Chceli by ste mať vlastnú úspešnú prevádzku? Konferencia 26. mája v Bratislave vám s tým pomôže

2869
Handmade Konferencia Satori Stage
zdieľať tento článok na:
FacebooktwitterlinkedinFacebooktwitterlinkedin

Handmade konferencia 26. mája v Satori Stage v Bratislave môže na prvý dojem pôsobiť ako striktne určená pre handmade tvorcov. Primárne aj je jej cieľom stretnutie a networking práve tejto komunity. Avšak zloženie spíkrov, resp. spíkeriek a témy, ktoré tu sú nastolené nasvedčujú tomu, že táto konferencia môže byť veľmi zaujímavou a prospešnou pre kohokoľvek, kto chce podnikať aj v iných oblastiach, napríklad v gastronómii.

Či už premýšľate o vlastnom biznise, práve ste začali alebo svoju firmu už nejaký ten piatok vediete, som si istá, že na tejto akcii sa dozviete mnoho užitočných vecí, ktoré vám pomôžu vo viacerých oblastiach vášho podnikateľského života a stretnete mnoho zaujímavých osobností, s ktorými stojí za to sa vidieť a nechať inšpirovať.

Veronika Bošková alias Nikkita – konferenciu organizuje a porozpráva o handmade tvorbe

Veronika Bošková - Handmade konferencia - Menučka Magazín
Veronika Bošková, ktorá zaradila medzi množstvo svojich aktivít tento rok aj organizovanie Handmade konferencie. Podieľala sa na vzniku niekoľkých úspešných značiek: Little Monster (prvá značka detského dizajnového oblečenia na Slovensku), Bublifook, Svadobné manžety, Nikkita.

Celú konferenciu organizuje šikovná mladá žena – Veronika Bošková, v handmade komunite známa ako Nikkita. Veronika pracuje dlhodobo ako marketérka a dizajnérka v rôznych medzinárodných firmách a popri práci a rodine založila a viedla niekoľko úspešných značiek, kde predávala napríklad značkové detské oblečenie, kabelky, tašky alebo vyrábala jedinečné zrkadielka, vizitkáre, manžetové gombíky. Koncom minulého roka jej vyšla unikátna knižka Úspešné handmade podnikanie (plus plánovač), v ktorej radí, ako povýšiť svoje hobby na výnosný a úspešný biznis. Keďže často školí, realizuje workshopy a prezentuje sa na iných konferenciách, rozhodla sa, že v tej svojej srdcovej handmade oblasti jednu takú konferenciu aj sama zorganizuje. Okrem organizačnej práce sa Veronika na konferencii predvedie aj v roli moderátorky a zároveň povedie prednášku na tému “Dá sa na Slovensku uživiť handmade tvorbou a workshop na tému “Aká je vaša cieľová skupina”.

Soňa Adamík Borušovičová – naučí, ako písať predajné texty, popisy, posty :)

Soňa Borušovičová - Handmade konferencia - Menučka magazín
Soňa Adamčík Borušovičová vyštudovala filmovú a televíznu dramaturgiu a scenáristiku na VŠMU, písala scenáre pre detské relácie, aj Ordináciu v ružovej záhrade, spolu so sestrou Evou Borušovičovou napísala scenár pre celovečerný film Vadí nevadí. Redigovala knihy, Maxim E. Matkin, Barbora Kardošová a Marko Thelen sú „jej dvorní“ autori.

Ak chcete, aby sa váš produkt alebo služby dobre predávali, musíte vedieť správne popísať to, čo ponúkate a už v rámci rôznych marketingových a PR možností, potenciálnych zákazníkov a hostí zaujať aj dobrým písaným slovom. A práve o tom budú prednáška aj workshop expertky na písanie, editovanie, ale aj vydávanie kníh. Soňa Adamík Borušovičová je známa scénaristka, spisovateľka a editorka, ktorá sa aktuálne tiež venuje vzdelávaniu a mentoringu autorom v rámci svojho Literárneho domu. Pomáha pri vzniku kníh a tiež pripravuje workshopy a prezentácie. Je veľmi vyhľadávanou práve v oblasti redigovania rôznych textov a kníh. Poradí vám, ako písať, aby sa vám to, čo ponúkate, dobre predávalo.

Tamara Gončárová Tami instabreakfast
TAMI je neskutočne energická, šikovná a vtipná žena. :) Popri synčekovi a množstvu aktivít rozbehla úspešný projekt Instabreakfast v ktorom radí podnikateľom, ako na instagram. Aj o tom bude jej prednáška na Handmade konferencii.

TAMI – Tamara Gončárová vás zasvätí do sveta Instagramu

Ste zákazník reštaurácií? Pozrite si aké je dnes denné menu vo Vašom okolí. 

Ste majiteľ alebo manažér reštaurácie? Pridajte sa na portál Menučka 
a uverejňujte tu Vašu aktuálnu ponuku jedál a denného menu. 
Priama registrácia tu.

V súčasnej dobe je veľmi dôležité pre prezentáciu akejkoľvek značky, produktu či prevádzky fungovanie na sociálnych sieťach. Facebook poznáme všetci, ale Instagram je, najmä u starších ročníkov, ešte stále skôr menej rozšírený. Mnohí sa s ním len učíme narábať (vrátane mňa :), ale mladí ľudia tento spôsob komunikácie uprednostňujú. Instagram zďaleka nie je len o postovaní fotiek, možností na efektívnu marketingovú prezentáciu pred potenciálnymi klientmi je tam omnoho viac. A práve o tom príde na konferenciu porozprávať Tamara Gončárová alias TAMI, ktorá vedie projekt Instabreakfast, resp. instaraňajky, v ktorom sa venuje práve vzdelávaniu a konzultáciám v tejto oblasti. Prednáška a workshop na tému – Instagram ako efektívna marketingová platforma si určite nenechajte újsť, ak sa chcete o tejto možnosti online prezentácie dozvedieť viac. Tamara je vyštudovanou prekladateľkou a okrem prekladov vedie vydavateľstvo INSPIRA publishing, sama minulý rok napísala knižku Mamou po 30ke a angažuje sa aj v komunitných projektoch Akčné ženy a Čo dokáže mama.

Bohunka Ďurišová vás naučí delegovať, aby ste sa mohli sústrediť na to podstatné

Bohumila Ďurišová
Bohumila Ďurišová je profesionálna virtuálna asistentka s 6-ročnou praxou. Pomáha odbremeniť malých a stredných podnikateľov od rutinných prác, aby sa mohli sústrediť na to podstatné. Do jej portfólia služieb patrí napr. správa kont na sociálnych sieťach, adminovanie webových stránok, príprava rôznych textov pre web i sociálne médiá, pomôže aj s vymýšľaním obsahu.

Energických a pozitívne naladených žien, ktorých energia vás doslova strhne, bude na Handmade konferencii hneď niekoľko. Vlastne všetky sú také :). Ďalšou je Bohunka – Bohumila “Binna” Ďurišová. Opäť mamina, ktorá rozbehla vlastný biznis vo sfére delegovania a mikropráce. Sama začínala ako virtuálna asistentka a teraz sa tejto téme venuje aj ako konzultantka. Často na túto tému aj prednáša. Pomáha jednak ľuďom, ktorí si chcú privyrobiť (ako napríklad aj mamičky na materskej), ale aj samotným malým podnikateľom, ktorí potrebujú na určité rutinné práce výpomoc a nemusia na to zamestnávať ľudí. Práve o tom bude aj Bohunkina prednáška s názvom Ako mať viac času na tvorenie (pokojne si namiesto slova “tvorenie” môžte dať iné slovo, napríklad – kuchyňa, receptúry, stratégie, biznis, vzťahy…:). Bohunka spolupracuje aj s portálom Jaspravim.sk, ktorý je lídrom na online trhu mikropráce na Slovensku a je aj jedným z partnerov Handmade konferencie. Tiež tento rok rozbehla vlastnú značku v oblasti poradenstva na tému virtuálnych asistentiek – Nomad Assistant Guru.

Fotografka Gabriela Teplická poradí, ako fotiť

Gabriela Teplická fotografka
Gabika je úžasná fotografka, ktorá neuveriteľne dokáže zachytiť atmosféru a emócie ľudí. “Fotografiou žijem každý deň. Baví ma a aj živí. Najradšej fotím dokument a eventy. Produkty fotím rada v prirodzenom svetle, takzvané náladovky. Chcem,aby z nich bolo cítiť emóciu,ktorú si zákazník kupuje spolu s produktom.”

V dnešnej dobe vizuálnych prezentácií na internete a sociálnych sieťach sú pekné a kvalitné fotografie mimoriadne dôležité. Ako chcete prilákať zákazníkov, keď nemáte odfotografované vaše priestory, jedlo, ponuku? Už aj cez mobil sa dajú robiť krásne fotografie, ktoré pre potreby prezentácie na sociálnych sieťach často úplne stačia, ale niet nad kvalitné fotografie od profesionálov. Výnimočná a talentovaná fotografka Gabika Teplická vám vo svojej prednáške porozpráva “Ako získať úžasné fotky svojich výrobkov” (opäť výrobky môžme nahradiť slovom jedlo, reštaurácia, :) Gabika sa dostáva do povedomia v poslednom čase najmä tým, že jej umelecké fotenie žne jeden úspech za druhým. Zvíťazila vo fotografickej súťaži, absolvovala niekoľko výstav a jej fotografie sa na renomovaných slovenských fotoportáloch čoraz častejšie stávajú “fotografiou dňa”. Popri umeleckých ambíciách vo fotobrandži sa venuje aj komerčnému foteniu. Ozaj, nedávno nám dala rozhovor na našu gastro tému – prečítajte si :)

Lýdia Novotná
Účtovníčka s dušou pesničkárky. Priatelia, klienti i fanúšikovia dobre poznajú jej vášeň pre handmade. Odjakživa inklinuje k umeniu, no keďže je v znamení Váh, svoje „lietanie“ v pesničkách uzemňuje ekonomickými záujmami. Už 10 rokov sa venuje účtovníctvu.

Lýdia Novotná poradí v ekonomických témach

Najmä pre začínajúcich podnikateľov sú strašiakom účtovné a daňové záležitosti. Základné informácie o rôznych typoch podnikania, to, aký je rozdiel medzi podnikaním na živnosť, sročku alebo ako slobodný umelec a stručné info o ekonomickej stránke podnikania prinesie vo svojej prednáške Lýdia Novotná. Určite bude priestor aj následne na individuálne otázky v tejto oblasti. Lydka je odborníčka na účtovníctvo a okrem toho je aj moja priateľka. Aktuálne popri práci pre svoju účtovnú firmu Economo pôsobí aj ako pesničkárka. (Kedysi sme spolu hrávali v kapele – dievčenskom triu – Šiesty (ne)zmysel, pamätá si ju niekto?) Tu je napríklad taká jedna účtovnícka pesnička. :)

Okrem prednášok sú na programe aj praktické workshopy

Zuzana Palková - koučka
Zuzana Palková je koučka a talentová mentorka, ktorá pomáha ľuďom všímať si a rozvíjať ich potenciál, aby pracovali zmysluplne a žili naplnene. Koučovaním ich podporuje vo zvládaní prekážok a dosahovaní stanovených cieľov. Realizuje sebapoznávacie kurzy a mastermind skupiny pre aktívne ženy. Má medzinárodne akreditované vzdelanie a je členkou Slovenskej asociácie koučov.

Každý účastník konferencie (mimochodom, vstupenka stojí len 39 Eur) sa môže zúčastniť aj jedného z poobedných workshopov, ktorý si môže sám vybrať. Okrem spíkeriek budú viesť svoje workshopy aj ďalšie výnimočné ženy.

  • Zuzka Palková – certifikovaná koučka a expertka na tému objavovania talentov povedie workshop “Podnikanie s radosťou vďaka nástenke snov”
  • Éterická a tvorivá Barbara Buľubašová si pripravila workshop na tému “Žena a tvorenie pracovného priestoru tvorivosti a hojnosti”
  • a na poslednú chvíľu bol pridaný aj zaujímavý workshop Stanislavy Liptákovej, odborníčky na autorské právo “Právna istota v handmade podnikaní”.

A ešte nás čaká ako spestrenie krátke precvičenie tvárových svalov priamo od lektorky a zakladateľky Tvárovej jogy na Slovensku, Zuzky Ondrisovej.

Mimochodom, ďalším partnerom Handmade konferencie je aj občianske združenie Eženy a práve vďaka tejto komunite “ežien” sa aj ja osobne s väčšinou z uvedených skvelých dám poznám, za čo som Eženám veľmi vďačná.

Tombola a networking

Program a workshopy sú skutočne výborne vyskladané, ale ďalšie aspekty, pre ktoré sa tiež oplatí prísť, sú napríklad zaujímavá tombola (predplatné Forbes, knižky od Noxi, kartičky od Tvárová Joga, koučing od Zuzky Palkovej, 50 € voucher do reštaurácie od portálu Menucka.sk, a kopec ďalších cien…), ale aj samotný networking. Ja milujem na akciách ako je táto práve to, že sa môžem stretnúť s rôznymi zaujímavými a inšpiratívnymi ľuďmi, sledovať ich, nechať sa motivovať, inšpirovať, nakopnúť.

Na tejto konferencii na to bude dosť priestoru, zoznámiť sa, prehodiť pár slov, vymeniť si kontakty a nadviazať na tieto stretnutia môžete potom neskôr. Viem, že aj medzi samotnými účastníkmi bude množstvo zaujímavých ľudí a sama sa už na túto akciu veľmi teším. Aj keď sa v tom čase nachádzame so stánkom Menučka.sk na Bratislavskom hrade, kde sme v rámci gurmánskeho festivalu Slovak Food Festival, plánujem si z hradu na konferenciu odbehnúť a nasať tú skvelú atmosféru, ktorá tu bude. A po konferencii vás pozývam na hrad poochutnávať dobroty, ktoré si pripravili reštaurácie a iní vystavovatelia, a zažiť aj zaujímavý program (od štvrtka do nedele). O tom ešte budem informovať v ďalšom článku a aj na našom facebooku. :)

Vidíme sa na prvej Handmade konferencii v Satori Stage na Mickiewiczovej v Bratislave túto sobotu 26. mája 2018 od 09:00 hod. Teším sa. :)

Viac info: handmadepodnikanie.sk/konferencia

Satori Stage mapaSatori Stage

Zdroj foto: Veronika Bošková

zdieľať tento článok na:
FacebooktwitterlinkedinFacebooktwitterlinkedin

sledujte nás na:

FacebooklinkedininstagramFacebooklinkedininstagram