zdieľať tento článok na:
FacebooktwitterlinkedinFacebooktwitterlinkedin

Bola raz jedna Zem a na tej Zemi žili ľudia. Aby mohli ľudia žiť, museli čosi jesť. A tak jedli korienky, plody, potom lovili živočíchy, neskôr začali pestovať plodiny. A ako sa Zem točila a krútila, z jedla, ktoré ľudia jedli kvôli prežitiu, sa stal spôsob ako dosiahnuť pôžitok. 

Dnes nájdete milovníkov sladkého, fanúšikov slaného, zarytých mäsožravcov aj vegetariánov. Stôl s jedlom už ponúka všetko, čo vás len napadne. Dnes už dokonca môžeme podľa výberu jedla čo-to zistiť aj o danom človeku.

Kým to nie je mäso, nie je to jedlo

Menučka magazín - Čo o vás prezradí jedlo

Určite máte aj vy vo svojom okolí ľudí, ktorí nadovšetko milujú mäso. Ak dostanú príliš veľa prílohy na úkor mäsa, vedia byť z toho veru dosť nervózni. Ktovie, či táto láska k mäsu v nich pretrvala ešte z dôb pred tisícročiami. Vtedy totiž museli muži loviť a potrebovali dostatok sily, mäso bolo pre nich to najvhodnejšie, čo okolie ponúkalo. O milovníkoch mäsa sa dá povedať, že dobre vychádzajú s kolegami v práci, že majú tímového ducha a vedia sa postarať o rodinu. Väčšinou ide o priamočiarych jedincov.  Sedí to na vás alebo na niekoho z vášho okolia?

Zelenina, všade zelenina

Milovníci zeleniny sú vraj starostliví ľudia. Mäso nemusia mať tak často, no bez zeleniny si nevedia predstaviť žiadny obed. Zatiaľ čo niektorí nechávajú zeleninový ostrovček na tanieri nepovšimnutý, milovníci zeleniny zjedia všetko, čo sa na tanieri zelená. Chcú získať čo najviac vitamínov a cítiť sa dobre je pre nich prvoradá potreba. Možno práve to, že vďaka zelenine sa vždy cítia dobre, sú voči ľuďom okolo seba vnímaví a túžia po tom, aby aj ostatným bolo tak dobre.

Dózy, dózičky S dózičkami je to jednoduché – nesklamú vás a môžete im dôverovať. Čo do nich ráno dáte, to si na obed nájdete. Nekonajú sa žiadne prekvapenia. A takí sú aj tí, ktorí sa najradšej stravujú zo svojej dózy. Zväčša nedôverujú svojmu okoliu, ich súkromie je pre nich nadovšetko a sú tiež tak trochu uzavretí do seba. Bývajú to dobré bútľavé vŕby. 

Dózy, dózičky

S dózičkami je to jednoduché – nesklamú vás a môžete im dôverovať. Čo do nich ráno dáte, to si na obed nájdete. Nekonajú sa žiadne prekvapenia. A takí sú aj tí, ktorí sa najradšej stravujú zo svojej dózy. Zväčša nedôverujú svojmu okoliu, ich súkromie je pre nich nadovšetko a sú tiež tak trochu uzavretí do seba. Bývajú to dobré bútľavé vŕby.

Hlavne rýchlo a fastfoodovo

Tak táto skupina ľudí neradí na prvé miesto ktovieaký pôžitok z jedla. Väčšinou ide totiž o takých, ktorí žijú rýchlo. Počas celého dňa fungujú tak, aby svoj čas čo najlepšie využili, aby toho stihli čo najviac. Fastfoody, teda rýchle občerstvenie je pre nich rýchlym spôsobom, ako ukojiť biologickú potrebu jesť a zároveň stihnúť všetko tak, ako by chceli.

Milovníci cestovín

Keďže majú cestoviny dosť sacharidov, po ich zjedení sa cítime spokojnejší a šťastnejší. K cestovinám mieria hlavne tí, ktorí bývajú v živote často frustrovaní či prežívajú hektické obdobie. Títo ľudia nemajú veľmi radi, ak v ich blízkosti rozoberáte nepríjemné témy. Keďže majú vo svojom živote už aj tak dosť stresu, okrem cestovín milujú pozitívnych ľudí.

Sladkosť sem, sladkosť tam 

Sladké jedlá uprednostňujú ľudia, ktorí sa často cítia deprimovaní či osamelí. Vyberajú si ich aj ľudia, ktorí vo vnútri túžia vychutnať si život naplno, no nevedia pristúpiť k zlomovým krokom. Vo všeobecnosti sme však takmer všetci na sladkej chuti trochu závislí. Sladkosti sú najlepšími kamarátmi snáď po každom rozchode.

Menučka magazín - Čo o vás prezradí jedlo

Podáš mi korenie?

Ľudia milujúce korenisté jedlá vlastne skôr milujú korenie. Je jedno, čo navaríte, hlavne aby to bolo dobre okorenené. Zbožňujú štipľavé a tu by sme mohli nájsť aj paralelu so životom. milujú totiž dobrodružstvá, potrebujú byť aktívni a výzvy sú pre nich to pravé. Ich nepriateľom je jednoznačne rutina. Majú zvyčajne aj zmysel pre iróniu.

Či už sladké, korenené, mäsité, zelenina alebo cestoviny – to všetko môžete nájsť v rozličných reštauráciách. Stačí si stiahnuť aplikáciu menucka.sk a môžete si vyberať podľa svojej chuti.

Zdroj foto: pixabay.com

zdieľať tento článok na:
FacebooktwitterlinkedinFacebooktwitterlinkedin

sledujte nás na:

FacebooklinkedininstagramFacebooklinkedininstagram