zdieľať tento článok na:
FacebooktwitterlinkedinFacebooktwitterlinkedin

Vianoce sú tu! Nepochybne ste sa o tom presvedčili aj vďaka krásnym sviatočným vôňam šíriacim sa všade navôkol. Vianočné trhy v našom hlavnom meste tento rok ozvláštnil aj veľmi populárny stánok s netradičnými jedlami. Navštívili ste už Foodstock? 

Kto by už len nemal rád zasnívanú atmosféru vianočných trhov? Vo vzduchu cítiť vône pečených klobások a horúceho punču, navôkol hrajú koledy a na zem padajú drobné mrazivé vločky. Trochu exotického, no nemenej vynikajúceho ozvláštnenia priniesli tento rok na vianočné trhy do Bratislavy chlapci z reštaurácie Foodstock.

Foodstock: Foodstock prináša na vianočné trhy dobrú náladu, foto: Foodstock
Foodstock prináša na vianočné trhy dobrú náladu

Na čo sa môžete tešiť

Určite ste o nich už počuli, no skúsili ste aj ich chutné jedlá? Reštaurácia Foodstock patrí ku gastronomickým konceptom, ktoré dokážu pripraviť najlepšie a najkvalitnejšie pochúťky vo svojom segmente. Zameriavajú sa prevažne na východné krajiny. Ich 100 %-ne vege gastronómiu si teraz môžete vyskúšať priamo v centre na vianočných trhoch.

Vo svojom stánku sa sústredia prevažne na dve typické a veľmi obľúbené jedlá – vegánsku gyoza a ramen. Gyoza sú japonské taštičky, ktoré sú podľa ich slov komponované pre naozajstných gurmánov. Sami prevádzkari ju popisujú ako “chrumkavý sezam v kombinácii s jemným závojom hľuzovky, ktoré robia krásne garde šťavnatému pirôžku. Ten je obalený v jemne sladkastej omáčke. Ak vám z času na čas prejde cez zúbky zelený sójový bôb, úsmevu sa proste nedá odolať.”

Foodstock: Kto má chuť na gyozu? foto: Foodstock
Kto má chuť na gyozu?

Ramen je v našich končinách trochu známejší. Predstavuje v podstate silný vývar zo sezónnej zeleniny, ktorý je doplnený udon slížami. Chuť dotvárajú miso a japonské huby šitaké. Najväčším prekvapením je však samotná porcia ramenu, ktorá určite prekoná vaše očakávania.

Foodstock: Takto vyzerá chutný ramen, foto: FB Foodstock
Takto vyzerá chutný ramen

Nezaostávajú za ostatnými stánkami

Za ostatnými stánkami na vianočných trhoch Foodstock nezaostáva ani svojou ponukou nápojov. Ako v iných stánkoch, aj tu si môžete dopriať lahodné červené varené víno od lokálnych dodávateľov, ktoré je príjemne ochutené poctivými koreninami.

Pre šoférov a detských milovníkov Vianoc je v ponuke bylinkový čaj. Ten podľa slov majiteľov nemá páru široko-ďaleko a počas mrazivých adventných večerov zahreje takmer tak dobre, ako láska blížneho. :) 

Kde sa vzal Foodstock

Reštaurácia Foodstock sa riadi jednoduchým anglickým heslom “GOOD MOOD FOOD”, čo v preklade znamená jedlo dobrej nálady. To, že po ochutnaní jedál od chlapcov z Foodstocku budete mať zaručene dobrú náladu je nespochybniteľné.

Foodstock: Interiér reštaurácie Foodstock, foto: Foodstock
Interiér reštaurácie Foodstock

Nemusíte sa však vešať hlavu ani po tom, ako sa skončia najkrajšie sviatky v roku. Foodstock už má aj svoju kamennú reštauráciu, do ktorej môžete zavítať počas akéhokoľvek ročného obdobia. Festivalových fajnšmekrov, ktorí zožali obrovský úspech napríklad na festivale Pohoda, nájdete už aj na Klobučníckej ulici v centre Bratislavy, kde si otvorili svoju kamennú reštauráciu.

Za pôvodným reštauračným konceptom stojí najmä kuchár a tak trochu dobrodruh Ľubo Blaho. Podnikať s gastronómiou začal už v roku 1998 v Izraeli, neskôr prešiel Indiu a krajiny Blízkeho východu, až sa vo svojej gastro oblasti vypracoval medzi absolútnu špičku. Tvrdí, že rozmanitosť je pre neho neustálym zdrojom inšpirácie, ako aj blízkosť cudzích kultúr, od ktorých dostal do daru množstvo skvelých nápadov.

Foodstock: Ľubo Blaho pri čerpaní inšpirácie, foto: FB Foodstock
Ľubo Blaho pri čerpaní inšpirácie

Aj vďaka svetovej inšpirácii, tentokrát konkrétne z ďalekého Japonska, sa rozhodol Bratislavčanom priniesť napríklad spomínané japonské taštičky gyoza. Je pre neho dôležité, aby zákazníci jeho jedlu verili a boli zároveň súčasťou jeho prípravy, preto sa napríklad môžete pozerať, ako sa jedlo pripravuje priamo pred vašimi očami.

Ak ste zatiaľ nemali možnosť či čas dostať sa na vianočné trhy, spomaľte a vezmite svojich blízkych užiť si krásnu a pokojnú atmosféru. A nezabudnite popri klasických pochúťkach skúsiť aj vegánsku gyozu či ramen. Rozhodne nebudete ľutovať!

Zdroj: reštaurácia Foodstock, Foodstock FB

zdieľať tento článok na:
FacebooktwitterlinkedinFacebooktwitterlinkedin

sledujte nás na:

FacebooklinkedininstagramFacebooklinkedininstagram