K dobrému jedlu v reštaurácii je príjemné objednať si aj pohár vína či iného alkoholu. Ich súlad je však dôležitejší, ako by ste si možno mysleli. Akými pravidlami by sme sa mali riadiť, aby sme si oboje naplno vychutnali? 

Hoci pri výbere alkoholického nápoja k večeri či obedu rozhodujú väčšinou faktory ako naše chuťové preferencie, spoločnosť či vhodnosť situácie, nezanedbateľným faktorom je aj vzájomný súlad chutí jedla a nápoja.

Existujú určite základné pravidlá, ktoré by sme mali všetci ovládať, aby sme dokázali chuť jedla pozdvihnúť na ešte vyššiu úroveň. Mnoho ráz si ani neuvedomujeme, že správne kombinácie sú pre nás prirodzené.

jedlo a alkoholické nápoje

Len málokto by si objednal pivo k cestovinám alebo víno k pečenému kolenu. Napriek tomu existuje niekoľko jednoduchých pravidiel, ktoré je vhodné dodržiavať. Správne ladenie dokáže vyzdvihnúť chuť jednotlivých ingrediencií a napokon aj pocit celkového dojmu a spokojnosti z pripraveného pokrmu.

Každý alkohol má totiž viac či menej špecifickú chuť, a preto je logické, že sa nehodí ku všetkému. Priradenie správneho či vhodného druhu alkoholu k jedlu je rovnako dôležité ako harmónia sladkých či slaných chutí.

1. Biele víno vyzdvihuje ľahkosť

Víno spoločne s pivom tvoria klasiku, ktorou sa nič nepokazí. Je takmer notoricky známe, že biele víno je vhodné kombinovať s ľahkými potravinami, pretože vyzdvihuje ich prirodzenú chuť.

Veľmi vhodné je zvoliť biele víno k cestovinám akéhokoľvek druhu, k šalátom, no v neposlednom rade k rybám a morským plodom. Chuť bieleho vína je jemná, preto nezastrie výraznú, doslova voňavú chuť mora na vašom tanieri. Biele víno je tiež obľúbenou prísadou do varenia a ak ho v primeranom množstve pridáte do vyššie menovaných jedál, nič tým nepokazíte.

jedlo a alkoholické nápoje

2. Červené symbolizuje silu

Doslova pravým opakom bieleho je červené víno, ktoré v nás už svojou farbou evokuje silu. Jeho chuť je výrazná a voňavá, a preto je vhodné zvoliť ho k rovnako silnému súperovi.

Červené víno rozhodne nezatieni chuť hovädzích steakov, teľaciny či iného červeného mäsa, príjemnou kombináciou je aj mäso z králika, turecké jedlá a syry. S červeným vínom chutia výborne najmä tie s modrou plesňou.

Existujú aj isté druhy rýb, pre ktorých je lepším partnerom práve červené víno než biele. Sú to hlavne mäsité druhy rýb, ku ktorým zaraďujeme tuniaka či lososa. Tieto výborne ladia s červeným vínom vtedy, ak boli naložené do barbecue omáčky a pripravené na grile alebo podliate omáčkou z červeného vína.

jedlo a alkoholické nápoje

3. Ružové nie je len pre ženy

Zlatý stred medzi bielym a červeným vínom je ružové, ktoré zďaleka nie je vhodné len pre ženy. Aj muži radi búrajú predsudky a vychutnajú si pohárik plný ružového moku, ak je na to dôvod.

Ružové víno totiž najlepšie podčiarkne chute na vašom tanieri práve vtedy, ak sa na ňom nachádzajú syry enciánového typu, kozie či ovčie syry, surové ryby, talianske rizoto, šunka, paštéty či holubie mäso. Sladkasté ružové víno je tiež najlepšou voľbou k ovocným pokrmom, dezertom a palacinkám.

jedlo a alkoholické nápoje

4. Horkastá chuť piva je lahodnou bodkou

Rovnako ako červené víno, aj pivo je silným elementom k nášmu jedlu a nehodí sa ku všetkému. Jednoduché a ľahké jedlá by mohla pivná chuť dehonestovať, preto je vhodné skôr k ťažším a mastnejším pokrmom.

Pivo je takmer jasnou voľbou pri tradičných slovenských a českých jedlách, ktoré ako prílohu obsahujú dusenú knedľu, omáčky a kapustu. Dopĺňa sýtu chuť pečeného bravčového a hovädzieho mäsa, gulášu či kapustnice, pri ktorých je aj neodmysliteľnou gastronomickou súčasťou.

Bez dobrého piva si nevieme predstaviť ani jedno ročné obdobie, no obzvlášť sa viaže k mrazivým pokrmom na zimnej zabíjačke a k letným vôňam grilovačiek a opekačiek.

jedlo a alkoholické nápoje

5. Šampanské povzbudí chuť bublinkami

Sladkastý mok sa nám spája prevažne so sviatočnými chvíľami, sviatkami, oslavami, prípitkami a predjedlami. Bublinkový alkoholický nápoj sa bezpochyby hodí ku chrenovej rolke alebo plneným paradajkám s čerstvou rukolou a nič nepokazíte ani bagetkou s cesnakovým maslom.

Pravú eufóriu chutí však vytvoríte vtedy, ak šampanské prekladáte ustricami. Ich slaná morská chuť a sladké bublinky spolu vytvárajú dokonalý súlad a sú veľkým potešením pre naše chuťové bunky.

Bublinky majú tiež zázračnú schopnosť pre zvýraznenie korenistých chutí. Perfektne dopĺňajú jemnejšie indické jedlá, morské plody a mäso ochutené zázvorom či karí.

jedlo a alkoholické nápoje

6. Tvrdý alkohol dokáže priniesť zvláštnu atmosféru

Napríklad vtedy, ak jete kaviár a pijete s priateľmi vodku. Taký večer sa môže touto neuveriteľnou kombináciou chutí zaradiť k nezabudnuteľným gastronomickým zážitkom pre všetkých zúčastnených. Jemná aróma vodky tiež dokáže podčiarknuť chuť jedál ako vajíčka, údené ryby, pirohy, krémové syry a celozrnné druhy pečív.

Whiskey je plná protikladov – ako drahší alkohol sa paradoxne hodí k jedlu chudobných, k indickým korenistým pokrmom. Koňak a iné bylinkové nápoje s vysokým obsahom alkoholu zase podporujú chuť do jedla a odborníci na gastronómiu ich odporúčajú v malom množstve piť počas konzumácie rôznych ťažšie stráviteľných jedál. Nič ale nepokazíte, ako ich zladíte so sladkými čokoládovými dezertami.

jedlo a alkoholické nápoje

7. Pozor na zradné drinky 

Farebné a chutné alkoholické koktejly sa tešia v posledných rokoch veľkej obľube a pozitívom je, že čoraz viac ľudí ich konzumuje spoločne s jedlom. Klamlivé sladké alkoholické nápoje totiž obsahujú viac alkoholu, ako by ste možno predpokladali a jedlo vás tak môže ochrániť od nepríjemných následkov na druhý deň.

Keďže základnú líniu drinkov väčšinou tvorí biely alkohol či rum a rôzne prímesi, treba dbať na zladenie chutí jedla práve s týmito prímesami. Napríklad citrónová šťava v koktejli sa hodí k čerstvým morským plodom a ryby tiež nie sú zlou voľbou k drinkom.

Základnou voľbou pri koktejloch, ktorou zaručene nič nepokazíte, sú však sladké jedlá, dezerty či zmrzliny. Tie podporia sladkú chuť a naviac navodia tú správnu atmosféru oslavy.

jedlo a alkoholické nápoje

Ak budete aspoň približne dodržiavať týchto sedem pravidiel, stanete sa hotovým odborníkom na kombinácie jedla a alkoholických nápojov. Nielenže svojimi vedomosťami budete mať možnosť ohúriť svojich priateľov, ale možno aj získate nové a zaujímavé kombinácie chutí, ktoré si zamilujete.

Zdroje: https://www.ngf.co.za/blog/alcohol-and-food-pairing/ https://www.matchingfoodandwine.com/content/food_with_drink/

Zdroje foto: pexels.com, maxpixel.com, pixabay.com,

Pozrite si video predstavenie našej novej mobilnej aplikácie :)

Vložiť komentár