8+1 dôvodov, prečo si objednať jedlo z reštaurácie aj počas tejto mimoriadnej situácie

5320

I keď je momentálne väčšina ľudí doma a času na varenie je viac ako počas bežných dní, občas nezaškodí objednať si jedlo prostredníctvom donášky zo svojej obľúbenej reštaurácie. Môžete si tak vychutnať teplý obed či večeru bez toho, aby ste strávili niekoľko hodín nad hrncami. Prečítajte si 8 dôvodov, prečo by tak mal spraviť raz za čas každý z nás.

1. Podporíte svoju obľúbenú reštauráciu

Ťažké chvíle zažíva v týchto dňoch veľa ľudí či podnikov. Pozatvárané sú mnohé obchody a prevádzky ponúkajúce služby, reštaurácie fungujú v obmedzenom režime. Ak máte reštauráciu, v ktorej jedlo vám chutí a momentálne robí donášku či výdaj, určitu ju finančne podporte tým, že si z nej raz za čas objednáte obed či večeru. Pomôžete jej tak po karanténe vrátiť sa do klasického zabehnutého režimu.

2. Podporíte slovenskú ekonomiku

Skúste vo svojom okolí pohľadať reštauráciu, ktorá varí najmä zo surovín od lokálnych výrobcov a zistite, či robí donášku alebo výdaj jedla. Ak áno, podporte ju objednaním si jednej či viacerých porcií nejakej dobroty. Poskytnete tak pomoc celkovej slovenskej ekonomike, ktorú čakajú neľahké časy. Aby sme dopad koronavírusu na ekonomiku čo najviac zmenšili, mali by sme sa zamýšľať aj nad takýmito drobnými formami podpory.

3. Nedáte vírusu šancu

Ak ste si stihli spraviť zásoby a plánujete variť doma, tak varte zo zásob a do obchodu chodievajte čo najmenej. Alebo si jednoducho objednajte obed prostredníctvom donášky z obľúbenej reštaurácie. Nemusíte tak chodiť do obchodu, v ktorom by ste sa zbytočne vystavovali nebezpečenstvu. Ani pri donáške z reštaurácie však nezabudnite, že pri preberaní jedla treba byť zodpovedný. Dajte si rúško, rukavice, vyzdvihnite si obed či večeru a šup späť dovnútra, žiadne zbytočné rozprávanie sa.

4. Vybočíte zo zabehnutých koľají

Dať si obedové menučko je jedna vec, no ísť na romantickú večeru do obľúbenej reštaurácie a užiť si pekný večer je niečo celkom iné. Ak si chcete počas týchto dní troška spestriť váš bežný život, namiesto varenia si objednajte jedlo z reštaurácie a nechajte si ho doviezť až domov. A ak máte aj deti, uvidíte, ako náramne ich potešíte takouto drobnou zmenou. Alebo si spravte pekné rande, zapáľte sviečky, dajte si vínko a jednoducho si so svojou polovičkou spravte romantiku pri dobrom jedle aj v pohodlí domova.

5. Zmena jedálnička


ODPORÚČAME VÁM:

Ste zákazník reštaurácií?
Pozrite si denné menu v okolí. Ste majiteľ alebo manažér reštaurácie?
Pridajte sa na portál Menučka
a uverejňujte tu Vaše menu.
Priama registrácia tu.

Priznajte sa, gazdninky. Koľko druhov jedál varíte stále dokola? Väčšina domácností funguje v tomto prípade podobne – máte niekoľko obľúbených jedál, ktoré neustále striedate. Čo tak si dopriať zmenu? Pozrite si zoznam reštaurácií s donáškou vo vašom okolí, pohľadajte si, aké obedové menučko ponúkajú, vyberte si niečo, čo ste dlho nemali a na čo máte chuť a objednajte si. Uvidíte, že aj takáto drobná zmena vám padne vhod.

6. Ušetríte si potraviny v zásobe

Naozaj sa netrápte nad tým, že už nemáte veľa ryže a je treba ísť do obchodu. Pre zmenu dnes nevarte, objednajte si jedlo donáškou a máte vybavené. Odložíte tak nákup do potravín a ušetríte si zásoby do ďalšieho varenia. Alebo zabite dve muchy jednou ranou – niektoré reštaurácie ponúkajú zároveň aj rozvoz potravín. Objednajte si chutné menučko, k tomu nejaké trvanlivé potraviny a máte postarané hneď o niekoľko obedov či večerí.

7. Budete sociálne aktívny

Presne tak, aj objednanie si jedla z reštaurácie vás udržuje sociálne aktívnych a zapojených do bežného života. Už len to, že si otvoríte internetovú stránku nejakej reštaurácie, popozeráte si ich ponuku, vyberiete si, objednáte si a budete sa tešiť na dobré jedlo, vás aspoň na chvíľu vráti do bežných dní. K tomu môžete reštaurácii napísať recenziu, prípadne poslať prostredníctvom internetu kuchárovi nejaký pekný pozitívny odkaz. Vyčaríte tak úsmev na tvári nielen seba, ale aj druhým.

8. Viac času na rodinu, partnera, deti (prípadne aj seba!)

Možno sa to ani nezdá, ale pripraviť obed či večeru pre celú rodinu zaberie kopec času. Kúpiť potraviny v obchode, doma navariť a následne všetko poupratovať , to sú aspoň dve hodiny. Ak si však jedlo objednáte z reštaurácie, môžete ušetrený čas stráviť s rodinkou, deťmi, partnerom, napríklad si zahrajte nejakú spoločenskú hru.

9. Podporíte našich zdravotníkov

Objednajte si jedlo z niektorej z reštaurácií, ktoré pomáhajú našim zdravotníkom. Tieto reštaurácie zadarmo vozia obedy a večere slovenským lekárom, sestričkám a ďalšiemu personálu v zdravotníckych zariadeniach. Objednaním si jedla pre seba v týchto reštauráciách finančne prispejete na to, aby mala daná reštaurácia z čoho financovať jedlo pre zdravotníkov, ktorí si to skutočne zaslúžia.

Zdroj fotografií: Unsplash, Facebook, Menučka, VegLife, Páni Baklažáni

zdieľať tento článok na:
FacebooktwitterlinkedinFacebooktwitterlinkedin
Sledujte nás na Facebooku