Digitálne menu, ktoré sa aktualizuje samo? Budúcnosť je už v mnohých prevádzkach realitou

350
digitálne menu
foto: AI (ChatGPT-4o)

Vitajte v 21. storočí, keď je rýchlosť a automatizácia systémov nevyhnutnou súčasťou fungovania akéhokoľvek úspešného businessu. Výnimkou nie sú ani reštaurácie. Aké výhody prinesie podnikom aj zákazníkom digitálne menu, ktoré sa aktualizuje samo?

Moderne a nápadne zobrazujúca sa digitálna menu ponuka (menuboard) na LED TV. Priamo vo vašej reštaurácii alebo vo foodcourte nákupného centra. Jedálny lístok reštaurácie, denné menu alebo sezónna ponuka, ktorá zákazníkovi ihneď padne do oka.

Niečo iné, moderné, štýlové a intuitívne – presne také sú digitálne menu, o ktorých fungovaní a výhodách si povieme niečo viac.

Ako to funguje?

Digitálne menu funguje na jednoduchej báze prepájania všetkých online a dokonca aj offline systémov vašej reštaurácie. Spoločnosť Avemeo, ktorá za vývojom a prepájaním digitálnych menu stojí si uvedomuje, že niektorých majiteľov reštaurácií unavuje neustále sledovanie inovácií a zložité riešenia.

digitálne menu (5)
foto: Canva

Preto sa sústredili na to, aby im prácu digitalizáciou zjednodušili a aby bolo prepájanie všetkých systémov naozaj jednoduché a intuitívne. Digitálny menuboard umožňuje dopredu načasovať požadovanú ponuku a taktiež ju jednoducho meniť v reálnom čase pár kliknutiami. Toto umožňuje lepšie cielenú a flexibilnejšiu ponuku, ktorá sa vyníma a prináša zvýšenie predaja produktov a služieb.          

Denné menu sa vďaka tomuto systému automaticky aktualizuje na všetkých platformách – od vašej webstránky cez tlačené verzie až po digitálne menuboardy zobrazené kdekoľvek vo fyzickom priestore. Ušetríte čas a energiu vašich zamestnancov a ponúknete vašim zákazníkom vždy aktuálne informácie.

Digitálne menu zákazníkov baví

Poskytuje im totiž mnoho výhod a pohodlia bez toho, aby si to vôbec uvedomovali. Ide o veľmi intuitívne riešenia, vďaka ktorým majú prehľad o aktuálnej ponuke reštaurácie doslova pod nosom. Cieľom je uľahčiť im výber a zaujať ich. V reálnom čase a na platforme, ktorá vyhovuje im. Napríklad:

digitálne menu (4)
foto: Canva

→ vo svojom smartfóne, keď si chcú pozrieť dennú menu alebo aktuálnu ponuku reštaurácie vopred, napríklad z práce. Digitálne menu je vždy aktuálne, prehľadné a môže obsahovať aj interaktívne prvky ako QR kódy, vďaka ktorým sa zákazník reštaurácie môže prekliknúť na alergény a ďalšie dôležité informácie (vegetariánske menu, detský kútik, cenník, …)

→ na menuboardoch priamo v reštaurácii alebo vo foodcourtoch, ak sa váš podnik nachádza v nákupnom centre spolu s ďalšími. Digitálne menu vám pomôže sa odlíšiť. Je stručné, jasné, prehľadné a používa moderné fonty a grafiky, ktoré zákazníka čakajúceho v rade a rozhodujúceho sa, čo si vyberie, oslovia na prvý pohľad.

→ v tlačenej podobe na stole reštaurácie pre tých, ktorí uprednostňujú klasiku. Jednou z výhod, ktoré digitálne menu ponúka je aj možnosť odoslať aktuálne menu priamo do tlače. Jedinou úlohou personálu v reštaurácii je urobiť pár klikov a následne vytlačené menu rozniesť po stoloch, aby ho mali zákazníci k dispozícii aj v takejto forme.

digitálne menu (3)
foto: Canva

Týmto sa výhody nekončia

Pri vývoji digitálnych menu (inovácie však neustále prebiehajú) mysleli naozaj na všetko. Predovšetkým na to, že ovládanie a párovanie systémov musí byť rýchle a jednoduché, aby majiteľom či manažérom reštaurácie dávalo zmysel.

Obsah zobrazený na menuboarde je preto možné jednoducho spravovať cez webové administrátorské rozhranie. Jeden klik sa prejaví všade a po prvotnom nastavení bude všetko fungovať rýchlo a automaticky.

Zobrazovacie jednotky je tiež možné osadiť do ľubovoľného rámu podľa požiadavky zákazníka tak, aby dizajnovo a esteticky ladil s prostredím prevádzky. Či už ide o moderné, historicky pompézne alebo neutrálne priestory, digitálne menu sa môže stať veľmi vkusnou súčasťou vašej reštaurácie.

digitálne menu Skytina
foto: Skytina

Uľahčite prácu svojim kolegom a zamestnancom

Ako? Tým, že sa pridáte k našim spokojným klientom, ktorí už digitálne menu využívajú. Tešíme sa, že aj vďaka spolupráci s našimi partnermi zo Slovak Telekom a SORTEC EUROPE, s. r. o. teraz ponúkame reštauráciám aj túto inováciu.

Medzi spokojné reštaurácie patria napríklad vynikajúce Skytina Restaurant, Thermal Dunajská Streda, Kantína Hagarka, Pizza Pietro či reštaurácia Berg. V týchto podnikoch sa môžete na vlastné menu presvedčiť, ako digitálne menu funguje. Vyskúšajte si jeho zobrazenie aj ďalšie funkcionality, napríklad priame prehliadanie obsahu návštevníkmi pomocou navigácie v menu dotykového displeja. 

Automatizovaná aktualizácia menu ešte nikdy nebola jednoduchšia. Takéto digitálne riešenie môžete jednoducho prepojiť s portálom Menucka.sk a denné menu, jedálny lístok aj pre menuboard nahadzujete už iba na jednom mieste. Oslovíte tak ešte viac potenciálnych zákazníkov, predovšetkým tých, ktorí oceňujú inovácie a moderné riešenia.

zdieľať tento článok na:
FacebooktwitterlinkedinFacebooktwitterlinkedin
reklama