania – v Meste Vysoké Tatry a blízkom okolí. Je to pochopiteľné, keďže lyžovačka či už v Lomnici alebo na Štrbskom Plese sa stala nielen medzinárodne vyhľadávanou, ale aj konkurencieschopnou v porovnaní so špičkovými destináciami okolitých krajín. Človek hľadajúci úplný kľud však má aj ďalšiu možnosť, o ktorej možno ani nevie. Pokiaľ túžite po pokoji „od všetkého a od všetkých“, mám pre Vás tip: Hotel Montfort.

Môžeme sa na nasledovné riadky pozerať akýmikoľvek očami- očami lyžiara, turistu, človeka túžiaceho „vypnúť“, dieťaťa bažiaceho po šantení, milovníka wellnessu. Akokoľvek na to však pozerám, vychádza mi z toho len jedno slovo: Montfort. Nič? Ani Vám starším, poprípade znalým Československej a neskôr Slovenskej histórie to nič nehovorí? Tak skúsme iné slovné spojenie: Hotel Poľana.

Oba tieto názvy znamenajú to isté. Sú synonymom pokoja, komfortu, luxusu, ale aj histórie našej ešte pomerne mladej republiky. Skôr narodeným už zrejme svitlo o kom (čom) hovorím. Napokon v tomto hoteli bolo podpísaných mnoho dokumentov, ktoré zásadne ovplyvňovali dianie či už za bývalého režimu, alebo aj dianie týkajúce sa našej samostatnej republiky.

Menucka magazin - Hotel Montfort, Tatranska jJavorina, Vysoke Tatry

Blízko Poľských hraníc v Tatranskej Javorine nájdete hotel, ktorého priestory boli pre obyčajný ľud veľmi dlho takmer neprístupné. Stretávala sa tu totiž výlučne vtedajšia špička vládnucej strany. Hotel, v tej dobe známy pod menom Poľana, dýchal luxusom. Len cena lustrov, mimochodom dodnes visiacich a plne funkčných, sa rátala na tú dobu v astronomických číslach. No luxusné nie je len vybavenie hotela, ale aj jeho samotná poloha.

Menucka magazin - Hotel Montfort, Tatranska Javorina, Vysoke Tatry

Predstavte si hotel obklopený lúkou a lesmi. Nie je tu nič zriedkavé, keď vám jelene prídu pod okná „popriať dobré ráno“. Žiadna odbočka z diaľnice, žiadna výpadovka. Miesto, ktoré ešte stále dýcha panenskou prírodou, ktorej dominantou je priamo pred hotelom stojaci vrch Muráň. Vrch obklopený skalným útesom, ktorý od jari do jesene chránil dobytok obyvateľov pred divokou zverou.

Hotel nehľadajte pod zjazdovkami. I keď do Žiarskej a Bachledovej doliny to máte asi 7 – 10 minút autom (v Tatranskej Lomnici ste pri dodržiavaní rýchlosti asi za pol hodinku). K vlekom blízko, no zároveň dosť ďaleko na to, aby vám ten spomínaný „pokoj od všetkého a od všetkých“ hotel doprial v plnej miere. Čo sa histórie hotela týka, veľa by vám vedela porozprávať marketingová manažérka Elenka Matušková. Presedeli sme s ňou nejednu príjemnú chvíľku.

Menucka magazin - Hotel Montfort, Tatranska Javorina, Vysoke Tatry

Nebudeme si klamať. Čo znamenalo luxus kedysi, neznamená zákonite luxus aj dnes. A tak aj hotel prešiel rekonštrukciou. Hotel netypickej poloblúkovitej stavby dostal nielen nový šat, ale aj prístavbu a, čo je dôležité, nové meno. A tak sa z Poľany stal Hotel MONTFORT****. Zaparkovať naše auto vôbec nebol problém, nakoľko parkovacích miest má hotel dostatok. Veľmi ma potešil za dverami pripravený vozík na batožinu, čo mi značne pomohlo s kuframi (a okamžite sa pridal aj synček). Privítala nás obrovská vstupná hala, kde by sa vedeli trénovať aj hokejisti, no hlavne usmievavá a veľmi príjemná pani recepčná.

Menucka magazin - Hotel Montfort, Tatranska jJavorina, Vysoke Tatry

Ihneď nám vysvetlila, kde a ako budeme ubytovaní, no „žiaľ“ mohli sme použiť len jeden výťah. Druhý opravovali. Čože? Dva výťahy??? Na štvrtom poschodí nás čakal náš apartmán. Krásny, priestranný s dvomi miestnosťami a vaňou v kúpeľni. Ovocie v každej izbe, chladnička s minibarom a bezplatné pripojenie na wi-fi sú vraj samozrejmosť. Musím ale dodať, že na izbe sme moc času nestrávili, keďže sme vyhladovaní utekali do reštaurácie.

Menucka magazin - Hotel Montfort, Tatranska jJavorina, Vysoke Tatry Menucka magazin - Hotel Montfort, Tatranska jJavorina, Vysoke Tatry

Gastronómia v Hoteli Montfort bola bez chyby

Po našom súkromnom welcome drinku sme si vybrali obed. A la carte. To by som nebol ja, keby som si v Tatrách objednal niečo iné. Aj tento krát to boli bryndzové halušky a manželke som ako predjedlo objednal tigrie krevety. Boli vskutku znamenité a čo sa halušiek týka, kuchárovi skladám poklonu. Bryndza bola bryndzou, slanina neprerastená a halušky „cítili“ zemiakmi. Skrátka ako má byť. A to som ešte po mojej zákonitej dojedal Cézar šalát – chrumkavý, jemný a čerstvý zároveň. Celkovo musím povedať, že za celý pobyt sme ani jeden jediný raz nemuseli použiť soľničku, koreničku, či iné dochucovadlo a to sme mali pred sebou aj iné jedlá a druhy mias. A to sa mi nestáva často.

Menucka magazin - Hotel Montfort, Tatranska Javorina, Vysoke Tatry Menucka magazin - Hotel Montfort, Tatranska Javorina, Vysoke Tatry Menucka magazin - Hotel Montfort, Tatranska Javorina, Vysoke Tatry

Večera bola riešená výberom z menu. To však neznamenalo, že by sme museli siahnuť po jedálnom lístku. Kuchári dali na výber pre každého niečo a tak na sťažovanie si nebol priestor. Mimochodom, čo sa jedla týka, nevymŕval ani náš malý syn, ktorý nie vždy jedáva to, čo mu ponúknu.

Menucka magazin - Hotel Montfort, Tatranska Javorina, Vysoke Tatry

K reštaurácii spomeniem ešte dve veci. Raňajky sú podávané formou bufetových stolov a neverím, že sa nájde človek, ktorý by vyslovene nebol spokojný. Vyznávač fitnes stravy, nevyznávač fitnes stravy, vegetarián, vegán- každý si dokáže na tanierik, poprípade misku, naložiť tú svoju predstavu. Mňa ale veľmi prekvapili také maličké wrapy so šunkou a syrom, akoby zapečené, teplunké…no proste báseň. Druhá vec je obsluha. Môžem svedomite prehlásiť, že tak krásne, príjemné a usmievavé baby možno stretnúť len na Slovensku. To bola radosť si niečo objednať. A to pivo…mmmmm.

Aktivít pre voľný čas tu nájdete naozaj dosť

Na začiatku som spomenul deti bažiace po šantení. Možností majú v Montforte habadej. My sme začali v detskom kútiku. Ondrík po vstúpení doň najskôr asi desať sekúnd zaostroval a potom vošiel hlbšie dovnútra. Najskôr zaujal plne funkčný elektronický klavír, no keďže je to šinter, okamžite musel spraviť „revíziu priestoru“. Ja som si ľahol na zem a pozoroval ho, no po pol hodinke som to vzdal. Bolo treba ísť vybaliť a tešil som sa na wellness. Mimochodom- detský kútik zatiaľ na fotkách hotela nie je. Zatiaľ…

Menucka magazin - Hotel Montfort, Tatranska jJavorina, Vysoke Tatry

Ja rozlišujem dva druhy dovolenky. Buď idem niekam, odkiaľ budem po raňajkách vyrážať a vracať sa až na večeru, alebo potom hotel, odkiaľ nebudem musieť ísť nikam, lebo všetko budem mať k dispozícii tam. A práve Montfort**** je ten druhý typ. Druhý deň doobeda sme si vyšli na prechádzku a hoci sme boli už pomerne ďaleko od hotela, stále sme boli v podstate v jeho areáli. Kamilka veľa fotila a my sme sa naháňali (vlastne ako aj stále). Poviem pravdu, že mi chýbalo vonkajšie detské ihrisko. Priestor vonku pri terase si smykľavku, preliezky a pieskovisko doslova pýta.

K hotelu sme prišli od terasy no a to sme hneď využili na kávičku. A teraz vám poviem ako som sa cítil. Na začiatku som písal o panenskej prírode bez diaľnice a tak podobne. Zavrel som oči a vnímal vzduch, ktorý som dýchal. Viete čo som cítil? Vzduch… Nie smog, plyny, kuchyňu a ja ešte neviem čo. Počul som ticho a cítil vzduch. Aké jednoduché a pritom vzácne. Otvoril som oči a pozrel na Muráň…a to bol pre mňa ten raj na zemi.

Menucka magazin - Hotel Montfort, Tatranska jJavorina, Vysoke Tatry

Keďže dovolenka nemôže byť len o wellnesse, jedle a borovičke, ale aj o hraní sa, zašli sme do zábavného centra. Idem za radom ako som kráčal: vzdušný hokej, stolný futbal a biliard po pravej ruke, bar a dve bowlingové dráhy po ruke ľavej, telefón na recepciu, do horného baru a reštaurácie a na konci schody. Tie viedli k stolnému tenisu, squashovému ihrisku a síce menšej, ale dostačujúcej posiľňovni. Tu sme strávili skoro dve hodiny a okrem squashu vyskúšali všetko. Odtiaľ na neskorší obed, na izbu odfúknuť a hurá do vodičky…

Wellness – sauny, bazén so šmýkľavkou, detský bazénik

Do wellnessu sme sa vybrali v papučkách a županoch, ktoré sme našli pripravené na izbe. Privítal nás mladý pán, ktorý nám vysvetlil, kde čo nájdeme a samozrejme aj čo-to o podmienkach pobytu v relax centre. Do sauny s malým synkom neradno chodiť, takže nás dvoch zaujímala predovšetkým vodička. Na konci malej chodbičky sme natrafili na detský bazénik s nafukovačkami, loptičkami a vlastným vonkajším prívodom vody, ktorý som si v podstate ovládal sám. Chcel som pripustiť teplejšiu- pripustil som. A zas opačne. Lenže prejdete pár schodov dolu a nájdete bazén s protiprúdom a hlavne šmykľavkou. A to nám so synom viac nebolo treba.

Využili sme príležitosť, že sme tam boli v tej chvíli sami a už sme aj stvárali čo nám napadlo. Je tam síce tabuľa hovoriaca o zákaze skákania do vody, ale dobrovoľne sa priznávam, že som mooožno pár krát porušil (snáď mi to odpustia). Loptičky sme si mohli aj preniesť, takže ako malý, tak i veľký Ondrej sa vyšantili. Potom sme my šli na izbu a sauny sme prenechali na našu maminu. Už sme si mysleli, že na nás zabudla alebo že zablúdila. No nakoniec za nami prišla s blaženým úsmevom na tvári. Takže sa páčilo. Podľa jej vyjadrení boli sauny 100% pripravené, čisté a „úúúžasné“.

Menucka Magazin - Hotel Montfort, Tatranska Javorina, Vysoke Tatry

Hotel má vo svojom názve štyri hviezdičky a s úctou v hlase musím povedať, že zaslúžene. Ceny hotela sú primerané jeho ponuke (poloha, služby, gastro, …), no zároveň sú nastavené tak, aby mohli privítať čo možno najširší okruh návštevníkov. Ja neľutujem ani minútu strávenú v jeho priestoroch a MONTFORT**** budem určite odporúčať.

Foto: Kamila Slašťanová

zdieľať tento článok na:
FacebooktwitterlinkedinFacebooktwitterlinkedin
reklama