Chcete sa zdokonaliť vo varení a pečení? Stavte na Prémiovú školou varenia Gourment Academy

644

Je to nielen o varení, pečení a zlepšovaní svojich kulinárskych schopností. Prioritne je to o nezabudnuteľných zážitkoch, ktoré vám zostanú na celý život. Presne to si odnesiete z novej školy varenia Gourment Academy, ktorú prináša spoločnosť Potten & Pannen – Staněk.

Mnohí si myslia, že školu varenia nepotrebujú, no až keď ju zažijú na vlastnej koži, zistia, ako veľa im do života priniesla. Predsa len, učiť sa od tých najlepších, nechať si poradiť a dozvedieť sa niečo nové je pre každého len prínosom. A presne o to ide aj v Prémiovej škole varenia Gourment Academy, ktorá začala svoje kurzy poskytovať aj na Slovensku.

Varte s tými najlepšími

So spoločnosťou Potten & Pannen – Staněk sme sa mohli stretnúť na (ne)konferencii gastroLove, kde hovorili o potrebe servírovania a vizuálne pekného stolovania. Okrem toho už viac ako 30 rokov prinášajú kuchynské potreby svetových značiek. V Prahe ich škola varenia síce funguje už dlhšie, no v roku 2023 Gourment Academy konečne zavítala aj na Slovensko.

Zdroj: Instagram

„Sme viac, ako škola varenia. Sme komunita milovníkov jedla a kvalitného varenia, ktorá spoločne zdieľa vášeň a radosť z gastronómie. A vy môžete byť jej súčasťou. Spolupracujeme s najlepšími šéfkuchármi aj obľúbenými food blogermi zo súčasnej gastronomickej scény,“ píšu na svojej webovej stránke.

Pre každého, kto sa rozhodne prihlásiť na ich kurzy varenia, čaká individuálny prístup či skupinová energia. Nezáleží na tom, či ste začiatočník alebo vášnivý kuchár, Gourment Academy je skutočne pre každého. Medzi ich lektormi sa objavujú mená ako Andrea Ena, Martin „Pyco“ Rausch, Michal Konrád, Nikoleta Kováčová alias Surová dcérka a veľa ďalších. Každý z nich ponúka iný typ kurzov varenia či pečenia, pričom všetky rozhodne stoja za to.

Z ponuky kurzov si vyberie každý

Či už sa chcete naučiť piecť vegánske veterníky, pripraviť si kvalitný streetfood v pohodlí domova alebo vás to ťahá k ázijskej kuchyni, ponuka kurzov je pestrá. Vybrať si zatiaľ môžete z týchto, no postupne budú ďalšie kurzy určite pribúdať.

 • Ázijský tapas
 • StreetFood v pohodlí domova
 • Slovenské jedlá vo vegánskom prevedení
 • Tajomstvo vegánskeho pečenia
 • Cake Art by Besky
 • Zapekané dobroty po taliansky
 • Kváskovanie na slano aj na sladko
 • Quiche a bylinkové variácie
 • Rusínske pirohy podľa Oli Džupinkovej
 • Treba si vybrať – jesenné inšpirácie s Pycom
 • Zimné varenie pre zdravie
Zdroj: Instagram

Okrem klasických kurzov varenia si môžete do Gourment Academy prísť spraviť perfektný teambuilding, na ktorom si nielen vychutnáte dobré jedlo, ale najskôr si ho pod vedením lektora aj pripravíte. Alebo čo tak event na kľúč? Žiaden problém, aj na túto možnosť sa môžete spoľahnúť.

Aj keď Gourment Academy na Slovensku začala fungovať len pred pár týždňami, už teraz je jasné, že sa bude tešiť veľkej obľube. Veď povedzme si úprimne, čo je lepšie ako stráviť čas v obklopení dobrého jedla?

zdieľať tento článok na:
FacebooktwitterlinkedinFacebooktwitterlinkedin
reklama