About Coffee&Food: To je miesto, ktoré nás pri návšteve Modry vždy zláka

698
foto: FB About Food&Coffee

O tom, že Modra je absolútne skvelé mesto už viete. Aj to, že sa ju oplatí navštíviť pre jej krásnu históriu a moderné podniky s dušou. O vinobraní ani nehovoriac. To prebieha práve teraz, počas stále príjemne teplých jesenných dní. Ak sem v dohľadnej dobe zavítate, dajte si na zoznam miest, ktoré treba navštíviť aj podnik About Coffee&Food.

Nie je to tak dávno, čo sme pre vás pripravili prehľadový článok o tých najlepších reštauráciách a kaviarňach v prekrásnej Modre. About Coffee&Food sa – absolútne právom – na túto listinu dostalo tiež a my vám teraz po niekoľkých osobných skúsenostiach povieme prečo.

Bola to láska na prvý pohľad

Nájdete ho priamo v historickom centre a je takmer nemožné ho prehliadnuť. Modra je pomerne malá, hocikam sa teda vyberiete, existuje veľká šanca, že okolo About Coffee&Food a ich terasy vysunutej cez chodník budete prechádzať. Zastavte sa. Fakt. Nebudete ľutovať.

Ja som Modru navštívila v priebehu roka trikrát, súkromne aj pracovne, s partnerom, kamarátkami aj sama. Ako už správne tušíte, po prvej skúsenosti som sa do tohto výnimočného konceptu, z ktorého srší láska, vrátila ešte dvakrát. Rozhodne si teda zaslúži miesto v našej rubrike Recenzie, kde sa vám snažíme pravidelne prinášať naše dojmy z kvalitných slovenských gastro konceptov.

Prvýkrát sme na návšteve ochutnali iba kávu. Oči by nám jedli (najmä tie výborne vyzerajúce koláčiky), boli sme však po jedle a hľadali sme prioritne kávu. Dostali sme overenú slovenskú kvalitu zo Žiliny, 9 Grams Coffee a odchádzali sme s presvedčením, že sa ešte vrátime.

A tak sme prišli a ochutnali sme u nich aj raňajky, aj obedové denné menu. Konkrétne ovocnú acai bowl, chlebík s avokádom a lososom a tradičné mäsové párky, ktoré chutili ako nebíčko na tanieri. Pri neskoršej návšteve (nie v ten deň, ale o pár mesiacov neskôr) sme dali šancu obedovému menu. Ku skleným rezancom zo sladkých zemiakov sme si dali počas horúceho dňa lahodný domáci ľadový čaj a ostrokyslú polievku. Poviem vám tak, ako je – mňam!

foto: autorka

Zostala som očarená interiérom

Podpísal sa na ňom vkus a cit pre dizajn, ktorí majú obaja manželia stojaci za konceptom. Príjemne drevené prvky sa vo vnútri striedajú s pastelovými farbami. Mierne urbanistický štýl podčiarkujú doplnky ako napríklad vlnený plechový radiátor či retro kreslá, ktorým by ste márne hádali vek. Podľa najnovších trendov vyzerajú presne tak, že môžu mať pokojne 50 rokov, no mohli ste ich kúpiť aj včera.

Vo vnútri mysleli na všetky detaily. Množstvo (aj) exotických kvetov, zladené farby, krásne pastelové šálky, drevené podnosy, trstinový cukor v poháriku na každom stole. Toaleta, ktorá sa pravidelne dostáva na zoznam hodnotených kvalít v našich recenziách, je v About Coffee&Food čistá a pôsobí doslova dojmom, akoby ste si odskočili doma.

Jediné, čo k celému konceptu 100% neladí je vonkajšia terasa s jednoduchými plastovými stoličkami. Celá v ponurej tmavej farbe pôsobí podobne ako XY iných terás, na ktorých sme boli a ak by bolo vo vnútri beznádejne plno, celkom by sme pri návšteve prišli o krásny dizajnový bonus týchto priestorov.

foto: FB About Coffee&Food

Čo-to sa už o nich popísalo

Vďaka výnimočnosti tohto miesta sa majiteľom kaviarne podarilo dostať do mnohých slovenských blogov a odporúčaní. About Coffee&Food vám dokonca vyhodí aj nadnárodná (európska) aplikácia European Coffee Trip. Jej cieľom je  je poskytnúť informácie, recenzie a inšpiráciu pre kávových nadšencov, turistov v cudzích mestách a vďaka vysokej úrovni výstupov aj baristom a profesionálom.

Ešte v roku 2021 o nich písal aj portál Kávičkári, ktorý predstavil trio majiteľov stojacich za celým konceptom. Manželov Kristínu a Jána Fričovcov – baristku a remeselného stolára, ku ktorým sa pridala ich dobrá priateľka a vynikajúca kuchárka Katarína Nguyen s ázijskými koreňmi. Spoločne pretvorili pôvodný koncept na to, čím je dnes. Na moderné ázijské bistro s ľahkým obedovým menu, výberovou kávou a domácimi koláčikmi. Na jednu z najkrajších reštaurácií, ktoré môžete v Modre nájsť.

zdieľať tento článok na:
FacebooktwitterlinkedinFacebooktwitterlinkedin
reklama