Dubno Eat & Sleep: To sú gastronomické služby, za aké by sa nehanbili ani vo svetovej metropole

1865
foto: FB Dubno Eat & Sleep

Nenápadný hotelík Dubno spojený s reštauráciou nájdete v malom mestečku Nová Dubnica. Medzi recenziami na portáli Booking sa vyskytujú najviac tie poľské, rakúske či slovinské. Je totiž na pol ceste k Tatrám aj Alpám, no ponúknuť má čo aj mestečko, kde sa nachádza.

Hotel aj reštauráciu sme otestovali za vás. Strávili sme tu jednu letnú noc, najedli sa dosýta, vychutnali si neďaleký country koncert a naraňajkovali sa ako králi. Odchádzali sme spokojní a dokonca sme načerpali ten slávny dovolenkový vibe, ktorý bol príjemným bonusom nášho pobytu.

Moderný hotel kúsok od Trenčína

Samotný názov napovedá, že ide o kombináciu ubytovania a reštaurácie, niečo ako bývajú komornejšie bed & breakfast, avšak s možnosťou objednať si vynikajúcu večeru. Dubno Eat & Sleep nájdete na okraji Novej Dubnice, kto sa v tomto okolí trochu vyzná vie, že je to veľmi komorné mesto, kde sa všade dostanete pešo.

Reštaurácia je medzi domácimi aj hosťami široko-ďaleko známa svojou modernou kuchyňou, príjemne zariadeným interiérom a čerstvými surovinami. Trochu nás prekvapila akčnosť čašníčok – počas objednávania k nám prišli minimálne 4 v priebehu 3 minút, každá pripravená prevziať našu objednávku. Neskôr sme sa o podobne zmiešaných pocitoch dočítali aj v Google recenziách a zhodnotili sme to tak, že pravdepodobne ide o zámer.

Ochutnali sme rezance Chow Mein s kuracím mäsom v sladkej sójovej omáčke s restovanou zeleninou, mandľami a sezamom (10,5 €) a Royal Burger v domácej žemli (11 €). Nechýbali v ňom vajíčko, nakladaná uhorka, čerstvá paradajka, chipotle omáčka, cheddar, slaninka a cibuľka. Objednávku sme doplnili každý jedným remeselným čapovaným pivom a večer sme zakončili prechádzkou po okolí, aby nám aspoň trošku vytrávilo.

foto: autorka

Denné menu aj vedomostné kvízy, to všetko je Dubno

Nová Dubnica rastie a žije mladými. Na Považie sa postupne vracia život, ktorý odtiaľ po zrušení závodov ťažkého strojárstva odišiel do väčších miest. Navečer sa to v reštaurácii hmýrilo rodinami s malými deťmi, pod svetielkami sa hrali na priestrannom pieskovisku s detskými domčekmi, zatiaľ čo si rodičia vychutnávali sobotný letný večer na (do posledného miesta) plnej terase.

Neďaleko hrala country hudba, v miestnej kaviarničke čo by kameňom dohodil od podniku Dubno podávali výberovú trenčiansku kávu Coffee Sheep. Poobede sme stihli aj pravé talianske gelato v lokálnej zmrzlinárni VELICE, ktorá sa kvalitou zaradila k top zmrzlinovým podnikom na Slovensku. Nachádza sa hneď vedľa detského ihriska a školy. Smejúce sa deti z balkónov starých, no udržiavaných bytoviek z 50. rokov pozorovali spokojní seniori. Nová Dubnica nás zahriala pri srdci.

O to viac, keď sme vyskúšali práve podnik Dubno, v ktorom sme napokon aj prespali a dali si výborné raňajky vo forme švédskych stolov. Ponuka bola pestrá, izba čistá a priestranná a personál veľmi milý. Na Booking-u dostali 9/10. Jeden bod som im strhla za naozaj obrovského pavúka na stene, ktorý však mohol, aby som bola fér, aj vojsť dnu cez otvorené okno.

foto: FB VELICE

Čas čakania na jedlo sme si skrátili čítaním si informácií o tomto mieste. Zaujalo nás ich denné menu, ktoré vyzerá výborne a niekedy sa naň určite zastavíme. Ešte viac však potešili miestne vedomostné Kvízy Tak Ty Nevieš, ktoré tu bývajú každý týždeň. Spoločne s priateľmi ich navštevujeme v inom meste. Po návšteve Dubno reštaurácie skutočne uvažujeme, že by sme občas zavítali aj sem.

Ak budete mať cestu okolo, určite sa zastavte. Je to jeden z najpríjemnejších podnikov, aké som mala za poslednú dobu možnosť u nás navštíviť. Nová Dubnica stojí za krátky výlet za dobrou gastronómiou a príjemnou prechádzkou po upravenom širšom centre.

zdieľať tento článok na:
FacebooktwitterlinkedinFacebooktwitterlinkedin
reklama