zdieľať tento článok na:
FacebooktwitterlinkedinFacebooktwitterlinkedin

Mestské streetfood festivaly nie sú pre Bratislavu neznámou. Prvýkrát do hlavného mesta zavítal aj Food Fest, ktorý organizuje Petronela Belková. Vôňa dobrého jedla a zvuk dynamickej hudby sa Hlavným námestím niesli až do večerných hodín.

Food Fest prvýkrát v Bratislave

Prvý bratislavský Food Fest sa konal v dňoch 13.-15. septembra. Milovníci dobrého jedla, odlišných kuchýň a špecifických chutí si na kvalitne pripravených špecialitách mohli pochutiť každý deň od obeda do neskorých večerných hodín. Osvedčená kvalita a rôznosť sortimentu prilákala domácich i turistov. „Ľudia sa zabávali, tancovali pod pódiom akoby boli na párty,“ atmosféru opisuje samotná zakladateľka.

Podobne to vnímal aj Štefan (26r.): „Je to tu super! Príjemné prostredie, výborné jedlo. Bolo z čoho vyberať a všetko stálo za ochutnanie.“ Martin (23r.) hovorí: „Išiel som okolo a vôňa jedla ma priviedla až sem. Nevedel som, že tento víkend má byť Food Fest. Ale neľutujem. Ochutnal som fašírky, sendviče aj hranolky a robím si chuť aj na wafle. Určite prídem aj nabudúce.“

Na otázku, prečo Food Fest zavítal do Bratislavy, nám zakladateľka Petronela Belková odpovedala takto: „Lákalo nás hlavné mesto, čo je pochopiteľné – a keďže sme rozbehli foodfesty po viacerých mestách na Slovensku, nechceli sme vynechať ani Bratislavu. Plánujeme sem prísť i v budúcnosti, uvidíme, ako sa to podarí.“ Peťku sme o koncepte Food Festu vyspovedali už v auguste. Rozhovor si môžete prečítať tu.

Na toto sme sa tešili!

Food Fest je známy tým, že na ňom nájdete podniky, ktoré poznáte i z iných streetfood festivalov. Rôzne hot-dogy, sendviče, burgre, hranolky, kebaby, slané i sladké pochúťky, ovocné šťavy, pivká aj vínka. Toto všetko sme našli v jednotlivých prevádzkach. Na bratislavskom Food Feste nechýbal ani Food Fest stánok samotnej majiteľky, v ktorom sme sa mohli osviežiť alko či nealko drinkami. Myslíme, že každý, i ten najväčší fajnšmeker si tu mohol prísť na svoje.

Počas celého Food Festu bol pre návštevníkov pripravený zaujímavý sprievodný program. Atmosféru dotváral DJ i moderátor. V sobotu sa účastníci mohli zapojiť do zaujímavých súťaží, pričom výherca dostal jedlo zadarmo podľa jeho výberu v akomkoľvek stánku. Ľudia si túto aktivitu pochvaľovali a do súťaží sa zapájali.

Kedy bude ďalší?

Ak ste Food Fest v Bratislave zmeškali, alebo ste o ňom nepočuli, nezúfajte. Už v októbri sa konajú ďalšie dva! Prvý sa koná už čoskoro, a to od 04.10.-06.10.2019 v Trnave, druhý od 18.10.-20.10.2019 v Trenčíne. Dobrú chuť!

Fotoreport z Food Fest Bratislava

Pozrite si viac z atmosféry a ponuky Food Fest Bratislava v našej fotogalérii. Nájdete tam napríklad aj tieto zúčastnené značky a street foody:

Wowffle
Bramm
NYC Corner
Zemiaky z pahreby
Fašírkovo
King’s Beef – barbecue & burger
Papkáč
Barskde
Loco Burgers & Sandwiches
Zakázané ovocie

Foto: Rudo Sladkovský

Foto: Rudo Sladkovský

zdieľať tento článok na:
FacebooktwitterlinkedinFacebooktwitterlinkedin

sledujte nás na:

FacebooklinkedininstagramFacebooklinkedininstagram