zdieľať tento článok na:
FacebooktwitterlinkedinFacebooktwitterlinkedin

Už tretí júnový víkend nás čaká najstarší a najväčší gastronomický festival v Bratislave – Gurmán fest Bratislava 2017. Tradične sa môžu všetci labužníci tešiť na kvalitné reštaurácie, predajcov delikates, vinárov či farmárov. O bohatý program pre návštevníkov sa postarajú 3 pódia. S množstvom workšopov, kvízov, akcií pre deti a aj večerné hudobné vystúpenia. To je len zopár skvelých tipov na čo sa môžu gurmáni tešiť tento rok. 

Festival však tento rok okrem posunu dátumu 23-25 jún, prichádza aj s presunom bližšie k centru mesta – do Sadu Janka Kráľa. Obľúbené miesto pre všetkých Bratislavčanov ponúkne svojou polohou ideálny prístup. Pre všetkých, ktorí sa rozhodnú prísť nie len na autách, ale budú chcieť navštíviť festival aj peši alebo na bicykli.

Nový spôsob platby

Gurmáni tento rok zažijú aj nový spôsob platby za delikatesy Gurmán festu. Klasické Gurmán šeky nahradí nový platobný systém bližší 21. storočiu. Návštevníci budú platiť pomocou platobnej Gurmán karty. Na tú si budú môcť nabiť ľubovoľný objem eur a ňou platiť v stánkoch reštaurácií a u predajcov počas Gurmán festu.

Gurmán Fest Bratislava 2017

Predstavia sa stálice ako aj nováčikovia 

Bohatý gastronomický program každoročne návštevníkom pripravia kvalitné reštaurácie. Medzi nimi nesmú chýbať ani reštaurácie ocenené Zlatými vidličkami podľa gastrosprievodcu Gurmán na Slovensku.

Medzi nimi napríklad aj FOU ZOO – najlepšia reštaurácia , ktorá ako jediná na Slovensku je držiteľom až troch Zlatých vidličiek. To je maximum, ktorý môže reštaurácia dosiahnuť. Jej šéfkuchár Michal Konrád bol tak isto ocenený titulom Kuchár roka. Zúčastní sa tiež Villa Rosa – tematická reštaurácia roka 2016 s 1 Zlatou vidličkou s jej známym šéfkuchárom Imre BIndicsom.

Príležitosť predviesť sa si nenechajú ujsť ani reštaurácie, ktorým sa podarilo zaujať so svojimi skvelými menu počas Zimného festivalu jedla. A to konkrétne reštaurácie CUBES Hotela Aston , DIVA Trenčín či Savoy Hotela Carlton. To najchutnejšie zo svojej kuchyne ponúknu aj nováčikovia festivalu, reštaurácie FlamenderSimply Fresh. Obe ponúkajú kvalitné jedlá pripravené zo surovín prevažne od lokálnych dodávateľov.

Flamender Gurmán Fest Bratislava 2017

Sprievodný program kuchárskych hviezd

Okrem reštaurácií, vinárov či farmárov sa môžu fanúšikovia varenia a dobrého jedla tešiť aj na kuchárske hviezdy Slovenska. Predstavia sa Marián Filo, Igor Čehy, Braňo Križan a Martin Korbelič, či majster sveta miešaných nápojov Peter Pravotiak.

Gurmán Fest Bratislava 2017

Viac info: www.gurmanfestbratislava.sk

zdieľať tento článok na:
FacebooktwitterlinkedinFacebooktwitterlinkedin

sledujte nás na:

FacebooklinkedininstagramFacebooklinkedininstagram