Kam ísť obedovať v Prešove? Túto otázku si nekladú iba návštevníci metropoly Šariša, ale aj samotní Prešovčania, ktorí sa deň čo deň vydávajú na svoju cestu za svojim obľúbeným obedom. Nahliadnime teda do hrncov, tanierov a priestorov niektorých reštaurácií, ktoré ponúkajú denné menu v Prešove.

V Alexe si na svoje prídu aj priaznivci delenej stravy

Svoju cestu začíname na Slovenskej ulici, kde je už pekných pár rokov obľúbená  reštaurácia Alex, v nej okrem zaujímavých priestorov, nájdeme aj útulný penzión s dvomi apartmánmi a ôsmimi jedno až trojposteľovými izbami, samozrejme s kompletným vybavením. Prevádzka poskytuje svoje služby v zrekonštruovanom pôvodnom meštiackom dome. Pokiaľ ide o priestory reštaurácie, pôsobia pokojným dojmom, kde si nerušene môžeme vychutnať svoj obľúbený obed. Reštaurácia ponúka počas pracovných dní 2 druhy polievok a 4 druhy jedál, v ponuke nájdeme osvedčené klasiky, ale aj netradičné jedlá, ktoré môžu návštevníkom obohatiť chute. Zaujímavosťou sú jedlá podľa Mačingovej a delená strava, čo znamená , že za mierny doplatok vám zamenia prílohu za šalát alebo pečenú zeleninu. V teplých mesiacoch určite ochutnajte grilované a šalátové špeciality, na peknej terase, mimo zaľudnenej ulice.

AlexRestaurant & Pension - Denné menu v Prešove
AlexRestaurant & Pension
Zdroj foto: www.alexpension.sk

Obed s nádychom historickej atmosféry a Bašta Fest

Stačí prejsť po svojich niekoľko desiatok metrov a ocitneme sa pred ďalšou zaujímavou prevádzkou, ktorou je Reštaurácia Bašta, historický skvost bývalého mestského opevnenia. Rozlohovo nie veľký podnik, ktorý dýcha históriou a má zvláštnu atmosféru. Chutná domáca kuchyňa, rýchla obsluha a netradičné miesto pre vaše rodinné oslavy. Obedové menu pozostáva z bohatej ponuky dvoch polievok a siedmich hlavných jedál. Okrem toho sa tu pravidelne môžete zabaviť na Bašta Feste, čo je spojenie hudby a dobrého jedla.

Reštaurácia Bašta, Prešov - Bašta Fest - denné menu v Prešove
Reštaurácia Bašta organizuje pravidelné večery pri živej hudbe
Zdroj foto: www.facebook.com/basta.preso

Via Magna v dobovej kamennej pivnici s klasickým kozubom a vinotékou

Naša púť pokračuje do centra mesta. Na hlavnej ulici sa nachádza reštaurácia, nazvaná Via Magna (Veľká cesta), názov podľa kráľovskej poštovej cesty, ktorá prechádzala aj cez mesto Prešov v 16. storočí. Denné obedové menu ma na jedálnom lístku 7 položiek (2 polievky, 5 hlavných jedál) s istotou jedného bezmäsitého pokrmu. Reštaurácia je vhodná ako na pracovné obedy, tak aj na  romantické večere. Kuchyňa a aj obsluha je na vysokej úrovni. Nám osobne chutili špeciality kačacích a husacích hodov, doteraz pri spomienke  na ne, utieram klávesnicu od slín. :)

Via Magna, Prešov - Denné menu v Prešove
Via Magna
Zdroj foto: www.viamagna.net

Špeciality z diviny aj miešané drinky

Aby sme neopomenuli ani prevádzky nachádzajúce sa mimo centra mesta, skúsili sme obed aj na prešovskom sídlisku 3. Konkrétne v reštaurácií Bizarre, sme si nevedeli vynachváliť domáci guláš z diviny. Bizarre ponúka v rámci obedového menu osvedčené jedlá a pre náročnejších je pripravené A la Carte menu alebo chutná pizza, či domáca ciabatta. V Bizarre si určite dajte aj ich vychýrené miešané drinky, ktoré môžete srkať pri niektorom s víkendových koncertov, ktoré sa tam zvyknú raz za čas konať.

Reštaurácia Bizarre - denné menu v Prešove
Reštaurácia Bizarre
Zdroj foto: www.bizarre.sk

Môžeme konštatovať, že obedy v metropole Šariša nám chutili a určite sa sem vrátime, aby sme nazreli do ďalších reštaurácií a kuchýň a ochutnali tak dobroty, ktoré toto mesto ponúka.

Napíšte nám, do ktorých reštaurácií chodievate vy, kde vám najviac chutilo, jednoducho ktoré reštaurácie majú podľa vás najlepšie denné menu v Prešove.

Pozývame vás na tieto akcie, kde budeme aj my. Radi sa s vami stretneme :)

Vložiť komentár