Odporúčame vám náš darčekový obchod:

Avokádo sa za posledné dva roky stalo doslova hitom raňajok. Kto avokádo neraňajkuje, akoby ani nebol. Okrem toho, že je veľmi chutné, je toto výnimočné ovocie zdravé pre náš organizmus a pomáha nám udržať si štíhlu líniu. Čo je na ňom tak výnimočné?

O jeho pozitívnych účinkoch vedeli už staré kmene Aztékov a pripisovali mu čarovné schopnosti. Ukrýva v sebe však aj ďalšie výhody, pre ktoré by sme po ňom mali siahnuť.

Toto ovocie neobsahuje takmer žiadnu fruktózu, ale má v sebe množstvo zdravých tukov. Vďaka tomu nám dáva oveľa dlhšie pocit sýtosti ako iné druhy ovocia. Obsahuje vitamín C, draslík, horčík, železo, meď a veľa vlákniny, ktorá je pre naše telo dôležitá.

Hodí sa ku všetkému, svoju chuť prispôsobí

„Avokádo sa vďaka svojej výbornej chuti a konzistencii hodí takmer ku každému jedlu. Asi najznámejším je guacamole, pripraviť si z neho však môžete nátierky na stovky spôsobov, šalát, smoothies, ale jesť sa dá upravené aj na sladko. Ja ho mám však najradšej v kombinácii s vajíčkom, a preto by podľa mňa nemalo chýbať v žiadnom raňajkovom menu. Skvele pasuje napríklad k obľúbenému vajíčku Benedikt,“ hovorí Tomáš Opletal, šéfkuchár hotela Sheraton.

avokádo: Tomáš Opletal z reštaurácie Hotela Sheraton, foto: archív T. O.
Tomáš Opletal z reštaurácie Hotela Sheraton, foto: archív T. O.

Dobre vieme, že raňajky sú dôležité pre fungovanie počas celého dňa. Nájdite si preto čas a doprajte si avokádo. Je veľmi jednoduché na prípravu aj doma. Stačí ho roztlačiť pomocou vidličky, ochutiť soľou a korením a natrieť na chlebíky.

„Treba si dávať pozor, aby vám avokádo po rozkrojení nestmavlo. Tomu sa vyhnete, ak necháte v jednej polovičke kôstku alebo ju pokvapkáte citrónom. Vďaka tomu vám vydrží dlhšie,“ odporúča šéfkuchár a dodáva, že určite by ste ho nemali variť, ak chcete zachovať jeho výživovú hodnotu.

avokádo: Alebo máte chuť na vajíčko so špargľou? foto: Hotel Sheraton Bratislava
Alebo máte chuť na vajíčko so špargľou? foto: Hotel Sheraton Bratislava

Málo času? Riešením sú vynikajúce raňajky v hoteli

Ak si na raňajky doma neviete nájsť dostatok času a stále hľadáte tú ideálnu kombináciu, skúste raňajky pri Dunaji. V hoteli Sheraton vám pripravia avokádo s vajíčkom Benedikt, anglickým mafinom a holandskou omáčkou. Keďže na mafine sú vajíčka až dve, tieto raňajky vás dokonale zasýtia a môžete si ich dať aj ako skorší obed. Pochutnať si môžete aj na sladkých wafliach, lievancoch s ovocím či croissantoch. Nechýba dobrá káva a váš úspešný deň sa môže začať.

avokádo: Alternatívnou sú napríklad sladké wafle s lesným ovocím, foto: Hotel Sheraton Bratislava
Alternatívnou sú napríklad sladké wafle s lesným ovocím, foto: Hotel Sheraton Bratislava

Zdroj: tlačová správa hotela Sheraton

Odporúčame vám náš darčekový obchod:
Vložiť komentár