Herečka a moderátorka Milena Minichová: Minimalizujem odpad v kuchyni a snažím sa tak vychovávať aj svoje deti

431
Milena Minichová

Milena Minichová patrí k známym slovenským herečkám. Zahrala si vo viacerých filmoch, televíznych seriáloch, no známa je aj z divadelných dosiek. Spýtali sme sa jej, aké jedlá patria k jej obľúbeným, či patrí varenie k jej hobby alebo kto je pre ňu pri skúšaní receptov najväčšou inšpiráciou.

Milena sa okrem herectva venuje aj športovému módnemu dizajnu. Nedávno začala navrhovať krásne slovenské legíny a crop topy s vysokou funkčnosťou. “Nechali sme sa vzájomne inšpirovať s výrobcami Yhla a po viacerých stretnutiach a telefonátoch začali vznikať prvé náčrty loga a neskôr aj samotných dizajnov. Po doladení detailov – vyberaní vhodných farieb, umiestňovania dizajnov, odskúšaní, testovaní či v neposlednom rade nafotení (ktoré si predviedla sama Milena) vznikli nedávno prvé dizajny.”

My sme jej položili zopár otázok o jedle a gastronómii pri príležitosti konania konferencie Pre zdravie ženy, ktorá sa uskutoční už túto sobotu 22. októbra v Bratislave. Bude moderátorkou podnetného podujatia, na ktorom sa zdarma môžete zúčastniť aj vy. Viac o podujatí sa dozviete na konci tohto článku.

Milena Minichová
foto: Yhla.sk / kolekcia MAU

Inklinuje k ázijskej kuchyni a nedá dopustiť na zeleninu

“Môj vzťah k jedlu ako takému je veľmi pozitívny. Mám rada ľahké jedlo, nedám dopustiť na zeleninu, ryby, prípadne morské plody,” začala svoje rozprávanie Milena Minichová. Herečka priznala, že dlhodobo inklinuje najmä k ázijskej kuchyni a keby si mala vybrať len jednu, ktorú by konzumovala do konca života, bola by to práve táto. “Neodpustím si rezance s krevetami Phad Thai či napríklad thajskú polievku s krevetami Tom Yum,” spomenula si na svoje najobľúbenejšie pokrmy.


ODPORÚČAME VÁM:

Ste zákazník reštaurácií?
Pozrite si denné menu v okolí. Ste majiteľ alebo manažér reštaurácie?
Pridajte sa na portál Menučka
a uverejňujte tu Vaše menu.
Priama registrácia tu.

Existuje niekoľko jedál, respektíve surovín, na ktoré nedá dopustiť a ktoré jej podľa jej vlastných slov na tanieri doslova spravia deň: chobotnica, avokádo či mango. Jej partner je kondičný tréner a vegetarián, ktorý sa dlhodobo stravuje veľmi zdravo. “Veľmi pozitívne to ovplyvňuje aj mňa, aj deti. Práve pre ne trávim v kuchyni najviac času, hlavne ráno a večer, keď varím pre celú rodinu večeru. Cez víkendy sa ten čas značne natiahne. Keďže moje deti veľmi rady jedia doma, varievam takmer vždy aj kompletné obedy.”

Inšpiráciu čerpá z viacerých zdrojov

“Určite je to rodina a naše rodinné recepty, v tesnom závese moje šikovné priateľky a ako pri všetkom v dnešnej dobe, aj internet,” odpovedala Milena Minichová na otázku, čo alebo kto je pre ňu najväčšou kuchárskou inšpiráciou. Na prvom mieste pri akomkoľvek recepte však u nej stojí to, aby bolo jedlo vyvážené, nutrične hodnotné a aby pri jeho vzniku bolo možné minimalizovať odpad. “Pre našu planétu je nesmierne dôležité, aby aj pri jedle a varení vznikalo čo najmenej odpadu. Dlhodobo sledujem zero waste trendy pri varení a snažím sa v tomto duchu aj vychovávať deti.”

Milena Minichová
foto: Instagram Mileny Minichovej

S jedlom sa jej spája aj mnoho rodinných, často úsmevných zážitkov. Mám rada ten taliansky štýl, keď sa spolu celá rodina pri jedle bavíme, smejeme a je nám príjemne. Jedného dňa pri takejto večeri nám štvorročná dcérka, ktorá začala chodiť čerstvo do škôlky zrazu – z ničoho nič – povedala ’Tíško všetci, pri jedle sa nerozpráva.’ (smiech)

Nie je to však len o varení a stolovaní doma. Milena je hrdá Bratislavčanka, istý čas dokonca kandidovala na post primátorky, kandidatúru však napokon stiahla. Aké bratislavské podniky patria k jej favoritom? “Milujem Staré Mesto a jeho atmosféru. Žijem tu už od vysokej školy a veľmi rada sa vo voľnom čase len tak túlam po Bratislave. Čo sa týka výberu reštaurácii, mám rada domáce kaviarne a reštaurácie s príjemnou atmosférou, do ktorých sa vždy rada vraciam.”

Štvrtý ročník konferencie Pre zdravie ženy sa bude konať v Hoteli Park Inn Radisson Danube Bratislava už túto sobotu, 22. októbra 2022 od 8:00 do 18:00 hod. Ide o prvú interaktívnu konferenciu o celkovom ženskom zdraví na Slovensku. Za jeden deň absolvujete množstvo prednášok, diskusií a konzultácií s lekármi. Môžete si zacvičiť, otestovať sa, absolvovať jednoduché vyšetrenia či nastaviť si jedálniček. Vstup na konferenciu je voľný, je nutné sa vopred registrovať na tomto odkaze. 

zdroje titulná fotografia: Instagram Mileny Minichovej / Pexels

zdieľať tento článok na:
FacebooktwitterlinkedinFacebooktwitterlinkedin
Sledujte nás na Facebooku