All you can eat reštaurácie v Bratislave: Kam zájsť na bufetový obed či večeru?

21496

Zaplať a môžeš zjesť, koľko vládzeš. To je v skratke hlavná myšlienka All you can eat reštaurácií, ktoré stále patria medzi veľmi obľúbené. Veď občas má každý z nás chuť najesť sa poriadne do sýta a ešte k tomu vyskúšať rôzne jedlá, dezerty či sushi.

Mnohí koncept reštaurácií All you can eat odsudzujú, pretože je fakt, že v týchto podnikoch nemôžete čakať žiadnu zážitkovú gastronómiu. Na druhej strane sa tu však dobre a dosýta najete a ceny bývajú väčšinou veľmi priaznivé.

Koncept All you can eat vznikol vo Švédsku, aj preto sa mu hovorí švédske stoly. Už v 16. storočí vítali Švédi svojich hostí stolom, na ktorom boli rôzne druhy predjedla, od údených rýb cez  pečivo s maslom až po šunky a syry. O dve storočia neskôr to už neboli iba predjedlá, ale začalo sa touto formou podávať aj hlavné jedlo.

Zdroj: Canva

Svet sa o tomto zaujímavom koncepte stolovania dozvedel v roku 1912 počas Olympijských hier v Štokholme. Následne sa reštaurácia All you can eat objavila v kasíne v Las Vegas. Cieľom nebolo zarobiť na jedle, ale udržať hráčov vo vnútri kasína. A to sa im vďaka 24-hodinovým bufetovým stolom aj podarilo. No a postupne sa tento typ reštaurácií rozšíril do celého sveta.

Poďme sa teda pozrieť na All you can eat reštaurácie v Bratislave, do ktorých sa môžete ísť najesť aj vy.

Shanghai

Shanghai patrí medzi najstaršie All you can eat reštaurácie v Bratislave. Otvorená je od roku 1992 a ľudia sa sem stále radi vracajú. Ide o čínsku reštauráciu a dokonca prvú čínsku reštauráciu na Slovensku, pričom bufetové stoly tu fungujú od roku 2009.

Nájdete ju na Prievozskej ulici a otvorená je denne od 11:00 do 22:00. Návštevníci si nevedia vynachváliť najmä ostrokyslú polievku, ktorú označujú za najlepšiu v Bratislave.

Reštaurácia má v ponuke aj WOK, teda si môžete vybrať čerstvé ingrediencie, z ktorých vám rovno pred vami pripravia výdatnú porciu. Okrem toho vám radi pripravia aj posedenie v rámci rodinnej oslavy či teambuildingu.

Zdroj: Canva

WOK & SUSHI

Priamo v nákupnom centre Avion na hornom poschodí narazíte na reštauráciu WOK & SUSHI, ktorá je podľa užívateľských recenzií najlepšou All you can eat reštauráciou v Bratislave. Vychutnať si rôzne čínske pochutiny si tu môžete v čase od 100:00 do 21:00, pričom okolo obeda je reštaurácia naozaj veľmi plná, rovnako tak cez víkendy.

Okrem švédskych stolov, sushi a woku tu máte na výber aj gril bar, čo si mnohí zákazníci veľmi pochvaľujú. Ak sa teda vyberiete na nákupy  budete chcieť doplniť energiu, vo WOK & SUSHI si určite prídete na svoje.

Sajado

Sieť reštaurácií Sajado má v Bratislave 4 prevádzky, pričom All you can eat nájdete v Eurovei. Studené a teplé bufetové stoly ponúkajú ako denné menu, pričom si tu môžete dať aj klasické jedlá z menu. Taktiež sa pýšia širokou ponukou tých najrozmanitejších čajov.

Posedieť si môžete v pekných priestoroch, ktoré v roku 2020 prešli úplnou rekonštrukciou. Na jar sa otvára aj terasa, ktorá je pre hostí dostupná až do jesene. Výhľad z terasy je veľmi pekný, priamo na Dunaj.

Zákazníci hodnotia Sajado veľmi pozitívne, no občas môžete nájsť sťažnosť na pomalší personál. Najesť sa tu môžete denne od 11:00 do 22:00.

Wok & Sushi Panda

S plne naloženými stolmi, rýchlou obsluhou a rozmanitým výberom jedál sa môžete stretnúť v podniku Wok & Sushi Panda, ktorý sa nachádza na Račianskej ulici. Nájdete tu typické čínska jedlá ako rôzne rezance, kung pao, ostrokyslú polievku a podobne.

Otváracia doba je opäť od 11:00 do 22:00, pričom počas celého dňa tu je priemerná frekvencia návštevníkov, takže sa nemusíte báť preplneného miesta, kde by sa vám neušiel stôl. Aj v tejto reštaurácii nájdete okrem švédskych stolov pult s čerstvým sushi alebo si môžete vyskladať vlastný WOK.

Zdroj: Facebook

Dynasty

Aj ázijskú reštauráciu Dynasty majú zákazníci v obľube a radi sa do nej vracajú, preto jej patrí miesto v našom zozname. Dokonca ju mnohí zákazníci hodnotia ako najlepšiu All you can eat reštauráciu v Bratislave, no stretnete sa aj s protichodnými recenziami.

Poloha je veľmi dobrá, nachádza sa v Panorama Towers a otvorená je denne od 11:00 do 22:00. V čase obeda býva najrušnejšia, no vďaka rýchlemu personálu a veľkým priestorom nebudete mať problém nájsť si voľné miesto kedykoľvek. Okrem rozmanitých bufetových stolov si tu môžete dať rôzne druhy sushi, čerstvý WOK či jedlo z menu, ktoré je pomerne bohaté.

Ešte nezabúdajte na jednu vec. Aj keď ceny v bratislavských All you can eat reštauráciách sú pomerne nízke (napríklad oproti Viedni), tak nápoje si kupujete všade zvlášť a často bývajú zbytočne predražené. Taktiež majte na pamäti, že najlacnejšie sa najete v čase obeda, no počas víkendov a večerných časov sú ceny o pár eur vyššie.

zdieľať tento článok na:
FacebooktwitterlinkedinFacebooktwitterlinkedin
reklama