Ekonetka prináša spôsob balenia potravín prospešný pre človeka i prírodu

4131
Ekonetka
Ľudia si dobre uvedomujú, že plastové obaly a fólie nie sú pre naše zdravie veľmi prospešné. Napriek tomu neexistovala dlho na trhu adekvátna alternatíva ekologických spôsobov balenia potravín. Zmeniť sa to pokúša e-shop Ekonetka so svojou ponukou obalov osožnejších pre ľudské zdravie aj životné prostredie. 

Každý si z nás si už určite aspoň raz v živote v duchu poriadne zanadával na trhajúcu sa plastovú fóliu, keď sa pokúšal udržať potraviny čo najdlhšie čerstvé alebo si zabaliť desiatu do práce. Pravdepodobne nám ani nenapadlo hľadať alternatívne riešenia, ktoré by boli zdravotné neškodné a naviac aj šetrné k prírode. My sme sa pustili do pátrania na internete a onedlho sa nám podarilo natrafiť na nový e-shop Ekonetka. V čom sa líši od konkurencie?

„Ako jediní na Slovensku predávame obal na uskladnenie potravín z organickej bavlny napustenej včelím voskom značky Bee’s Wrap, vrecká Stasher a bavlnené vrecká na zeleninu Vejibag určené na opätovné použitie,“ vysvetľuje majiteľka a duša projektu Mirka Moravcová. Je presvedčená o tom, že práve v ekologicky neškodných obaloch tkvie budúcnosť akéhokoľvek balenia potravín a potravinových výrobkov.

Ekonetka: foto: ekonetka.sk
foto: ekonetka.sk

Ekonetka pôsobí ako výhradný dovozca značky Bee’s Wrap pre slovenský trh. „Všetky nami ponúkané produkty sú používané, testované a obľúbené v našej domácnosti. Naším cieľom nie je e-shop s tisíckami produktov, ale e-shop, kde vám vždy bude vedieť priniesť niečo nové,“ pokračuje majiteľka ďalej.

Včielky sú pre človeka vždy prospešné

Poznáte citát Alberta Einsteina „Päť rokov po smrti poslednej včely zhynie aj naša planéta“? Každým rokom naberá na aktuálnosti, pretože včely sú citlivé zvieratá, najmä na čistotu vzduchu a životného prostredia, a ich počet rapídne klesá. Napriek tomu sú stále schopné vyprodukovať obrovské množstvo prírodného materiálu užitočného aj pre ľudské bytosti.

Vďaka vzácnemu včeliemu vosku mohol vzniknúť aj jeden z ekologických obalov v príznačným názvom Bee’s Wrap (v preklade včelí obal, včelie balenie). Vyrába sa konkrétne z organickej bavlny, ktorá sa napúšťa včelím voskom z Ameriky, organickým jojobovým olejom a živicou zo stromov.

Ekonetka: foto: ekonetka.sk
foto: ekonetka.sk

Fungovanie pochopíte aj bez návodu

V takomto obale si so sebou môžete do práce vziať syr, zeleninu či pečivo, ktoré rozbalíte úplne čerstvé. „Použite teplo svojich rúk a obaľte pomocu Bee’s Wrapu nádobu alebo priamo potravinu. Keď Bee’s wrap vychladne, čo je v priebehu niekoľkých sekúnd, bude pevne držať svoj tvar,“ vysvetľuje jednoduché používanie Mirka Moravcová.

Vďaka tomu je tento produkt vhodný doslova pre celú rodinu, keďže jeho používanie zvládnu bez problémov aj tí najmenší. Naviac je, samozrejme, znovu použiteľný. Stačí ho umyť čistou studenou vodou a nechať usušiť.

„Vyhnite sa zdrojom tepla, napr. horúcej vode a mikrovlnnej rúre. Zaveste ho tak, aby vyschol, poskladajte a uložte do zásuvky alebo košíka na linke. Včelí vosk a jojobový olej majú antibakteriálne účinky, čo pomáha uchovať jedlo čerstvé a tiež umožňuje použiť obal znova a znova,“ nechýba Mirke nadšenie.

Ak dodržiavate správne postupy, Bee’s wrap vám môže slúžiť celý kalendárny rok. Vyrábaný je vo viacerých veľkostiach, sami musíte posúdiť, ktorý bude pre potreby vašej domácnosti ten najvhodnejší. Za bonus možno považovať aj jemnú vôňu včelieho vosku, ktorá zostane na Bee’s wrape až do niekoľkých mesiacov.

„Vôňa včelieho vosku sa mení v závislosti od obdobia, v ktorom bol zberaný. Včelí vosk má vôňu kvetín, z ktorých včely zbierali peľ. Väčšine z vás sa táto vôňa bude páčiť, no sú aj ľudia, ktorí sú na ňu citlivejší a nevyhľadávajú ju,“ varuje vopred podnikateľka.

Ponuka je širšia

Bee’s wrap nie je jediný produkt, ktorý Ekonetka ponúka. V e-shope si môžete zakúpiť aj vrecko Stasher, stopercentne platinové silikónové vrecko s inovatívnym tesniacim uzatváraním. „Je v súlade s FDA a európskymi potravinovými štandardmi. Opätovne použitie je možné až 3000-krát. Vrecko Stasher je vhodné na uskladnenie potravín, varenie, mrazenie a dokonca aj na použitie v mikrovlnej rúre,“ popisuje produkt stručne Mirka Moravcová.

Ekonetka: foto: ekonetka.sk
foto: ekonetka.sk

Zelenina dlhšie čerstvá

Ďalšou novinkou pre eko-nadšencov môže byť takzvaný Vejibag, rovnako plne prírodný produkt z organickej bavlny. Ak ste doteraz nevedeli, ako vhodne uskladniť mrkvu, listovú zeleninu, šaláty, brokolicu, špenát, baklažán, huby, klíčky či iné potraviny náchylné na skazu, Vejibag je riešenie práve pre vás.

„Vytvára totiž chladné a vlhké prostredie, ktoré umožňuje zelenine dýchať. Zeleninu stačí opláchnuť studenou vodou, odstrániť z nej zhnité alebo zničené časti a vložiť ju do namočeného a vyžmýkaného Vejibagu,“ demonštruje použite ďalšieho produktu majiteľka e-shopu.

Ekonetka: foto: ekonetka.sk
foto: ekonetka.sk

Keďže voda v látke sa pomaly odparuje a odvádza vlhkosť von, vrecko vytvára chladné prostredie, v ktorom sa vzduchom a bavlnou odvádza vlhkosť od zeleniny a tak zabráni hnilobe. Takto uschovaná zelenina prežije bez problémov aj dva týždne v neporušenom stave.

Ak vám je takéto zmýšľanie blízke, skúste nahradiť aspoň časť všadeprítomných plastov ekologickejším variantom ponúkaným na tomto e-shope. Urobíte tak dobrý skutok pre zdravie svojej rodiny a zdravie planéty Zem.

Zdroje fotografií: www.ekonetka.sk

zdieľať tento článok na:
FacebooktwitterlinkedinFacebooktwitterlinkedin
reklama