Cortelazzi k nám prináša chute priamo z Talianska: Kvalitné potraviny aj reštauráciu odteraz nájdete v Bratislave

753
Cortelazzi Bratislava

Vo štvrtok 4. apríla sme sa ocitli na nezabudnuteľnej udalosti v Bratislave – pompéznom otvorení prvého talianskeho supermarketu v Bratislave, ktorý je spojený s reštauráciou a kaviarňou. Akcia bola zároveň oslavou príchodu jarnej sezóny, pričom nechýbali talianske gastro špeciality a atmosféra, akú vedia vytvoriť iba praví Taliani a Talianky.

Taliansko = kvalitné jedlo

Čo vám napadne ako prvé, keď sa povie Taliansko? Odpoveď je v tomto prípade jednoznačná – dobré jedlo. Pizza, kvalitné prosciutto, cestoviny, pistácie, lahodné víno, focaccia, silné espresso… a tak sa dá pokračovať ešte veľmi dlho. Odteraz máme vďaka rodine Cortelazzi aj na Slovensku kus pravého Talianska, a to v podobe potravín 100 % Made In Italy či reštaurácie, v ktorej vám z týchto ingrediencií navaria prvotriedni talianski šéfkuchári.

Regále plné prvotriednych 100 % Made In Italy produktov

Pompézne otvorenie Cortelazzi v Bratislave

Aj keď supermarket už niekoľko mesiacov funguje, jeho oficiálne otvorenie sa majitelia rozhodli spojiť s príchodom jari a novej sezóny. A povieme vám – bolo to v poriadne veľkom štýle. Nechýbal exkluzívny welcome drink, kvantum fantastického jedla a v neposlednom rade sme mali možnosť vypočuť si krásne príhovory a ďakovné reči, ktoré nás priamo vtiahli do myšlienky toho, prečo sa Ernando Cortelazzi, prezident spoločnosti, rozhodol prísť s talianskymi potravinami aj k nám na Slovensko.

Okrem samotného prezidenta spoločnosti mala príhovor aj jeho dcéra Silvia, ktorá je súčasťou rodinného podniku či ďalší spoločník. Následne bolo slovo odovzdané predsedovi parlamentu Petrovi Pellegrinimu, ktorý prezradil, že má Taliansko hlboko v srdci a pogratuloval Ernandovi Cortelazzovi k tomu, že sa mu podaril takýto úspech práve na Slovensku. Príhovor mala aj veľvyslankyňa Talianskej republiky v Bratislave Catherine Flumiani či Dárius Krajčír, starosta bratislavskej časti Devínska Nová Ves.

zľava: prekladateľka, Ernando Cortelazzi, Peter Pellegrini, Silvia Cortelazzi. Zdroj: autorka článku

Na konci všetkých oficialít prišiel nezabudnuteľný poment – strihanie červenej stuhy ako symbol príchodu pravých talianskych chutí sem k nám. Po oficialitách a štrngnutí si s prémiovým proseccom prišlo čo, na čo sa všetci tešili snáď najviac – talianske jedlo, ktoré celý Cortelazzi tím pripravoval viac ako dva dni. Nechýbali rôzne kanapky s údeninami, šunky, špeciality z morských plodov či teplé jedlá ako lasagne, baklažán s parmezánom či krémové rizoto. Ďalej už pokračovala voľná zábava.

Cortelazzi chce naučiť ľudí, ako chutí kvalitné jedlo

Od roku 1997 sa spoločnosť Cortelazzi snaží šíriť kulinársku kultúru Talianska u našich susedov v Česku. V Prahe si pred desiatkami rokov založili obchodík s produktami 100 % Made In Italy, odvtedy svoje portfólio rozšírili na viac ako 3 tisíc produktov, ktoré pravidelne rozvážajú po celej Českej republike.

talianske jedlo cortelazzi
Na podujatí sa podávalo množstvo chutných špecialít. Zdroj: autorka článku

Minulý rok sa rozhodli rovnakú ideu priniesť aj na Slovensko, konkrétne do časti Devínska Nová Ves. Supermarket Cortelazzi je pomerne veľký, nájdete v ňom všetko, na čo si spomeniete. Vyzdvihnúť musíme lákavé oddelenie s údeninami a syrmi či uličky s voňavou kávou alebo vínom. Pokiaľ sa teda rozhodnete uvariť si pravé talianske rizoto, tiramisu alebo cestoviny, rozhodne zájdite do supermarketu Cortelazzi. Pretože ako už určite viete, práve kvalitné ingrediencie menia bežné jedlo na gastronomický zážitok.

Pokiaľ hľadáte overený recept na pravé talianske tiramisu, odporúčame vám vyskúšať ten náš, dovezený priamo z talianskej reštaurácie. Dokonca sme vám ho pripravili v podobe videoreceptu, stačí sa pozrieť na naše sociálne siete Facebook alebo Instagram.

Supermarket, reštaurácia a kaviareň Cortelazzi na jednom mieste

Budova, v ktorej sa nachádza supermarket Cortelazzi s talianskymi produktami, je pomerne veľká, a tak sa do jej priestorov vošla aj Reštaurácia Cortelazzi a Bar & Cafeteria. V reštaurácii si počas celého týždňa môžete pochutiť na raňajkovom či obedovom menučku, ktoré sa podáva v čase od 11:00 do 15:30. Samozrejme, vybrať si môžete aj talianske špeciality z á la carte menu, za nás vám odporúčame začať s lasagnami.

Na podujatí sa podávalo množstvo chutných špecialít. Zdroj: autorka článku

Po dobrom obede nesmie chýbať čo? Správne, espresso či cappuccino. Poprípade môžete do Bar & Cafeteria Cortelazzi zájsť iba na kávičku s dezertom. Poprípade si sem môžete prísť posedieť k dobrému drinku. Otváracie hodiny reštaurácie aj kaviarne sú každý deň od 8:00 do 20:00. Rovnaký otvárací čas má aj samotný supermarket, do ktorého keď raz prídete, uvidíte, že sa rýchlo stanete pravidelným zákazníkom.

Milujete chute Talianska? Tak si nezabudnite prečítať inšpiratívny rozhovor s Lenkou z Pink Cappuccino, ktorá so svojím manželom žije v Taliansku a prináša odtiaľ zaujímavé pohľady na miestnu gastro scénu. Rozhovor TU >>

zdieľať tento článok na:
FacebooktwitterlinkedinFacebooktwitterlinkedin
reklama