Biograf
Biograf

Počuli ste už o starom kine v Bojniciach? Dnes v ňom sídli unikátna a veľmi príjemná reštaurácia Biograf. Aké sú dôvody, pre ktoré sa ju rozhodne oplatí navštíviť? 

Bojnice sú prekrásne mestečko, ktoré v celosvetovom ponímaním zaujme najmä krásnym, priam rozprávkovým zámkom. Za povšimnutie určite stoja aj zoologická záhrada, historická lipa kráľa Mateja či kúpele Bojnice. Deti zase zaujme Múzem praveku a jedinečný Dinopark, kde na nich čaká množstvo dobrodružstiev.

K ďalším skvostom Bojníc sa však zaraďuje aj reštaurácia Biograf, ktorú nájdete v uličke priamo na Hurbanovom námestí. Pozrite sa spolu s nami na 7 dôvodov, prečo je tento podnik tak obľúbený a hostia sa doň vždy radi vracajú.

Biograf: Dominantou Bojníc je nádherný zámok, foto: pixabay.com
Dominantou Bojníc je nádherný zámok, foto: pixabay.com

1. Vynikajúca poloha zabezpečuje stálych aj náhodných zákazníkov

Mestečko Bojnice nie je veľké rozlohou, zato je veľké svojou atmosférou. Hurbanovo námestie priamo pod zámkom sa pýši viacerými reštauráciami a kaviarničkami, ktoré najmä v lete nemajú núdzu o zákazníkov. Preto je aj poloha Biografu hodnotená veľmi kladne. Reštauráciu nájdete v tematicky pomenovanej Pálffyho uličke, priamo na Hurbanovom námestí. Od atrakcií ku skvelej kuchyni to tak máte sotva na skok.

Biograf: Reštaurácia ťaží aj z veľmi výhodnej polohy, foto: Google maps
Reštaurácia ťaží aj z veľmi výhodnej polohy, foto: Google maps

2. Sezónny jedálny lístok zaujme na prvý pohľad

Špecialitou Biografu je jedálny lístok, ktorý sa prispôsobuje aktuálnej sezóne. Po Veľkej noci napríklad pripojili k jedálnemu lístku Špecialitky z chutnej rybky, ktoré predstavujú aktuálnu ponuku. Nájsť v nej môžete napríklad tartat z tuniaka s ciabattou, šalát s grilovaným tuniakom a toastom (viď. titulná fotografia), steak z mečúňa s tagliatelle na capari omáčke a alebo pražmu na grile.

Biograf: Steak z mečúňa na tagliatelle, foto: facebook.com/restauraciabiograf
Steak z mečúňa na tagliatelle, foto: facebook.com/restauraciabiograf

3. Personalizovaný kontakt so zákazníkom sa cení

Napísala vám už niekedy reštaurácia mail? Nám áno, a bol to práve Biograf, ktorý nás takto príjemne prekvapil. Na stole v reštaurácii sme našli lístok, na ktorý sme napísali e-mailovú adresu a odvtedy pravidelne dostávame informácie o aktuálnej sezónnej ponuke priamo do našej schránky. Reštaurácia sa tak nenásilným a veľmi netradičným spôsobom pripomína spokojným zákazníkom.

Prostredníctvom mailov a Facebookovej stránky sme sa tak dozvedeli napríklad o gurmánskom babom lete, farmárskom dvore v októbri či divinových hodoch. Zákazníkom navyše vychádzajú v ústrety aj pri organizovaní svadieb či osláv v priestoroch s kapacitou až do 200 osôb presne podľa vašich predstáv.

Biograf: Jednoduché logo reštaurácie, foto: facebook.com/restauraciabiograf
Jednoduché logo reštaurácie, foto: facebook.com/restauraciabiograf

4. Chutné jedlo, čo nikdy nesklame 

Recenzie hovoria jasnou rečou – ľudia odchádzajú z Biografu spokojní, ba takmer nadšení z kvality jedla. “Vynikajúce, chutné a dobre vyzerajúce jedlo. Stravovali sme sa u vás opakovane 4 dni po sebe a vždy sme boli veľmi spokojní. Odporúčam každému, kto navštívi Bojnice, aby navštívil aj vašu reštauráciu,” hovorí spokojná Miriama v recenzii na sociálnej sieti. Pripájajú sa k nej aj ostatní zákazníci, ktorí spoločne vytvorili priemerné hodnotenie 4 hviezdičky. Keď k tomu pridáme širokú ponuku stále aj sezónneho jedálneho lístku, dôvod k návšteve je jasný.

Biograf: Aj takú karamelovú bombu nájdete v aktuálnom sezónnom menu, foto: facebook.com/restauraciabiograf
Aj takú karamelovú bombu nájdete v aktuálnom sezónnom menu, foto: facebook.com/restauraciabiograf

5. Krásny interiér, v ktorom cítiť dušu

Ten, kto zariaďoval interiér tejto reštaurácie, si dal na ňom naozaj záležať. Tehlovo-drevené prostredie pôsobí útulným dojmom a naviac si zachovalo svoju pôvodnú atmosféru. Priestory boli zrekonštruované zo starého bojnického kina z minulého storočia (podľa toho i názov Biograf). Steny zdobia originálne dobové plagáty filmov i hercov, staré filmové premietačky, filmové kotúče a ďalšie historické artefakty súvisiace s filmovým remeslom. “Našim hosťom je k dispozícii 40 miest v interiéri a 60 miest na letnej terase. Radi sa dnes opäť hlásime k tradícii dobrého Starého kina v Bojniciach – otvorením reštaurácie Biograf v jeho zrekonštruovaných priestoroch,” informuje internetová stránka reštaurácie.

Biograf: Interiér si zachováva svoju atmosféru, foto: tripadvisor.sk
Interiér si zachováva svoju atmosféru, foto: tripadvisor.sk

6. Dlhoročná tradícia, ktorou nepohrdnú ani celebrity

Tento rok si reštaurácia Biograf pripomenula už svoje deviate narodeniny a chystá sa ich osláviť ešte mnoho. Práve overená niekoľkoročná tradícia láka zákazníkov, aby sa sem vracali zas a znova. Vopred sa tešíme, aké prekvapenie si Biograf pre zákazníkov pripraví na oslavu svojej prvej desaťročnice.

Za 9 rokov fungovania nepohrdli ponukou tohto podniku ani známe slovenské a zahraničné osobnosti. Medzi hostí, ktorí odchádzali s nadšením, za zaraďujú napríklad herci Bolek Polívka a František Kovár, herečky Bibiána Ondrejková, Yvetta Blanarovičová, bubeník Martin Valihora a mnohí ďalší.

Biograf: Reštaurácia prednedávnom oslávila 9. narodeniny, foto: facebook.com/restauraciabiograf
Reštaurácia prednedávnom oslávila 9. narodeniny, foto: facebook.com/restauraciabiograf

7. Kinovstupenku a filmové oblátky inde nenájdete

Pri obdarovaní blízkych nám niekedy jednoducho dôjde fantázia. Veľmi originálnym darčekom môže byť “kinovstupenka” z Biografu, ktorá sa vzťahuje na konzumáciu v reštaurácii v hodnote 10 a 20€. Každá zakúpená vstupenka môže byť naviac označená špeciálne podľa vašich prianí – vaším logom, obchodným menom alebo Vašou ochrannou známkou. Kinovstupenky si môžete zakúpiť na mieste alebo telefonicky.

Ďalšou originalitou sú filmové oblátky. Pripomenú vám príjemné chvíle, ktoré ste strávili v reštaurácii alebo ich môžete priniesť ako darček z krásneho mestečka Bojnice. Oplátky si môžete zakúpiť priamo v podniku. 

Biograf: Jedinečná ponuka Biografu, foto: biografrestaurant.sk
Jedinečná ponuka Biografu, foto: biografrestaurant.sk

Už tento a budúci víkend sa v Bojniciach na zámku koná Medzinárodný festival duchov a strašidiel, na ktorom dominuje téma upálenia bosoriek. Vyberte sa vychutnať si poriadne strašidelnú atmosféru a zastavte sa aj po gastronomický zážitok v jedinečnej reštaurácii Biograf.

Zdroj titulná fotografia: biografrestaurant.sk

zdieľať tento článok na:
FacebooktwitterlinkedinFacebooktwitterlinkedin
referencie