En Bloc Café ponúka denné menu aj výberovú kávu. Dokazujú, že sa to dá aj v malom meste

693
Menucka En Bloc Café
foto: FB En Bloc Café

Popri ceste do alebo z okresného mesta Bánovce nad Bebravou si môžete všimnúť nenápadnú kaviareň En Bloc Café. Z hlavnej cesty nás do tohto podniku zlákala čierna vývesná tabuľa a nič lepšie sa nám v ten deň nemohlo stať.

Pre mnohých Bánovčanov je En Bloc Café obľúbeným miestom, kde si radi odpočinú, doprajú si skvelú kávu alebo raňajky. Vôbec sa im nečudujem, kaviareň (v tomto prípade však azda skôr bistro s fantastickým výberom jedla) má vibe veľkomestských podnikov, ktoré bežne nájdete na križovatke rušných ulíc. V skutočnosti ich nájdete v mestskej časti Bánoviec – Horné Ozorovce v areáli firmy Autográč.

Ľudia ocenia prístup s láskou

Eva Gráčová, majiteľka, ktorá za konceptom stojí, spolu svojím tímom dokazuje, že robiť gastro poctivo a s láskou má zmysel aj v malom meste. Podnik si našiel svojich stálych zákazníkov, je obľúbený medzi mladými aj staršou generáciou. Každý v ponuke objaví niečo, čo poteší jeho zmysly a najmä chuťové poháriky.

En Bloc Café Bánovce nad Bebravou ponuka (2)
foto: FB En Bloc Café

Hoci bežne majú v En Bloc Café otvorené len počas týždňa (od 8:00 do 14:00 hod.), počas špeciálnych dní rovnako radi privítajú svojich hostí. Naposledy tak urobili nedávno – v soboty 23. marca a 6. apríla.

Teda počas dní, keď si Slováci volili prezidenta a mnoho z nich prichádzalo na voľby domov aj zo zahraničia či vzdialených miest Slovenska. Volebnú „povinnosť“ si tak mohli spríjemniť posedením s priateľmi, príjemným rozhovorom a výberom z menu, ktoré môže konkurovať bratislavským kaviarňam.

V En Bloc Café si dáte aj denné menu

Ako teda vyzerá ich ponuka, ktorú som vyššie tak vychválila? Veľmi dobre, priatelia. Naozaj ich jedlo aj kávu môžem s čistým svedomím odporučiť. Orientujú sa predovšetkým na raňajkové menu a brunch, výborne si však pochutíte aj v čase obeda.

Stálicou, na ktorú sa milovníci raňajok môžu takmer vždy spoľahnúť, sú anglické raňajky, avotasty či vajíčka na rôzne spôsoby. Ponuku obmieňajú na dennej báze tak, aby ani stálych zákazníkov neomrzela. Pri pohľade na ich menu spätne sa ani neviem rozhodnúť, či by som radšej ochutnala jemnučké palacinky, sezónnu bruschettu s medvedím cesnakom alebo domácu tresku s čerstvým rožkom.

En Bloc Café Bánovce nad Bebravou ponuka (1)
foto: FB En Bloc Café

Hlavné jedlá, na ktoré ľudia z okolia prídu v čase obeda, sa menia denne. Niečo, čo môžeme smelo nazvať denné menu, je v En Bloc Café vždy prezentované ako miska. Občas s mäsom, občas bez neho, no vždy je to pastvou pre oči. Z ponuky vyvážených jedál ako príklad vyberáme:

  • miska s kokosovým karí
  • sushi miska
  • miska s prosciuttom
  • miska s rezancami
  • hokkaido hummus s lososom, špenátom a fazuľkovými strukmi 

Odporúča ich European Coffee Trip

V aktuálnej ponuke En Bloc Café nikdy nechýbajú ani čerstvé shoty, obľúbené najmä v zimnom období. Nájdete v nich vitamínové bomby ako zázvor, citrón, med či kurkumu. Nápadito dopĺňajú menu, na ktorom vždy okrem hlavných jedál svieti aj aktuálna ponuka koláčikov.

Nie sú to však ťahaná štrúdľa, osie hniezda či lákavo vyzerajúca a voňajúca bábovka čo ich dostalo na pomyselnú európsku mapu kaviarní. Je to výberová káva, ktorú na mlynčeku pravidelne obmieňajú. Ochutnať tu môžete výberovky z Illimité Specialty Coffee či Concept Coffee Roasters.

En Bloc Café Bánovce nad Bebravou ponuka (3)
foto: FB En Bloc Café

Platforma konkrétne zameraná na kávu a zvyšovanie kávičkárskej kultúry v celej Európe, European Coffee Trip, ich vďaka výberovej káve zaradila medzi TOP miesta na okolí. Cieľom appky je poskytnúť informácie, recenzie a inšpiráciu pre kávových nadšencov, turistov v cudzích mestách a vďaka vysokej úrovni výstupov aj baristom a profesionálom.

Portál funguje už niekoľko rokov, aplikácia bola spustená najskôr pre operačný systém iOS a neskôr aj pre Android. Za celým projektom stoja šikovní Aleš Pospíšil a Radek Nožička. Vytvorili v podstate virtuálneho sprievodcu plného nádherných fotografií, máp s najlepšími kávovými miestami a dokonca aj blogom s rozhovormi v anglickom jazyku, aby zotreli jazykovú bariéru. Viac o European Coffee Trip si môžete prečítať TU »

zdieľať tento článok na:
FacebooktwitterlinkedinFacebooktwitterlinkedin
reklama