Danubius Gastro pošteklí vaše zmysly zmesou najnovších gastrotrendov

3178
Danubius Gastro 2018 Incheba

Chuťové zážitky, kulinárske novinky, najaktuálnejšie gastrotrendy, exhibície profesionálov aj súťaže – to všetko sľubuje veľtrh gastronómie Danubius Gastro od 25. do 28. 1. 2018. Návštevníci sa môžu zahryznúť do toho najlepšieho a najnovšieho zo sveta gurmánskych zážitkov. Okrem potešenia zmyslov prináša ponuku vybavenia a zariadení do reštaurácií a hotelov aj množstvo nových užitočných informácií pre oblasť gastronómie a hotelierstva. Podujatie sprevádza veľtrh cestovného ruchu ITF Slovakiatour s tipmi na ideálnu dovolenku doma i v zahraničí.

Top gastrotrendy pre rok 2018 pod jednou strechou

Netradičné ingrediencie a koreniny, mrazom sušené ovocie so zachovaním farby a chute, rôzne druhy kávy a vína. Kokosová voda pre posilnenie imunitného systému, či modrý čaj s morskými riasami pre zrýchlenie metabolizmu – lahodné i funkčné potraviny budú pastvou pre oči i chuťové poháriky.

Danubius Gastro 2018 Incheba - gastro trendy

Veľtrh sa ponesie na vlnách trendov, ktoré budú tento rok hýbať svetom gastronómie. Mnohí experti sa zhodujú, že sa bude dariť lokálnym produktom, zdravým potravinám i prírodným surovinám. Čoraz častejšie sa hovorí aj o neplytvaní a efektívnejšom využívaní potravín, čoho ukážkou bude aj jedna z kuchárskych show. Bude o varení so zameraním na ekonomické využitie surovín a food styling. Kto preferuje zdravý životný štýl, ochutnať môže napríklad bio pekárenské výrobky bez syntetických konzervačných látok, umelých farbív a dochucovadiel. Alebo aj bezgluténové a bezlaktózové omáčky z Chille alebo Austrálie.

Podpora Slovenska, inšpirácie zo zahraničia

Dvadsiaty piaty ročník Danubius Gastro prinesie bohaté zastúpenie slovenských výrobcov potravín. Tí sa predstavia v rámci spoločnej expozície Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory, ale aj individuálne. Hlavný partner veľtrhu Kaufland Slovensko bude prezentovať regionálnych dodávateľov a ich sortiment. Svoj priestor však dostanú aj zahraniční vystavovatelia s ponukou ochutnávok ich národných kulinárskych i nápojových špecialít. Oživením Danubius Gastro budú nepochybne noví vystavovatelia z Číny so širokou paletou potravín a kuchynského zariadenia.

Danubius Gastro prináša atraktívny program a súťaže 


ODPORÚČAME VÁM:

Ste zákazník reštaurácií?
Pozrite si denné menu v okolí. Ste majiteľ alebo manažér reštaurácie?
Pridajte sa na portál Menučka
a uverejňujte tu Vaše menu.
Priama registrácia tu.

Tradične nabitý sprievodný program s množstvom súťažiacich sa bude konať v troch halách. Pripravená je súťaž vo varení „DANUBIUS GASTRO CUP 2018“, kde si svoje sily zmerajú mladí kuchári i zruční seniori. Tiež live cooking show s prezentáciou profesionálnej kuchárskej elity a ukážkami prípravy jedál, pod patronátom Slovenského zväzu kuchárov a cukrárov, METRO Cash & Carry s.r.o. a Fagor Gastro s.r.o. Uskutoční sa aj finále celoštátnej súťaže žiakov hotelových akadémií a stredných škôl v odbore kuchár Skills Slovakia – Gastro Junior – BIDFOOD CUP 2018.

Danubius gastro Incheba Majster kuchár

Bude sa rozhodovať o najlepšom bratislavskom rožku, najchutnejšom chlebe, výrobkoch z medového a lineckého cesta či najlepších pagáčoch pre rok 2018. Inšpiratívnou prehliadkou bude určite aj 19. ročník výstavy jedál a cukrárskych výrobkov „Poézia v gastronómii“.

Barmani aj baristi zabojujú o víťazstvo v tradičných súťažiach

V súťaži MASTERS OF MASTER 77 2018 sa stretnú barmani z top hotelov, vychytených barov a reštaurácií európskych metropol. Svoje zručnosti predvedú v exhibičnej súťaži v príprave exkluzívneho koktailu.

Milovníci kávy sa počas štyroch dní môžu preniesť do Kávového mestečka, kde budú môcť spoznať rôzne druhy káv, postupy prípravy. Na chvíľu sa môžu aj sami stať profesionálnym baristom na pripravovanom workshope, či porozprávať sa s odborníkom o fenoméne zvanom káva. Vidieť v akcii mladých baristov môžu na „SLOVAK BARISTA CUP junior 2018“ a baristické umenie najlepších baristov SR v kreslení mliečnou penou do espressa na Latte art Show Incheba.

Danubius Gastro 2018 Incheba - SLOVAK BARISTA CUP junior 2018

Počas veľtrhu tradične spoznáme aj víťazov Ceny Danubius Gastro za exponáty, ktoré vybrala odborná porota.

Danubius Gastro sa bude konať súbežne s veľtrhom cestovného ruchu ITF SLOVAKIATOUR a špecializovanými výstavami Poľovníctvo a oddych a Wellness a fitness. Podujatia sú otvorené od 25. do 28. januára, prvý deň a druhý deň do 13.00 h je vyhradený pre odbornú verejnosť. Každá vstupenka na veľtrh je v hre o dve exotické dovolenky – India-Zlatý trojuholník od cestovnej kancelárie BUBO a Malý okruh Čínou od CK Eso travel. Tiež o dvojtýždňový kurz angličtiny na Malte od spoločnosti From Globe a 10 poukážok v celkovej hodnote 1 000 eur na nákup v obchodnej sieti Kaufland.

Zdroj informácií a fotografií: Incheba, a.s.

zdieľať tento článok na:
FacebooktwitterlinkedinFacebooktwitterlinkedin
Sledujte nás na Facebooku