Chystáte sa do Londýna? Nevynechajte Gourmaze, spojenie únikovej hry a fantastického jedla

1556
Pár v reštaurácii, Londýn
Canva

Londýn je mesto, v ktorom dobré jedlo nájdete na každom kroku. Zároveň sa tu rodia rôzne trendy spojené s jedlom, ktoré sa následne dostávajú do celého sveta. Pokiaľ sa počas najbližších mesiacov ocitnete v Londýne, určite nevynechajte Gourmaze.

Únikové hry sa v posledných rokoch stali fenoménom a získavajú si čím ďalej tým viac fanúšikov. Pôvodne išlo o hry, v ktorých vás zavrú do miestnosti a vy sa z nej musíte dostať, pričom riešite rôzne hádanky či zdolávate úlohy. No a Gourmaze prišiel s nápadom spojiť dobré jedlo, únikovú hru a ešte k tomu pridali aj prehliadku Londýna.

Gourmaze – chutná honba za pokladom

Gourmaze je vlastne slovná hračka spojená z anglických slov gourmetmaze, teda gurmánstvobludisko. Je to celkom výstižný názov, pretože presne to aj znamená. Ide totiž o zábavný spôsob, ako preskúmať londýnske jedlé skvosty pri honbe za pokladom po celom meste. Hlavnou úlohou je riešiť interaktívne hádanky a plniť úlohy, ktoré budete dostávať priamo do smartfónu.

Zdroj: Canva

Celý koncept je perfektný program pre páry, rodiny či partie kamarátov. Jednu hru totiž môžu hrať 2 – 6 hráči, pričom si vyberiete tému bludiska a zamierite priamo do centra Londýna. Hrá sa na čas, čím lepší získate, tým väčšiu šancu máte zapísať sa do dejín v Gourmaze. No pokojne na čas môžete zabudnúť, zvoliť si pohodové tempo a užívať si jedlo aj mesto. Hra je veľmi interaktívna, keďže jednotlivé úlohy a hádanky vám posielajú vaši fiktívni spoluhráči priamo na WhatsApp.

Vyberte si Gourmaze bludisko presne podľa svojej chuti

Určite oceníte, že si budete môcť vybrať bludisko, respektíve tému presne podľa vás. Tá závisí nielen od toho, čo chcete ochutnať, ale tiež od náročnosti, akú si chcete zvoliť. Na výber sú:

  • Obchod s Tacom – z vašej skupiny sa stanú členovia tajnej agentúry, ktorí sa snažia infiltrovať do slávneho kartelu Taco. Chcete totiž zistiť výrobné tajomstvo ich jedla, ktoré spôsobuje závislosť na tacos po celom svete a krach všetkých ostatných reštaurácií.
  • Cestovatelia v časopriestore – váš tím vesmírnych vedcov bol vyslaný do rôznych období v minulosti, aby ste prišli na istú počítačovú chybu. Vychutnáte si pizzu s Rimanmi, kokteily so slávnymi celebritami a tiež ochutnáte retro dezerty.
  • Sladký únik – budete detektívi, ktorí pátrajú po omrvinkách, ktoré po sebe zanechal Chutný generál. Treba sa poponáhľať, nech svoju misiu splníte. No nezabudnite pri tom ochutnať tie najlepšie dezerty naprieč celým Londýnom.
  • Talizman – vydávate sa hľadať 3 talizmany, ktoré vás dovedú k liečivým schopnostiam. V každom talizmane je ukryté chutné ázijské jedlo, ktoré vylieči myseľ, telo aj dušu.
Zdroj: Canva

Dúfame, že aj na Slovensku príde niekto s podobným nápadom a spojí únikovú hru a chutné jedlo. Dovtedy máte viacero možností – nasadnúť na lietadlo a ísť si zahrať Gourmaze do Londýna alebo vyskúšať inú zábavu spojenú s jedlom. Za nás jednoznačne odporúčame bratislavské Makery, ktoré sme si pred nedávnom vyskúšali a boli sme nadšení.

Gourmaze aj Makery sú ideálnym tipom na udalosť ako oslava narodenín či rozlúčka so slobodou. No ak hľadáte viac tipov na to, ako sa s partiou zabaviť, prečítajte si TENTO ČLÁNOK.

zdieľať tento článok na:
FacebooktwitterlinkedinFacebooktwitterlinkedin
referencie