Čerstvé sushi aj fanstastické gyozy: Malý podnik v Považskej Bystrici nás prekvapil svetovým výberom

680
Pizza 411 & Sushi

Japonsko, Taliansko aj Amerika v jednom? Tak presne to nájdete na pestrom jedálnom lístku reštaurácie Pizza 411 & Sushi v Považskej Bystrici.

Ako už isto viete, objavovanie nových podnikov na Slovensku (ale aj po svete) je naša najobľúbenejšia činnosť. Tento raz sme sa ocitli v Považskej Bystrici a dostali sme odporúčanie na reštauráciu Pizza 411 & Sushi. Vybrali sme sa do nej v sobotu na neskorší obed. Keďže sme boli väčšia a dosť hladná skupina, rozhodli sme sa objednať si popredu. S tým nebol žiadny problém, jednoducho sme nadiktovali všetky jedlá a povedali sme, kedy prídeme.

Reštaurácia bola v čase nášho príchodu pomerne prázdna, no počas večerných hodín je lepšie rezervovať si stôl a sushi dopredu. Milá a usmiata čašníčka sa nám ihneď začala venovať a o pár minút sme mali na stole fakt dobrý čapovaný nealko radler v príchuti čierna ríbezľa a limetka.

Posedieť si môžete vo vnútri aj na terase

Pizza 411 & Sushi sa nenachádza priamo v Považskej Bystrice ale v mestskej časti Dolný Moštenec. Prostredie bolo teda veľmi tiché a príjemné. Parkovať sa dá priamo pred reštauráciou na ceste aj pár metrov od reštaurácie na maličkom parkovisku. Môžete si vybrať, či si posedíte na terase, alebo radšej pôjdete dovnútra. Aj keď exteriér mal priestranné stoly a slnečníky, rozhodli sme sa skryť sa pred slnkom a sadli si do interiéru.

Zdroj: Pizza 411 & Sushi

Vo vnútri je podnik pomerne malý, no veľmi príjemný. Po boku sa nachádzajú drevené stoly so sedením v tvare U, za ktoré si sadne aj väčšia skupina. Pekný murovaný bar dominuje celému priestoru.

Keďže sme si jedlo objednali už dopredu, o chvíľu sme ho mali na stole. Vybrali sme si pizzu, kuraciu a zeleninovú gyozu, dračiu polievku aj veľký sushi set. Okrem toho sú na jedálnom lístku aj rôzne hamburgery s hranolkami či chutne vyzerajúce wrapy.

Najviac nám učarovali kuracie gyozy

Ceny boli veľmi príjemné, hamburger s hranolkami si môžete dať za 5,90 € – 7, 90 €, pizza stojí okolo 7 €, gyozy zas podľa toho, či si vyberiete zeleninové (6,9 €), kuracie (8,2 €) alebo hovädzie (9,9 €). No a cena za sushi je veľmi individuálna, náš set s názvom 411 obsahoval 20 ks a bol za 24 €.

No a poďme k samotnej chuti jedál. Polievka Dračí dych bola skutočne dosť pikantná, obsahovala krevety a pór. Chuťovo bola vyvážená, trošku nám pripomínala klasickú ostro-kyslú polievku. Porcia bola prekvapivo veľká, ak by ste sem išli len na menšie jedlo, pokojne by vám vystačila aj samotná polievka.

Zdroj: Autor

Vrcholom pre nás boli gyozy, teda vyprážané taštičky s plnkou a teryiaki omáčkou. Boli perfektne dochutené a chrumkavé, jednoducho také, ako ich máme najradšej. Nechýbala ani hojná porcia edamame fazuliek. Sushi set vyzeral super, farebne a pestro. Aj chuťovo bol veľmi dobrý, páčilo sa nám najmä to, že sme si mohli vybrať z viacero druhov sushi. Keďže sme do podniku išli veľmi hradní a nevedeli sme, čo máme čakať, objednali sme si aj jednu pizzu. No tú sme už moc nevládali jesť, preto sme si ju nechali zabaliť.

Oslavy aj catering

V reštaurácii Pizza 411 & Sushi si môžete zarezervovať aj priestor na rodinnú oslavu či menšiu spoločenskú udalosť. Okrem toho robia catering na rôzne podujatia v podobe veľkých sushi setov. Nechajte si z nich vyskladať napríklad srdce, tortu, 50ku či iné číslo a potešte oslávenca, ktorý je milovníkom sushi. Tento nápad sa nám veľmi páči a pokiaľ ste z okolia Považskej Bystrice, určite ho využite :)

No a pokiaľ tento podnik poznáte, prípadne nie ste až tak veľkým fanúšikom sushi, odporúčame vám náš článok o najlepších reštauráciách v Považskej Bystrici, medzi ktorými si určite vyberiete svojho favorita aj vy.

Zdroj: Facebook
zdieľať tento článok na:
FacebooktwitterlinkedinFacebooktwitterlinkedin
referencie