Farebné trendy pre reštauračné a hotelové zariadenia v budúcom roku

927

Odborníci z firmy Sikkens už viac ako 15 rokov vyhlasujú farbu roka. Zároveň k tejto farbe pripravujú rôznorodé farebné palety, ktoré by vystihovali celospoločenské trendy a premietali ich do vizuálnej podoby rozličného určenia. Farebné schémy pre  reštauračné a hotelové zariadenia nazvali „Buzz“ a „Flow“ v kombinácii so Sikkens farbou roku 2023 – tzv. Wild Wonder vytvárajú inšpiratívne a stimulujúce priestory. Aj vďaka vytvoreniu energickej a vyváženej atmosféry si pomocou takéhoto detailu  môžete zvýšiť hodnotu budov pohostinstva a pritiahnuť viac klientely.

Paleta Flow, zložená z tónov morského pobrežia, brnká do rytmov prírodného sveta – ročných období, prílivov a odlivov, cyklov života – pre plynulý a vyvážený pocit. Výskum ukazuje, že vytvorenie spojenia s prírodou môže pomôcť zlepšiť stupeň relaxácie, takže tieto pokojné, prirodzené
farby môžu vytvoriť príjemnú schému v reštauračnom priestore. Na prilákanie zákazníkov do svojich priestorov musia pohostinské podniky vytvoriť teplé a príjemné priestory, kde sa ľudia chcú stretávať, tráviť čas a relaxovať.

Radostné farby v palete „Buzz“, inšpirované rozmanitosťou poľných kvetov, sú ideálne na dodanie tepla a energie do priestoru. V kombinácii so Sikkens farbou roka Wild Wonder , môžu vytvoriť ideálne prostredie pre ľudí, aby sa stretávali a spolupracovali.

  1. Veselý, harmonický priestor

Teplé, optimistické farby na steny v našej palete Buzz pomáhajú vytvárať pozitívny a radostný pocit. Ich kombináciou s jemnými tónovacími neutrálnymi farbami, ako je farba roka Wild Wonder, môžete vytvoriť harmonické prostredie, v ktorom sa ľudia chcú stretávať a tráviť čas.

Kódové označenie použitých farieb podľa vzorkovníka Sikkens 5051:

C2.06.68

B1.18.51

G0.16.68

2. Pôsobivý exteriér

Doplnkové tóny v optimistickej palete Buzz, inšpirované rušnou biodiverzitou prírody, môžu do exteriéru budovy priniesť pocit radosti a harmónie. Farby na fasády alebo maľovanie radov balkónov v rôznych pestrých farbách spolu s Wild Wonder môže nechať akúkoľvek budovu vyniknúť a urobiť ju nezabudnuteľnou.

Kódové označenie použitých farieb podľa vzorkovníka Sikkens 5051:

E1.08.69 

D6.38.51 

G0.16.68

D1.43.36

F8.31.693. Priestor na stretnutie

Farby morského pobrežia v palete Flow, inšpirované prílivmi, vlnami a prírodnými rytmami zeme, môžu oživiť akúkoľvek jedáleň. Steny namaľované v rôznych odtieňoch modrej tu spájajú jedálenské stoly, zatiaľ čo stena namaľovaná vo Farbe Wild Wonder za raňajkovým barom zvýrazňuje oblasť, kde sa ľudia budú radi stretávať.

Kódové označenie použitých farieb podľa vzorkovníka Sikkens 5051:

S9.06.72

G0.16.68

T0.11.31

4. Pokojný priestor vhodný pre relax

Regeneračné výhody hotelového priestoru možno zvýšiť použitím jemných jemných farieb. Táto oblasť zadnej časti hotela kombinuje farbu Wild Wonder s teplými neutrálnymi farbami z palety Flow, čím vytvára pokojný a relaxačný pocit – efekt, ktorý dokonale ladí s čistou vodou bazéna a modrou oblohou.

Kódové označenie použitých farieb podľa vzorkovníka Sikkens 5051:

G0.16.68

F0.03.66

0N.00.78

Firma BLISS je výhradným distribútorom farieb Sikkens na slovenskom trhu už od roku 1991 a poskytuje plné poradenstvo v oblasti výberu farieb a miešania jednotlivých odtieňov.

Zdroj: PR – Bliss, a.s.

zdieľať tento článok na:
FacebooktwitterlinkedinFacebooktwitterlinkedin
referencie